Savcılık ve Emniyet talebi üzerine 1.5 milyon hesap için FETÖ incelemesi

TMSF tarafından darbe komisyonuna gönderilen yazılı açıklamada FETÖ soruşturması sürecinde yaklaşık 1,5 milyon hesabın incelendiği belirtildi.

Savcılık ve Emniyet talebi üzerine 1.5 milyon hesap için FETÖ incelemesi

Savcılık ve Emniyet talebi üzerine 1.5 milyon hesap için FETÖ incelemesi

15 Temmuz’dan sonra FETÖ’nün mali kaynaklarına yapılan operasyonlar ile Kayyum atanan şirketlerin incelenmesi sürüyor. FETÖ’nün para kasası olan Bank Asya hesapları da incelenmeye devam ediyor. TMSF tarafından yapılan açıklamaya göre 1,5 milyon civarı hesap incelendi ve inceleme işlemleri devam ediyor.

KAYYUM ATANAN ŞİRKET SAYISI 694

Darbe Komisyonu’na gönderilen yazılı raporda 694 şirkete kayyum atamasının yapıldığı, 26 bin hesabın ise dondurulduğu açıklandı. FETÖ ile mücadelede yapılan inceleme ve soruşturma işlemlerinde 15 Temmuz sonrası yapılan düzenlemeler ve uygulamalar TMSF tarafından komisyona belirtildi. 33 farklı şehirde ilgili şirketlere kayyum atanmasından sonra şirketlerin fona devredildiği belirtilirken, şirketlere atanan kayyum sayısının 212 olduğu açıklandı.

BANK ASYA HESAPLARININ İNCELENMESİ

TMSF açıklamasında Bank Asya hesaplarının da mercek altına alınarak incelendiğini, hesapların bir kısmının incelemesinin de devam ettiğini belirtti. Kamudan ihraç edilenler başa olmak üzere yürütülen soruşturmalar çerçevesinde Savcılıklardan ve Emniyetten 8 bin 401 talep geldiği, bu talepler çerçevesinde ise 181 bin 241 kişinin Bank Asya hesabının incelendiği vurgulandı. İncelenen hesapların sahiplerinin bilgilerinin, Bank Asya hesap hareketlerinin, hesap detaylarının adli makamlara gönderildiği açıklandı.

1 MİLYON  542 BİN HESAP İNCELENDİ

Darbe komisyonuna gönderilen TMSF raporunda kurumlardan gelen talepler doğrultusunda toplamda 1 milyon 542 bin 287 hesabın incelendiği, bu inceleme raporlarının da talep eden kuruma gönderildiği belirtildi. Ayrıca FETÖ soruşturması kapsamında FETÖ ile bağlantıları olduğu gerekçesi ile 26 bin civarı hesabın dondurulduğu, dondurulan hesaplarda ise 206 milyon liranın blokesi olduğu açıklandı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

42 yorum

 1. Bankasyada altınlarim vardı faizsiz bankacılık dedik gittik bloke olmuş ya ben onların dersanesinde bile.bir yıl öğretmenlik yaptım sırf başımı acmamakicin ama sonra arkama bakmadan çektim gittim böyle kurum mu olu diye ne bilelim bank asya da fetocu her yeri sarmislar ya lütfen ya bizimagdur etmeyin artık

 2. bank adyadaki hesabıma bloke konmuş. fetö gerekçesi ile. araştırma ve soruşturma ne zaman biter.paramı ne zaman alırım. 100 bini altındaki devlet güvencesinde dediler hala bloke çözülmedi bigi de alamıyoruz. araştırsınlar çünkü fetö ile uzaktan yakından bir bağlatım yok

 3. Benimde hesabımdaki param bloke edilmiş. Ama hala bir haber yok nedeni ise belli değil eğer bizleri fetö ile bağlantılı sanıyorlarsa kendileri de fetöcüdür. Biz bilmiyorduk yok biz biliyorduk ta o yüzden para yatırdık. Birde anlamış değilim herkim bu bankaya para yatırmışsa veya çalışmışsa demek ki bunlarda fetöcü yazık bazen gülmem geliyor bu sıtresten ve bu düşünceden ama yazık ki AKP’ye oy verdim En çokta o beni üzüyor. Hakkımı sonuna kadar arayacağım ve bu dünyada olmasa da diğer dünyada iki elim yakalarında olacak bizleri ayın kefeye koymasınlar mağduriyetimizi gidersinler…

 4. ev aldım kredi cektim.2013de birleşikfona ödüyorum halen paramızı neden ödemiyorlar malum bankayla mütahit anlaşmalı kredi cektik sucumuz ev almakmı allah şahidim ak partiyede oy verdim ev almak suçmu yarın öleceğimiz bellimi bir insan parasını çöpe atarmı herkes birşey söylüyor olan masum vatandaşa oluyor zaten yaşamak icin zor para kazanıyoruz faturasını hep gariban insanlar cekiyor yazık bi düşünün eyy devlet büyüklerimiz , önyargılı bu insanlara topu atamazsınız hakka girersiniz birde yarın allah katında bunun hesabı var başınızı yaztığa koyduğunuz da bi düşünün saygılarımla

 5. Avrupa insan hakları mahkemesine gitmenizi öneririm.Bir kuruşunu bile zayi etmem…Üstelik devlette para kalan her bir saniyesine faizini devletten talep etmenizi öneririm.Devlet Cem uzanmı ki yatırılan paraları denetleyeceğim diyerek 7 ay sonraya atıyor.Öyleye 7 ayda paraların kar payı iyi bir kazanç kazandırır.Bunun hesabını şuan devletin başında duran kişilere sormak gerek.Ölümü göster sıtmaya razı et anlayışı…

 6. Binamızın altında yabancı bir banka vardı. İş hanımızın hesabı da kendi şahsi hesabım da bu bankadaydı. Aidatların elden tahsili yasak olduğu için 76 büronun aidatları bankadan ödenmektedir. Aidatlarını herkes kendisi öder. Banka uzak bir semte taşınınca, binamızın 2 bina ötesinde 20 metre mesafede bulunan Bank Asya’ya mecburen hesap açtırmak zorunda kaldık. (Sakinlerimiz uzaklara gitmesin masraf ödemesinler, hemen yakındaki bankadan yatırsınlar diyerek) Bank Asya, yatıran kişilerin aidatlarından masraf alınmaması için yöneticilerden birinin de mevduat hesabı açtırması şartı getirdi. Ben de tamam dedim. Bir müddet sonra söz verdiğim için ben de katılım hesabı açtırdım. Hem iş hanımızın hem de benim param üzerinde de bloke olduğunu öğrendim. Hesap açtırmamın sebebi tamamen yukarıda bahsettiğim üzere, iş hanı sakilerinin 50,00 – 100,00 TL lik aidatlarına masraf almamaları için katılım hesabı açtırdım. Banka ile iş hanımız arasında 20 metre mesafe bulunmaktadır. Şayet bu banka, binamızın çok yakınında olmasaydı hayatta hesap açtırmazdım. Binamıza en yakın banka bu bankaydı. Yabancı ülkenin bankası, binamızdan başka bir semte taşınınca mecbur kaldık. Devletimize güveniyoruz. Mağduruz. Garanti kapsamında olan paralarımızı inşallah kısa sürede öderler.
  İlginize teşekkür ederim.
  saygılarımla…

 7. ihraç edilen herkes adli soruşturma geçirecek mi gözaltına alınacak mı bu konuda bilgilendirir msnz sayın editör?

 8. sözde 100.000 tl’kadar olan kısım TMSF güvencesideydi ve inceleme sonunda mevduat sahiplerine ödenecekti!

  Bankaya paramı almaya gittiğimde nedeni belli olmayan bi şekilde hesabımda TMSf blokesi olduğunu öğrendim. Günlerdir Bank Asya’dan, Vakıf Katılım bankasından ve TMSF’nin kendisinden bilgi almaya çalışıyorum ancak kimse bişey bilmiyo, bilsede söylemiyor.

  saydın editör bu konuda bir bilginiz varsa paylaşmanızı rica ediyorum. Paralarımızı vermeyeceklerse söylesinlerde bitsin bu işkence.

 9. Merhaba Sayın Editör.Ben 3 ay açıkta kaldım.bu süre içinde ifade felan hiçbirşey almadılar.çok şükür ki 40 gün önce göreve iade edildim.Sorum şu:soruşturmamın bitip bitmedğini nasıl öğrenebilirim?Hakkımda herhangi bir adli soruşturma yapılacak mı?inşallah cvp verirsiniz.Teşekkürler

  • Merhaba, kurumunuza (ilçe-il) sözlü olarak sorunuz. Bu konuda ellerine ulaşan bir bilgi yoksa hakkınızda bir işlem başlatılmamış demektir.

  • Hocam bahceli ye ulaşmak zor.ancak milletvekillerin özellikle bu magduriyetleri dile getirenlerin iletişim tel.i internette mevcuttur. Sekreterleri çıkar telefona ama siz mağduriyeti nizi söyleyip özellikle bunu bahcelinin dile getirmesini isteyebilirsiniz.cok da güzel karşılıyorlar.bi çekinceniz olmasın. Bn şahsen onlarla konuşunca rahatliyorum

 10. Sendikadan 2015 kasım ayında istifa ettim banka vb.başka birşey yok.ne zaman düzelecek bu durum.sendikaya girip çıktık diye hain damgası yedim.Bu kadar insanın vebalini almak hakmı.Nerede adalet, nerede ahlak,nerede kul hakkı.

 11. Tmsf blokesi olan hesaplardaki paraları alma ihtimali var mıdır bloke hesaplar için hangi işlem yapılmalıdır bilgisi olan var mı ?

 12. Sayın editör ihraç edilen herkes adli soruşturma geçirecek mi. Birde Bu habere göre bankasyadan ihraç edilenlerin gözaltına almak için mi savcılık ve Emniyetten talep geldi.Artık psikolojimiz tamamen bozuldu sadece katılım Bankası diye yatırdığımız paradan ihraç olduk.

  • Evet hemen hemen herkes adlı soruşturmadan geçecek sanıırm çevremde geçmeyen yok benım Hatta ıhrac olmayanlardan bile gözaltı görenler var

 13. 2014 kasımda sendikadan ayrıldım.2015 mayısta asyadaki paramı çektim. başka bir finanstan ev kredisi aldım. 21 yıllık emeğimi çaldınız.düzenimiz bozuldu. vatansever olmanın karşılıgı bu mudur!!!!

 14. Sayin edyorum bnde aynı fikirdeyim bn sürekli vekillerin makamların arıyorum hep sekreterleri çıkıyor tabi ve isteklerimi mağduriyeti mi dile getiriyorum sayın magdur hocalarım sizde sseiz kalmayın vekillerin makamını arayip magduriyetlerinizi dile getirin.özellikle bunu bahcelinin yapmasını isteyin belki bir şeyler yapabiliriz.

  • Telefon numaralarini nerden bulabiliriz, ulku ocaklari merkeze dosyami gondermistim, benim ile 20 bin dosya varmis Allah yardimcimiz olsun

   • Hocam vekillerin cep telleri yok.sadece makamların in teli var.internete vekilinin adını ve iletişim bilgileri diye yazarsaniz çıkar. Ordada sekreteri çıkar karşınıza .ama sizi dinlerken ve yardım etmeye calisirlr

 15. Sayin editor sayın kurtulmuş bundan bir ay önceydi sanırım bir konuşmasında darbeyi gerçekleştiren bu işin içinde hain olanları cezalandırıriz diğer insanları cezalandirmayiz.bir khk ile hain olmayanları yani darbeyle alakası olmayanları bir khk ile iade ederiz. Demişti. Dünkü konuşması yine çok sert sağında solunda kim varsa cezalandirilacsk dedi.sabaha kadar uyuyamadim.bu nasıl gidecek böyle. İnanın aklımı yitirmek üzereyim. Hep agliyorum. Bugün yine erhan ustanin makamını aradım sekreteri çıktı dedi ki dün yine aynı konuşmayı yaptı sendikanın yasal olduğunu değin bu işin üzerine gittiklerini söyledi. Bende dedimki sayın bahceli de destekliyor değilmi bizim haksizLiga ugrasigimizi düşünüyor değilmi dedim.o da dediki zaten sayın bahceli böyle düşünmese milletvekilleri böyle konuşmaz dedi.ama o çok dillendirmiyor bu konuları mecliste sayın editor sizin bu konuda bir bilginiz varmi.

  • Bahçeli’nin dile getirmesini talep edin. Bu işi hızlandıracak kişi şu anda Bahçeli. Milletvekili etkisi 1 ise Bahçeli 100 dür. Umarım anlatabilmişimdir.

  • Açığa alınanların durumu netleştirilmeye çalışılıyor. Bu işlemlerde büyük ölçüde yol katedildiğinde ihraçlar konusuna dönülecek.

   • Sayın editör teşekkürler bizi umutsuz ve habersiz bırakıyorsunuz.öbür tarafta bir sevap denizinizin olduğunu görürseniz bilinki mağdurların dualaridir.

 16. Keşke inceleseler de hiçbirşey olmadığı sadece normal bir hesap olduğu anlaşılsa… Bu zulüm bitsin artık

  • Öğretmen değiliz fakat aylardır paramızı almanın yolunu gözlerken bloke olmuşuz suçsuz günahsız yere yargılanıyor paramızı alamamaktan ziyade suclanmamız esas zorumuza giden incelesinler bir an önce ve sucsuz olduğumuz ortaya cıksada bir nefes alabilsek biz vatanımız milletimiz için bu bayrak için yaşıyoruz nasıl bu suçlamalarla karsı karsıya kalıyoruz herkes gibi bizlerde yanıldık sucumuz bank asya ya para yatırmak mı nereden bile bilirdik böyle olacağını devletimiz gibi bizlerde darbe yasadık lütfen sn: devlet görevlileri suçlulara sucsuzları aynı keseye koymayın devletimizin ve milletimizin adaletine sonsuz güveniyoruz

  • Size bir haber geldimi yada açıklama bize bankadan bloke edilmiş siniz dendi ama hiç bir yerden bir haber yada açıklama gelmedi size ..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM