Süleyman Soylu; Nuriye Gülmen ve Semih Özakça DHKP-C bağlantılı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son günlerde çok tartışılan açlık grevi yapan Gülmen ve Özakça konusuna değindi. DHKP-C bağlantıları olan iki kişi için “Bu kadar suçu olan öğretmene, evladınızı teslim eder misiniz?” ifadesini kullanan Soylu, “Bunlara destek verenler bunların örgüt bağlantılarını bilmiyor mu?” dedi

Süleyman Soylu; Nuriye Gülmen ve Semih Özakça DHKP-C bağlantılı

Süleyman Soylu; Nuriye Gülmen ve Semih Özakça DHKP-C bağlantılı

Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ile sınıf öğretmeni Semih Özakça geçtiğimiz gün gözaltına alınmışlar ve dün de çıkartıldıkları mahkemece tutuklanmışlardı. Açlık grevi yapan Özakça ve Gülmen için CHP ve HDP’ten gelen açıklamalardan sonra yaptıkları açlık grevi eylemi daha fazla ses getirmeye başlamıştı. Bazı kamu öğretmen haber sitelerinde Özakça ile Gülmen’in FETÖ’den dolayı meslekten ihraç edildiği bilgilerine yer verilmiş, daha sonra ise bu bilgilerin hatalı olmasından dolayı haberlerde güncelleme yapılmıştı.

DHKP-C BAĞLANTILARI VAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün katıldığı bir programda açlık grevi yaparken tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça hakkında açıklamalarda bulundu. Bu iki kişinin devletten maaş alan kişiler olduğunu belirten Soylu, devlet memuru olan bu kişilerin terör örgütü DHKP-C bağlantılarının olduğunu açıkladı. 14 kez DHKP-C bağlantısından dolayı gözaltına alınan bir kişiye çocuklarımızı emanet etmeyiz diyen Soylu, böyle eğitimci böyle öğretmen olur mu diye sordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Gülmen ve Özakça hakkında yaptığı konuşmanın videosu;

ÇOCUKLARIMIZI EMANET ETMEYİZ

OHAL kapsamında çıkartılan KHK ile mesleklerinden ihraç edilen, DHKP-C bağlantıları gerekçesi ile toplamda 25 kez gözaltına alınan bu kişilere çocukların emanet edilmeyeceğini ifade eden Soylu, bu kişilerin terör örgütü bağlantılarını görmek istemeyenlerin olduğunu açıklayarak şunları söyledi;

‘Biri akademisyen biri öğretmen iki devlet memuru açlık grevi eylemine başlıyorlar. Her zamanki gibi CHP’li vekiller gidip geliyor, HDP’li vekiller gidip geliyor. Hatta bazı vekiller iki öğün arasında komik açlık grevi yapıyorlar. Biri akademisyen, biri öğretmen güya OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile ihraç ediliyorlar. Mesleklerine geri dönmek için de açlık grevlerine başlıyorlar. Yapılan haberlerde özellikle akademisyen ve öğretmen vurgusu yapıyorlar ki olay daha kolay yönetilsin, tiyatrı daha güzel oynansın.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tutuklanan Gülmen ve Özakça için ayrı ayrı değerlendirme açıklaması yaptı. Soylu tarafından yapılan açıklama;

Akademisyen Nuriye Gülmen açıklaması;

Nuriye Gülmen;DHKP-C operasyonlarında hakkında arama kararı çıkıyor. 2012 yılında tutuklanıyor. 2015 yılında örgüte yönelik bir operasyonda tekrar gözaltına alınıyor. 2015 yılında açığa alınıyor. Örgüt adına basın açıklaması yapma, DHKP-C mensubu kişilerle aynı evde çalışmalar yapma. Bu kişinin DHKP-C ile organik ağı söz konusu.

Öğretmen Semih Özakça açıklaması;

Semih Özakça; Bu kişinin silahlı terör örgütüne üye olma, kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek derecede kasten yaralama suçlarından yürüyen ceza davaları olduğunu kimse neden yazmıyor. Mardin Mazı Dağı’nda öğretmenlik yaparken ihraç edilmiş. DHKP-C eylemlerine katılmış, gözaltına alınmış. Açlık grevi eylemine başladığı günden itibaren toplam 14 kez gözaltına alınmış. Bu kariyet çocuklarımızı eğiten bir öğretmen için normal mi? Elinizi vizdanınıza koyun, böyle davaları olduğunu bildiğiniz bir öğretmene evladınızı emanet eder misiniz? Bu kadar suç kariyeri yüksek bir kişiye öğretmenlik, akla, vicdana uygun bir davranış mıdır?

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

 1. 1) Semih Özakça Dhkpc eylemine katıldıysa neden mahkemelerde yargılanıp ceza evine dhkp-c hükümlüsü olarak konulmadı yoksa dhkp-c yi mi koruyorsunuz ?

  2) Nuriye Gülmen örgüt adına basın açıklaması yaptıysa nasıl izin verdiniz ? sizden izinsiz metal ve cam işçisi GREV bile yapamıyor. Hadi açıklamayı yaptılar bi şekilde Neden herşey bu kadar ortada iken Nuriye Gülmen dhkp-c den yargılanıp hüküm giymedi ?

  3) fetönün yağan yağmurda beraber yürüdüklerini ne yapacaksınız esas Konu bu sayın Bakan Soylu.

 2. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, “Tutuklamamaları halinde adaletin işleyişine zarar verecekleri” gerekçesiyle tutuklanmıştır.

  Mahkemeler yasaları uygulamak zorundadır; TCK 2. madde; “Suç sayılmayan fiil için kimseye ceza verilemez, güvenlik tedbiri uygulanamaz!” demesine rağmen tutuklama kararı verilmesi büyük bir skandaldır.

  OHAL KHK’leriyle hukuksuzca ihraç edilen öğretmenlerimiz hukukun en temel ilkelerini ayaklar altına alan, komik ve hukuk dışı gerekçelerle tutuklanması, hukukun değil, korkunun göstergesidir!

 3. Bu öğretmenler susmadı. Mücadele etti. Açlık grevi yaptı. Ülkenin ve hatta dünyanın gündemine geldiler. Yüz binin üzerinde ihrac edilmiş memurun sessizliğine ses oldular. Bir şekilde susturulmaları, bu işten vaz geçirilmeleri gerekiyordu. Bir bahane, bir şey lazımdı. Düşündüler, düşündüler ve yıllarca memurluk yapmış bu arkadaşları bir anda örgüt üyesi yapıverdiler. Her zaman bunu yapıyorlar.

 4. SAYIN BAKAN ! BU CANİLERİ ! NEDEN BU ZAMANA KADAR TUTUKLAMAK İÇİN BEKLEDİNİZ DE 75 GÜN SONRA SUDAN BİR BAHANE GEREKÇESİYLE TUTUKLATTINIZ ?

  • Cani o öğretmenler değil, her söylediği yalan dolan çıkan siyasetçilerin sözüyle ortaya somut bir kanıt bile koyamadan bu kişilere cani deyip yargısız infaz yapan sensin! Sizin yüzünüzden memleket resmen tımarhaneye döndü be!… Bir tarafta ortada kanıt yokken görevinden ihrac edildiğiniz söyleyen yüzbinin üzerinde memur, diğer tarafta kendilerini terör örgütü iltisaklı diyeihrac edenlerin sözüyle başkalarını terörist ilan eden sözde mağdurlar… Yuh be!…

   • Sayın soru soruyorum’un yazısını yanlış anlamış ve arkadaşa haksız eleştirilerde bulunmuş olabilirim. Kendisinden özür diler sayın editörden yukarıdaki yazımı silmesini rica ediyorum. Saygılarla…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Bu Vücut Benim