Seçimde görev almak isteyen öğretmenleri OHAL bürosu inceleyecek

24 Haziran seçimleri yaklaşırken seçimde görev almak isteyen öğretmenlerin bilgileri okullardan istenmeye başlandı. Erciş’te kurumlara gönderilen resmi yazıda seçimde görev alacakların OHAL bürosu tarafından inceleneceği ifade edildi.

Seçimde görev almak isteyen öğretmenleri OHAL bürosu inceleyecek

Seçimde görev almak isteyen öğretmenleri OHAL bürosu inceleyecek

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde görev almak isteyen kamu çalışanlarının bilgileri istenmeye başlandı. Kamu personelleri arasında seçim görevlerinde ağırlıklı olarak öğretmenler görev alırken, Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından okullara gönderilen resmi yazılarda seçimlerde görev almak isteyen öğretmenlerin bilgileri istendi.

OHAL BÜROSUNDAN GÜVENLİK SORUŞTURMASI

Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından acele ve günlü notu düşülerek 03.05.2018 tarihli 8812208 sayılı Personel Bilgileri konulu resmi yazı tüm eğitim kurumları ve okullara gönderilirken Kurbani ÖZDAŞ imzalı resmi yazıda Erciş Kaymakamlığı Olağanüstü Hal Bürosunun 03.05.2018 tarihli 1218 sayılı yazıları gereği hatırlatıldı. 24 Haziran 2018 Pazar günü birlikte yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile 27.Dönem Milletvekili Genel Seçiminde sandık kurullarında görevlendirilecek kamu personellerinin güvenlik soruşturmalarının yapılacak olduğu belirtildi.

Seçimde görev alacaklarla ilgili resmi yazı;

24 haziran Seçim görevi
Seçim görevi

Seçimde görev almak isteyen öğretmenlerin, kamu personellerinin TC numaraları, adı soyadı, çalıştığı kurum, görevi, unvanı ve kıdem yılı ile birlikte cep telefon numarası bilgilerinin Excel fortmatında ve CD ortamında hazırlanması istendi. Görev almak isteyenlere dair bilgilerin OHAL bürosuna teslim edilmek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilmesi istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM