Sağlık Bakanlığında 16 Şubatta 600 sağlık personeli açığa alındı

Sağlık Bakanlığında bugün 600’e yakın sağlık personelinin FETÖ/PDY soruşturmasından dolayı açığa alındığı belirtildi. MemurlarNet sitesinin haberine göre Sağlık Bakanlığında açığa alınan personellerin bir kısmına bugün açığa almaları tebliğ edildi. Sayının net olarak belirtilmediği ancak 600’e yakın sağlık personeli olduğu ifade edildi.

Sağlık Bakanlığında 16 Şubatta 600 sağlık personeli açığa alındı

Sağlık Bakanlığında 16 Şubatta 600 sağlık personeli açığa alındı

600 Sağlık Bakanlığı personeli bugün itibari ile açığa alındı. Fethullahçı Terör Örgütü/PDY soruşturmasında şu ana kadar binlerce sağlık personeli ihraç edilmişti. Bugün açığa alınan sağlık personellerinin örgütün iletişim programı ByLock uygulaması kullandıkları tespit edilmesi nedeniyle açığa alındığı MemurlarNet sitesi tarafından iddia edildi. Açığa alınan sağlık personelinin bilgileri veya listesi Sağlık Bakanlığı tarafından ya da herhangi bir yetkili tarafından açıklanmazken, 600’e yakın Sağlık Personelinin açığa alınması konusunda da resmi bir açıklama yapılmadı.

BYLOCK UYGULAMASI

ogretmenlericin.com olarak MemurlarNet sitesinde yer alan ByLock uygulamasının doğru olduğunu düşünüyoruz. Son dönemde derinleştirilen ByLock uygulaması soruşturmasında itirafçıların da ifadeleri ile birlikte şu ana kadar tespit edilemeyen ByLock kullanan kamu personellerinin tespit edilmesi muhtemel gözüküyor. Bugün kamu öğretmen haber sitelerinde de yer alan bilgilerde usb belleklerde kodlanarak isimleri saklanmış kamu personelleri de dahil olmak üzere MİT’in ulaştığı yeni raporlarla açığa almaların ve arkasından yeni ihraçların geleceğini düşünüyoruz.

GERÇEK FETÖCÜLER

Soruşturma derinleştikçe gerçekten örgüte sadakati olan ve örgütün kriptolarının tespit edilmesinin meslekten ihraç edilen masum kişilerin göreve dönüşü adına bir olumlu gelişme olacağını umuyoruz. Soruşturmanın derinleşmesi bugün Sağlık Bakanlığında açığa alınan sağlık personellerinde olduğu gibi, MEB ve diğer kurumlarda da yeni açığa almaları getireceğe benziyor.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Alinanlar nerede arkadaslar saglik bakankigi bi cevap vermiyor bilgi alabilen var mi haksizligi nasil giderecegiz hangi telefon yada numarada ciktigini da ögrenemedim.2 cocugu olan bi anneyim endiseliyim ne yapacagiz

  2. Kriterler şüphe bırakmayacak şekilde hukuki temelde net bir şekilde belirlemeli. Toplum vicdani yara almamalı

  3. İnşallah garibanlar,hiçbir seyden habersizler,masum olanlar affedilir.Yoksa bu is boyle gitmeyecek.Gerçekten yazik oluyor,gunah oluyor, coj AH alınıyor.Sendikaya uye oldu diye hain olunmaz, bankada hesabi var diye terorist olunur mu?Cocugunu okula gonderdi diye insanlar bu kadar rencide edilir mi? Simdi yine dicekler ki sadece sendikadan,yada sadece bankadan,yada sadece okuldan dolayi ihrac etmedik.Vallahi,billahi bir cok insan sadece ve sadece bunlardan ihrac edildi,ac birakildi,issiz kaldi,sagliklari gitti.Etmeyin!Allah ulkemizi milletimizi korusun inşallah.Ancak bu sekilde olmaz.Ben anadolunun gariban bir evladiyim,bu vatan ve bayrak icin canimi veririm.Okulun tek bir kagidini,elektrigini,suyunu…vs kiyamazken bana kiymayin!

    • Vallahi billahi binlercesi hocamın anlattığı durumda.. Hatta eşime yazılan okula öğrenci gönderme bana da yazılmış. Aynı anda iki veli olur mu?

  4. yetkililerde aynı şekilde düşünürde hiçbirşeyden haberi olmayan bir şekilde bu hainlerle hasbelkader yolu keşişmiş, kandırılmış masumlara hakları iade edilir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM