Referandum tarihini açıkladı, işte Bozdağ’ın açıkladığı referandum tarihi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ referandum tarihini açıkladı. Referandumun yapılacağı tarih hakkında bilgi veren Bozdağ, düşünülen tarihinin 16 Nisan 2017 olduğunu belirtti.

Referandum tarihini açıkladı, işte Bozdağ’ın açıkladığı referandum tarihi

Referandum tarihini açıkladı, işte Bozdağ’ın açıkladığı referandum tarihi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ referandum tarihi hakkında son açıklamayı yaptı. Haftalardır konuşulan ve 2 Nisan-9 Nisan-16 Nisan tarihlerinde olacağı konusunda tartışmalar yaşanan referandum için 16 Nisan tarihinin düşünüldüğü belirtildi. Bozdağ’ın bu açıklamasından sonra referandum tarihi için kesin olarak 16 Nisan olarak bakılıyor. Hükümetin uygun gördüğü ve yapılması için karar kılınan 16 Nisan’da halk sandık başına gidecek.

BOZDAĞ: 16 NİSAN 2017

Referandum için hükümet yetkililerinden son dönemde gelen açıklamalar referandumun 9 Nisan tarihinde yapılacağı yönündeydi ancak son haber Bozdağ’dan geldi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hükümet olarak düşündükleri referandum tarihinin 19 Nisan olduğunu ifade etti.

OHAL OLUMSUZ ETKİLEMEDİ

OHAL süresi ve OHAL konusunda da açıklamalarda bulunan Bekir Bozdağ, OHAL’in vatandaşları olumsuz etkilemediğini vurguladı. OHAL’in sürmesinin vatandaşları değil FETÖ, PKK gibi örgütleri rahatsız ettiğini belirten Bozdağ, terör örgütü yanlıları OHAL’den rahatsız oluyor ifadelerini kullandı. OHAL devam edecek açıklamasını da yapan Adalet Bakanı Bozdağ, terörle mücadele sürecek, OHAL’de devam edecek dedi.

CHP ANAYASA MAHKEMESİNE GİDEBİLİR

CHP’nin AYM’ye gidebileceğini belirten Bozdağ, CHP’nin AYM başvurusunu alışkanlık olarak nitelendirdi. Başkanlık ve Anayasa konusunda son sözün halkta olacağını da vurgulayan Adalet Bakanı, bu konuda halka sorulacağını belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. hitler 6 yil uzatmusti tavsiye ederim bizim almanyadan ne eksigimiz var onlari gecmeliyiz.AYM ohalde hukumete hersey werbst dedi kar lastigiyle ilgili khk hukmu bile cikardilar. ohalde refrndum yapiyorlar hayir diyenleride tutuklamalarinin onunde hicbir engel yok. hayir demesinden suphelenilen herkesi tutuklasalar eveti garanti edersiniz iste sayin hukumet. bu tavsiyeyi bi dudunun bence.hic bi engel yok.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM