Resmi yazışma kuralları hata affetmiyor, doktora arz-rica cezası verildi

Göreve çıkmayan, anonslara cevap vermeyen ambulans sürücüsü hakkında tutanak tutan 112 doktoru tutanağa cevap verilmemesi üzerine yazdığı dilekçede resmi yazışma kuralları usullerine uymadığı için uyarıldı.

Resmi yazışma kuralları hata affetmiyor, doktora arz-rica cezası verildi

Resmi yazışma kuralları hata affetmiyor, doktora arz-rica cezası verildi

Mahir Turhallı Batman’da 112 merkezinde görev yapmakta olan bir doktor. Dr. Mahir Turhallı ambulans şoförü hakkında tutanak tuttu. Olay yerlerine geç giden, 112 merkezini yanlış bilgilendiren Ambulans şoförü için tutulan tutanağın sonucunu öğrenmek için yazdığı dilekçede resmi yazışma kuralı hatası yaptı ve ceza aldı.

TUTANAK TUTULDU

Dr. Mahir Turhallı Batman 112 merkezinde iki yıldır ekip sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Nisan ayında yaşanan olayda Dr. Turhallı sabah saatlerinde ambulans telsizinden anons geçti. Anonsa cevap verilmemesi üzerine telefonla arayarak talimat verdi. Telefonla arayıp talimat vermesinin üzerinden bir süre geçtikten sonra verdiği talimata rağmen ambulansın olay yerine gitmek için çıkış yapmaması üzerine tekrar anons geçti. Ambulans ekibinin bunlara rağmen geç çıkış yapması üzerine Dr. Mahir Turhallı ve yanındakiler olayla ilgili tutanak tuttu.

UYARI CEZASI VERİLDİ

Yaşanan bu olayın üzerinden 35 gün geçtikten sonra, Dr. Mahir Turhallı ambulans sürücüsü hakkında yasal işlem başlatılmadığından dolayı tutuğu tutanağın akıbetini sormak için İl Ambulans Servisi Başhekimliği’ne dilekçe yazdı. Dilekçesinin sonunda arz ederim yerine rica ederim yazdı. Dilekçenin kayda sokulmasından iki gün sonra doktor hakkında idari soruşturma açıldı. Doktor Mahir Turhallı’ya verilen cevapta resmi yazışma kuralları usullerine uygun dilekçe yazmadığı için cevap verilmeyeceği, hakkında idari işlem başlatılacağı belirtildi. Daha sonraki yazışmalarda doktor sözlü olarak uyarılarak resmi yazışma kuralları usulleri hakkında daha dikkatli olması gerektiği istendi.

Hürriyet

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM