Talip Geylan; 3600 ek gösterge sözünün üzerinden bir yıl geçti

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan 3600 ek gösterge hakkında açıklamalarda bulundu.

Talip Geylan; 3600 ek gösterge sözünün üzerinden bir yıl geçti

Talip Geylan; 3600 ek gösterge sözünün üzerinden bir yıl geçti

Türk Eğitim-Sen’in İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakası şubelerinin istişare toplantılarına katılan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan toplantılarda yaptığı açıklamalarda 3600 ek gösterge konusuna değindi.

3600 EK GÖSTERGE SÖZÜ TUTULMALI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan açıklamasında “Bütün kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde TBMM tatile girmeden ek gösterge düzenlemesi hayata geçirilmelidir.” ifadelerine yer verirken 3600 ek gösterge düzenlemesiyle ilgili verilen sözün üzerinden bir sene geçtiğini belirtti.

“Bu sözün üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Ancak hala bir adım atılmadı. Ek gösterge, Torba Kanun’da mutlaka yer almalıdır. Tabi sadece 4 meslek grubunun değil, tüm kamu çalışanlarının ek göstergeleri güncellenmelidir. Hatta Ek göstergeden yararlanamayan yardımcı hizmet sınıfına da ek gösterge verilmelidir. “

açıklamalarında bulunan Talip Geylan, Türkiye Kamu-Sen tarafından konuyla ilgili bir kanun önergesinin TBMM’ye ulaştırmış durumda olduğunu hatırlattı.

BÜTÜN PARTİLER TASARIYA SAHİP ÇIKMALI

3600 ek gösterge kanun tasarısı ile ilgili beklentilerinin tüm partiler tarafından bu konuya sahip çıkılması olduğunu açıklayan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan açıklamalarında “Beklentimiz bu tasarıya bütün partilerin sahip çıkmasıdır. Öğretmenler başta olmak üzere birçok kamu çalışanı emekli olmak için ek gösterge düzenlemesinin hayata geçirilmesini beklemektedir. Hükümet, TBMM tatile girmeden ek göstergeyi hayata geçirmelidir.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. 3600 meclis gündeminde.istanbula neden bağlıyordu.Ne alaka.Vermeyecekse kıçını da Yurtsan vermez.Verecegim dedi fakat aksilikler oldu gecikti.
    3600 Verileceeek.

  2. İstanbul seçimleri, 3600 ‘ün çıkması için son fırsat. Tepki gösterirseniz belki düşünürler. Acaba biz nerede yanlış yapıyoruz diye.Değilse çok bekleriz daha

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM