DOLAR 5,7787
EURO 6,4235
ALTIN 277,5
BIST 98.955
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Seçim görevi sorgulama ekranı, 2017 Referandum sandık görevlileri belli oldu

16.04.2017 tarihinde yapılacak olan referandum seçiminde sandık başkanı, sandık memur üye grevleri çıkan öğretmenler, memurlar görevlerinin çıkıp çıkmadığını öğrenebilecekler. Seçim görevi öğrenme işlemi ile birlikte sandıkta görev verilip verilmediği ortaya çıkmaktadır.

Seçim görevi sorgulama ekranı, 2017 Referandum sandık görevlileri belli oldu
28.03.2017
A+
A-

Seçim görevi sorgulama ekranı, 2017 Referandum sandık görevlileri belli oldu. Seçim görevi sorgulama ekranı kullanıcılara açıldı. 2017 Referandum seçim görevi sorgulama ekranına ve seçimde başkanlık ya da memur üyelik verilip verilmediğini öğrenmek için ogretmenlericin.com olarak anlatacağımız adımları izlemeniz gerekmektedir. 16 Nisan 2017 Anayasa değişilikliği referandum oylamasında görev çıkan öğretmenler, memurlar seçimde görevli olup olmadıklarını öğrenebilirler.

REFERANDUM SANDIK GÖREVİ

Referandumda öğretmenler başta olmak üzere kamu personelleri görev almaktadır. Sandık başkanı, başkan yardımcısı (memur üye) olmak içim başvuru alınan yerler olduğu gibi, başvuru almadan resen görevlendirmeler de yapılmaktadır. Referandumda sandıkta görev alıp almadığını öğrenmek için görev yapılan yerde bulunan seçim kuruluna başvuru yapılabilir ancak ogretmenlericin.com olarak internetten sandık görevi sorgulama işlemini yapacağız. Bu sayede sandık başkanlığı, sandık memur üye görevi çıkan MEB personeli, kamu personeli referandum görevini öğrenebilecek. Öncelikle yapmamız gereken aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak ilgili sayfaya gitmek;

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) sitesinde yer alan yurt içi seçmen sorgulama modülüne tıklıyoruz. secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp?_afrLoop=1079758915880160

Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek;

YSK Seçmen Sorgulama

Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl oradan seçilecek, T.C. Kimlik Numarası yazılacak, altında yer alan kısma Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No yazılacak. Sıra No nüfus cüzdanının arkasında orta kısımda sağ tarafta yer almaktadır. Daha sonra oradaki karakterler kutucuğa girilecek yani Resim Doğrulama yapılacak. Sonrasında ise SORGULA düğmesine basılacak.

Daha sonrasında gelen ekran referandum görevi çıkanlara ve sandıkta görevi olmayanlara farklı gözükmektedir.

16 Nisan 2017 Sorgulama

Seçimde görev çıkmayanların ekranında yukarıdaki gibi sadece Sandık Bilgisi Sorgulama Sonucu yer alacak. Ayrıca orada yer alan Seçimlerle ilgili Kurumumuz tarafından yapılacak bilgilendirme mesajlarını almak istiyorsanız lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz. uyarısından dolayı seçmen istemesi halinde e-posta adresini ve cep telefon numarasını yazabilecek.

Referandumda görev çıkanların sorgulama ekranında ise Sandık Bilgisi Sorgulama Sonucu kısmı ile birlikte Yurt İçi Sandık Kurulu Görev Bilgisi Sorgulama Sonucu kısmı da yer alacak. Yani hem oy kullanılacak yer hem de görev çıkma sonucu ekranda yer alacak.

Seçim Görevi Sonuç

Yukarıda görüldüğü gibi referandum seçiminde görev alanların sorgulama ekranında bu bilgide yer almaktadır. Sandık Alanı, Sandık No, Seçim Adı, Seçim tarihi, Görev Türü (Sandık Başkanı/Memur Üye), Asil/Yedek Üye, Kurs Yeri, Kurs Tarihi kısımlarının yer aldığı ekrandan referandumda görev çıkanlar bilgileri görebilmektedir.

Öğretmenler İçin

YORUMLAR
 1. Ayşe Ömer Can dedi ki:

  Daha önceki yıllarda çok sayıda öğretmen görevli oluyordu ..sandıkların sayısı mı azaltıldı?seçmen sayısı da arttı.her sandıkta görevli öğretmen oluyordu.memur da oluyordu.bunun sebebi nedir?

  1. Editör dedi ki:

   Diyanetten görev alan personel sayısı MEB personel sayısını geçti.

 2. İsminiz dedi ki:

  Sandık görevlileri kayıtlı sandıkta oy kullanabilir mi? Yoksa görevli olduğu sandıkta mı kullanmak zorunda?

  1. Editör dedi ki:

   Görevli olduğunuz sandıkta kullanabilirsiniz. Kayıtlı olduğunuz sandıkta isminizin karşında yer alan imza kısmı zaten kapalı olacak.

  2. ismet dedi ki:

   görevli olduğu sandıkta kullanır

 3. MR.TURK dedi ki:

  sanane banane
  sen git Ak nane ye
  örümcek kafalısınız işte her şeyi AK a bağlıyorsunuz!!!

 4. fatih dedi ki:

  geçmiş yıllarda çıkıyordu, bu seçimde ilk defa çıkmamış.çok şaşırdım…

 5. sanane banane dedi ki:

  akpartide olsaydım girerdim

 6. Hamdi Yalçın dedi ki:

  Hatice hanım,bizim dönemimiz yaklaşık 25 yıl önce, siz kamu görevlisi olarak 35 yıl kamu görevlisi olduğunuz dönemde; her 4 veya 5 yılda bir seçim yapıldığını düşünürsek 5-6 görev almanız çok normal. Oda ve sendika seçimlerine seçim kurulunda görevli memurlar gider.Sandık sayısı fazla olduğunda diğer bilgili ve tecrübeli kamu görevlileri görev alabilir. Oda ve sendika seçimleri için çok fazla sandık kurulu oluşturulmaz.Örneğin mobilyacılar derneği, pasta ve tatlıcılar derneği vs. üye sayılarına göre 1-2 bilemediniz 3 tane sandık kurulu oluşturulabilir.Mahkeme hakimi bize inandığı ve çok güvendikleri için sürekli görev veriliyordu. Biz, her hafta, her hafta seçime gitmekten kendimize zaman ayıramıyorduk. Ben o zaman öğrenmiştim; o kadar çok sendika ve oda seçimleri oluyordu ki, hakim beyin görev süresi sona erdikten sonra bir başka hakimin seçim kurulunda görev almasıyla bana da sandık kurulunda görev verilmez oldu.Her isteyen kamu çalışanına seçimlerde görev verilme zorunluluğu yoktur.

 7. Hatice dedi ki:

  Seçim kurulunda görevli memura, çalıştığı sürede yapılan seçimlerin tamamında görev veriliyorsa, diğer kamu görevlilerine, bazı seçimlerde görev verildiği düşünülüyorsa, kendi durumumu düşünüyorum, kamu görevlisiyim,35 senede seçim ve sayım dahil, istediğim halde en fazla 5-6 görev geldi, çok görev alan varsa, 30 görev gelsin, görev dağılımı açısından bakılıyor olabilir.

 8. Hamdi Yalçın dedi ki:

  EMEKLİ MEMUR SANDIK KURULUNDA NİÇİN GÖREV ALAMIYOR?

  30 yılı aşkın süre kamuda görev yaptıktan sonra annemin rahatsızlığı/hastalığı nedeniyle kendi isteğimle emekli olmak zorunda kaldım. Görev yaptığım sürede en ufak bir uyarı almadım ve sicilim tertemizdir. Aynı zamanda mahkeme hakimliği görevini de yapan, emrinde görev yaptığım hakim bey, il ve ilçe seçim kurulu başkanlığı görevlerini yürütürlerken, biz istesek de istemesek de, aşırı güvenlerinden dolayı zorunlu olarak bir başka katip arkadaşımla beraber oda ve sendika seçimleri vs. tüm seçimlerde sandık kurulu başkanlığı vs. görevi veriyorlardı. Bugüne kadar yaklaşık Belediye ve Genel Seçimler dahil 200’e yakın Sandık Kurulu Başkanlığı ve üyeliği görevlerini başarıyla ifa ettim. Bize inanan ve güvenen seçim kurulu başkanı sayın hakimin güvenine layık olmaya çalıştım. 16 Nisan 2017 Referandum seçiminde görev alabilmek için seçim kuruluna gittiğimde; seçim kurulunda görevli memurun: “emekli olanlara kesinlikle görev verilmiyor” sözünü duyduğumda hayal kırıklığına uğradım. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlara istemeye istemeye sandıkta görev verilmesi bence çok da doğru bir seçim değildir. Sicili bozuk ve 15 Temmuz’un kırıntıları yanlış yolda olan halen görev yapan kamu görevlilerine inşallah 16 nisan 2017 seçiminde sandık kurulunda görev verilmemiştir. 30 yılı aşkın süre Katip ve Yazı İşleri Müdürlüğü görevinden sonra emekli olan bir kamu görevlisine sandık kurulunda görev verilmemesi ise çok yanlış bir uygulamadır. Demokrasiye inanan idarecilerimizin bu uygulamayı bir kez daha gözden geçirmelerini istirham ediyor ve Yüksek Seçim Kurulu ile diğer ilgili ve yetkililerin gelecek seçimlerde bu yanlıştan dönmelerini diliyorum. Saygılarımla…