Suat Kılıç; hakkımda çıkarılan haberler düzmecedir, gerçek dışıdır

Müsteşar Yusuf Tekin’in açıklamasında belirttiği Bakanın Suat Kılıç olduğu iddia edilmişti. Suat Kılıç ise twitter hesabından yaptığı açıklamada bunu yalanladı.

Suat Kılıç; hakkımda çıkarılan haberler düzmecedir, gerçek dışıdır

Suat Kılıç; hakkımda çıkarılan haberler düzmecedir, gerçek dışıdır

Gençlik ve Spor Eski Bakanı, Samsun Eski Milletvekili olan Suat Kılıç hakkında çıkan haberler hakkında açıklama yaptı. Suat Kılıç açıklamasında Yeni Şafak gazetesi tarafından servis edilen haberlerin gerçek dışı olduğunu belirterek, bu haberin düzmece haber olduğunu ifade etti. Yeni Şafak’ın haberinin amacının kendisini hedefe koymak olduğunu ima eden Suat Kılıç, haberin tamamen düzmece ve gerçek dışı olduğunu vurguladı. Kılıç, Yeni Şafak’ın nefretten kaynaklı husumetten dolayı bu haberi yaptığının altını çizdi.

MÜSTEŞAR: FETHULLAH GÜLEN’İN SELAMINI GETİRDİ

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin önceki hafta Trabzon’da katıldığı etkinlikte bir konuşma yaptı. Konuşmasında 2013 yılında kendisinin müsteşar olduğu dönemde tehdit edildiğine yer verdi. Fethullah Gülen’in selamını getiren bir Bakandan bahseden Müsteşar Tekin, bu Bakanın kendisinin Müsteşar olması durumunda kendisini rezil edeceğiz tehdidinde bulunduğunu açıklamıştı.

YUSUF TEKİN: ÖMER DİNÇER, NABİ AVCI DEĞİL

Müsteşar Yusuf Tekin’in bu açıklamasından sonra akıllara o dönemin Milli Eğitim bakanları Ömer Dinçer ve Nabi Avcı gelmişti. Bazı basın organlarında ve kamu haber sitelerinde bu Bakanın Dinçer ya da Avcı olduğuna değinilmiş, Müsteşar Tekin ise açıklamasında bahsettiği Bakanın Ömer Dinçer ya da Nabi Avcı olmadığını belirtmişti.

YENİ ŞAFAK: FETÖCÜ BAKAN SUAT KILIÇ

Yeni Şafak tarafından yapılan haberde ise FETÖ liderinin selamını getiren Yusuf Tekin’i tehdit eden kişinin Suat Kılıç olduğu yer almıştı. Tüm haber sitelerinde yer alan haberde Suat Kılıç’ın o bakan olduğu bilgisi yer aldı.

SUAT KILIÇ: DÜZMECE HABER

AK Parti Eski Milletvekili aynı zamanda 61.Hükümetin en genç bakanı olan Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç yaptığı açıklamada hakkında çıkarılan haberlerin doğru olmadığını belirterek bu haberleri yapan, paylaşan, sosyal medyada yayılmasını yapanlar hakkında hukuk önünde hesaplaşacağını belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM