‘Suçsuz olan varsa OHAL inceleme komisyonu başvurusu yapsın’

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş OHAL inceleme komisyonu hakkında açıklamalarda bulundu ve suçsuz olanların suçsuzluğunun komisyon aracılığı ile anlaşılacağını ifade etti.

‘Suçsuz olan varsa OHAL inceleme komisyonu başvurusu yapsın’

‘Suçsuz olan varsa OHAL inceleme komisyonu başvurusu yapsın’

OHAL inceleme komisyonu hakkında geçtiğimiz günlerde Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, OHAL inceleme komisyonu ne zaman kurulacak sorusunu bugün tekrar cevaplandırdı ve komisyon hakkında açıklamalarda bulundu.

OHAL KOMİSYONU BAŞVURU TARİHİ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş dün ve bugün Ordu’da bir dizi temaslarda bulundu. Terör örgütü PKK ve FETÖ operasyonları hakkında bilgiler veren Kurutlmuş yerel çalışmalardan, Ordu’nun alt yapı çalışmalarından bahsetti. FETÖ davaları ve 15 Temmuz şehitleri gündeminde olan Başbakan Yardımcısı, FETÖ üyelerinin günyüzü görmeyeceğini, mahkemelerde hesap vereceklerini vurguladı. Ordu’da iftar programına katıldıktan sonra Fatsa’da teravih namazını kılan Numan Kurtulmuş, katıldığı programda da gündeminde olan FETÖ operasyonlarına ve yargılamalara değindi. OHAL inceleme araştırma komisyonu başvuruları ne zaman başlayacak sorusuna yanıt veren Kurtulmuş, OHAL inceleme komisyonunun Temmuz ayı başından itibaren gelen başvuruları karara bağlamaya başlayacağını belirtti.

SUÇSUZ VARSA ADRES OHAL KOMİSYONU

Meslekten ihraç edilenler, haklarında işlem yapılanlar içerisinde suçsuz olan varsa OHAL inceleme komisyonuna başvuru yapsın ifadesini kullanan Numan Kurtulmuş, geçtiğimiz hafta meslekten ihraç edilen öğretmen hakkında verilen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararını hatırlattı. MEB personeli için verilen AİHM kararında OHAL inceleme komisyonunun işaret edildiğini belirten Kurtulmuş, mağdur varsa, suçsuz varsa komisyona başvuracak dedi. AİHM’in OHAL komisyonu kararları olmadan herhangi bir FETÖ davalarına, bu konudaki başvurulara da bakmayacağının altını çizen Numan Kurtulmuş, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından verilen kararın doğru olduğunu söyledi.

Numan Kurtulmuş OHAL inceleme komisyonu ve mağdurlar hakkında şu ifadeleri kullandı;

“Yapılan işlemlerde kim haksızlığa uğradığını düşünüyorsa, mağdur oldum diyorsa buyursun OHAL komisyonuna başvuruda bulunsun, komisyona müracaat etsin. OHAL inceleme komisyonu, Temmuz ayı başından itibaren toplanan başvuruların kararlarını vermeye başlayacak. Haksızlık yapılan varsa, onların da haksızlıkları düzeltilir ve yolumuza devam ederiz.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

33 yorum

 1. 25 bin tane özel okul çalışanı ohal komisyonuna başvuru yapamıyor. Bu mağduriyetler hani giderilecekti? Başvuru bile yaptırılmıyor.

 2. Suçlu olup olmadığımızı bilmeden hangi sebeple hangi delillerle savunmamızı almadan ihraç ediyorsunuz? Müslümanız dediniz kafirin Müslümana yapmadığını yaptınız hata yaptıysak allah affetsin diyorsunuz ama kul hakkı için başvuru mercii hakkını gasp ettiğiniz kulun kendisidir. yapamadığım düğünden tutun da gezmeye eğlenmeye götüremediğim nişanlımın da dahil tüm hakkım haram zıkkım olsun.

 3. Artık öyle bıktırdınız ki görevinizde batsın,adaletinizde Yüce Rabbim sağlasın adaletini ve O nun adaleti öyle güzel olacak ki…Ama sefil kullarının yarın cehennem çukuruna niçin,ne ettikte yuvarlanıyoruz sorusunu sormaya bile yer bırakmamak için sizleri imtihan ediyor ama gözünüzü makam,mansıp dünya sevgisi kaplamış,yarın çok geç olacak ey kocaman bakanlarımız…

 4. Özel okullarda çalişip işssiz kalan biz öğretmenler ne olucak.Ne olucak bizim halimiz sayın NUMAN KURTULMUŞ BEY

 5. dönsemde dönmesemde HAKKIM ASLA HELAL DEĞİL….ve inanıyorum ettiğinizi çekmeden can vermeyeceksiniz…hem bu dünyada hem ahirette çekeceğiniz çileniz var…İŞTE O ZAMAN MASUMLARA ATILAN İFTİRALAR BİR BİR GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNE GELECEK…

 6. Biz, kıyamet günü için adalet terazileri kurarız. Artık kimseye, hiçbir şekilde haksızlık edilmez. (Yapılan iş,) bir hardal tanesi kadar dahi olsa, onu (adalet terazisine) getiririz. Hesap gören olarak biz (herkese) yeteriz.
  (Sure No:21 Ayet No :47)

  Allah size, mutlaka emanetleri ehli olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. Allah size ne kadar güzel öğütler veriyor! Şüphesiz Allah her şeyi işitici, her şeyi görücüdür.
  (Sure No:4 Ayet No :58)

  Ey iman edenler! Adaleti titizlikle ayakta tutan, kendiniz, ana-babanız ve akrabanız aleyhinde de olsa Allah için şahitlik eden kimseler olun. (Haklarında şahitlik ettikleriniz) zengin olsunlar, fakir olsunlar Allah onlara (sizden) daha yakındır. Hislerinize uyup adaletten sapmayın, (şahitliği) eğer, büker (doğru şahitlik etmez), yahut şâhidlik etmekten kaçınırsanız (biliniz ki) Allah yaptıklarınızdan haberdardır.
  (Sure No:4 Ayet No :135)

  Ölçüyü adaletle tutun ve eksik tartmayın.
  (Sure No:55 Ayet No :9)

  Ey Davud! Biz seni yeryüzünde halife yaptık. O halde insanlar arasında adaletle hükmet. Hevâ ve hevese uyma, sonra bu seni Allah´ın yolundan saptırır. Doğrusu Allah´ın yolundan sapanlara, hesap gününü unutmalarına karşılık çetin bir azap vardır.
  (Sure No:38 Ayet No :26)

  Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutan, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi âdil davranmamaya itmesin. Adaletli olun; bu, Allah korkusuna daha çok yakışan (bir davranış) tır. Allah´a isyandan sakının. Allah yaptıklarınızı hakkıyle bilmektedir.
  (Sure No:5 Ayet No :8)

 7. Devletin temeli adalettir. Oruç,tutup namaz kılıyorsunuz maşallah . Allah kabul etsin. Suçlu olanları kahretsin. Soyunu kurutsun.

 8. Suçunuzu öğrenebilsek bize bildirilse suçumuz ona göre savunma başvurma yapacağız ama bilmiyoruz ki sadece tahmin ediyoruz ve burası bir hukuku devleti bu nasıl hukuk nasıl adalet rabbim herkesin yardımcısı olsun2

 9. ahim bu kararıyla, khk ile ihraç edilen bizleri türkiye ye hükümete karşı, koz olarak elinde tutmayı tercih etti. hükümetin elinde anladığım kadarıyla suriyeli kozu var. yani insanların hayatı yöneticilerin elinde oyuncak olmaya devam edecek,onlara tapanlar ise onların büyük dahi büyük siyaset adamı olduğundan bahsedip duracak, bunları en iyi bilen Cenab-ı Hak da bu zalimlere mühlet verecek ondan sonra gazabın en büyüğünü onlara verecek inşallah. ben kendi adıma hiç bir zaman, ne olursa olsun ahim e başvurmayacağım, gavurdan hiç bir zaman adalet beklemeyeceğim. bu dönemde iktidar olanlar ve onların zihniyetindekiler, eskiden mağdur oldukları gerekçesiyle ahim başvuru yapmışlar ve gavurdan çok medet beklemişlerdi, işte ben onlardan olmayacağım ben adaleti sadece tek Adalet sahibi Allah(cc) bekleyeceğim hepsini de onun Adaletine havale edeceğim.

 10. Suç olan şeyler neler kanunlarda yazili olarak verilen haklar suç değildir insanların zekasiyla dalga geçiliyor herkes elini vicdanina koysun bu sorunumuzu çözsün binlerce insan aç susuz işsiz aşsız bekliyoruz kim vatan haini ise onlar cezasını çekmeli masum insanlardan ne istiyorsunuz Allah var ahiret var bu dünya üç günlük kimse ölürken bir şey götürmüyor bırakın bu insanları herkes huzurlu yaşasın Adalet hukuk işlesin yasal şeylerden ihraç edilen insanlar işine dönsün .Eğer gerçekten Allaha inaniyorsaniz adaletli olunki Allah’ın huzurunda rahat edesiniz şimdi herkes oruç tutuyorki ahirette hesap sorulurken borçlu olmayayim Allahin rızasını kazanayim diye peki bu kadar kul halkıyla ne yapacaksınız bir an önce bu sorunimuza çözüm bulunsun artık HASBUNALLAHI VENIĞMEL VEKİL

 11. geçin dalganızı bakalım, inşalah Cenabı Hak da şu mübarek günlerin hatırına bizlerin ahını sizlerde bırakmaz…

 12. Suçumuz ne ki onu da bilmiyorum bana söylemediler tebliğ etmediler soruşturma yapmadılar kendimi nasıl savunacağım bilmiyorum ki… Bu nedenle suçumu söyleseniz savunabilirim belki… Hayırlı mübarek günde nasıl böyle rahat konuşabiliyorlar, müslümanlar bu kadar mi değişti yazık çok yazik… O naan kar bu kadar rencide edilmemeli,Müslümanlık bu olmamalı, Allahım aklıma mukayyet ol ya rabbi; sen her şeyi en iyi bilensin…

 13. 14ekim açık-07şubat ihraç (686khkMEB) öğretmenlerdeki hatalar düzeltilsin haksızlık giderilsin !!!

  • HA Bİ SİZDE HATALAR VAR DEĞİL Mİ DİĞER HERKES SUÇLU İŞTE BU KAFAYLA MÜCADELE ETTİĞİNİ SANAN VARSA AVCUNU YALAR…

 14. Öğretmenlik mesleğine aşık idim inanın şu komisyona başvurmak içimden gelmiyor insan bu kadar mı hayattan soğutulur bu kadar zulüm reva midir hadi bizi suçlu ilan ettiniz çocuklarımız 10 aydır ne çekiyorlar okula gönderecek yol parasını zar zor bulduk her geçen gün parasızlık kendini hissettiriyor kayseri gibi iğrenç bir şehirde kimse iş vermiyor aç mısınız diye soran yok bunun vebalini kim ödeyecek daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum “aç köpek fırın yıkar” diye bir söz var oraya doğru gidiyoruz

  • Artık bu 150 bin içinde bir tane bile suçsuz olan varsa bile önemi kalmadi,yaktiniz yiktiniz herşeyi zaten. Geri dönen olsada birşey beklemeyin bu insanlardan. Devlet kendine düşman insanlar topluluğunu kendisi olusturdu,ses cikaramayan bu adaletsizliğe göz yumanlarda buna dahil.Evlatlarimizla birlikte artık ömür boyu adaletin peşinden kosacagiz

 15. Şöyle açıklamaları okuyunca ben utanıyorum. Göğüslerini gererek nasıl böyle konuşabiliyorlar.

 16. Neden sendikaya üye oldun? Neden bankaya para yatırdın? Neden banyo yaparken ıslandın? Neden ağlarken gözünden yaş geldi? Niçin uyurken horladın? Niçin gol atınca sevindin? Akşam Ezanı okunurken neden iftar açtın?
  NEKADAR SAÇMA DEĞİL Mİ?

 17. Yasal olan herşey suç sayılacaksa. Bu komisyonda biz neyi ispat edicez. Boş işler bunlar yazık bu masum insanlara, karıncayı bile incitmeyecek bu insanlar bir pkklı ile aynı kefeye koyuldu. Bize bir Allah yardım edecek…

 18. SUÇSUZSANIZ! Kim suçlu? Bu insanları suça! Siz bulaştırdınız…Feto ile
  yanyana banka açtınız,kurdelasını beraber kestiniz…Sendikanın açılışına izin verdiniz! Özel okullara adınızı verip çocuklarınızı oralardan mezun edip,bakan bile yaptınız…Feto Abd’de iken ona hasret kaldınız….Bırakın suçu suçluyu,eğer biz suçluysak AZMETTİRİCİ de sizsiniz…ADALET…

 19. Şimdiden 110 bin insanın komisyona gereksizce başvuracağı ifade edilmeye çalışılmış. Insanların aklıyla oynanmasin. Çok koşullarda okuduk. Meslek sahibi olduk.

 20. Suçlu suçu neye göre suçsuz nasıl suçsuz tarifi nedir. Yaşarken öldürmeyin insanları ya hak ya hay ya Kayyum ya rezzak ya ADL ya hakemya kahhar

 21. Sayin Editör. Ben şunu anlıyorum. Bu komisyonla GOSTERMELIK IADELER yapacaz diğerlerini suçlu gosterecez. Bunu bir yere yazın. Çünkü komisyonun vereceği kararlardan sonra bununla ilgili çok haberler yapılacak. Sonrası Aihm

 22. Toplanan bir başvuru yok çünkü daha başvuruyu almıyorlar nasıl karara bağlanacak anlamadım “suçsuz olduğunu düşünen varsa”?????

  • hangi komisyon, insanları öldürdünüz
   mahv ettiniz hayatlarını söndürdünüz
   allaha nasıl hesap
   vereceksiniz attığınız insanlar
   ne zorluklarla okudular yazıklar olsun
   komisyon kepazeliği, ya kahhar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM