Taşerona kadro müjdesi! Müezzinoğlu; taşerona kadro geliyor, az sabır

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taşerona kadro konusunda son değerlendirmeyi yaptı. Müezzinoğlu tarafından yapılan son açıklamada taşerona kadro bekleyen kardeşlerimiz biraz daha sabretsinler ifadesini kullandı ve taşeron işçilerin kadroya alınmasının yakın olduğunu işaret etti. Taşeron İşçilere kadro verilmesi konusunda olumlu mesajlar veren Bakan Müezzinoğlu’nun açıklamaları taşeronlar için olumlu yorumlandı.

Taşerona kadro müjdesi! Müezzinoğlu; taşerona kadro geliyor, az sabır

Taşerona kadro müjdesi! Müezzinoğlu; taşerona kadro geliyor, az sabır

700 binden fazla taşeron işçinin derdi her geçen gün daha yüksek sesle dile getirilmeye devam ediyor. Kamuda farklı statülerde çalışanların olduğunu belirten Bakan Müezzinoğlu bu durumun değiştirileceğini, üzerinde çalışıldığını ve en kısa sürede gerekli olumlu adımların atılacağını ifade etti. Taşeron, sözleşmeli veya farklı konumlarda olan herkesin aynı çatı altında birleştirileceğini açıklayan Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu yıl içerisinde bunun çözüleceğini belirtti.

TAŞERONA KADRO TARİHİ: 2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bir bütün içerisinde oluşturulacak yapıda ayrımcılığın ve farklılığın ortadan kaldırılacağını vurguladı. Binlerce taşeronun kadroya geçişi için net tarih belirtmekten kaçınan Müezzinoğlu, 2017 yılı içerisinde bunun netleştirileceğini açıkladı. Taşeron konusunda gerekli çalışmaların sürdüğünü, bu konuda çalıştaylar da yapıldığını ifade eden Müezzinoğlu taşeron kardeşlerimiz biraz daha sabretsinler ifadesini kullandı.

AHMET ARSLAN: SON AŞAMADAYIZ
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da geçtiğimiz günlerde taşerona kadro konusunda yaptığı açıklamada PTT çalışanlarını örnek göstermiş ve çalışmalarda son aşamaya gelindiğini açıklamıştı. Bugün katıldığı radyo programında taşeronların kadroya alınması konusunda açıklamalarda bulunan Mehmet Müezzinoğlu da Arslan’ın kullandığı ifadeleri kullandı ve taşeron işçilerin biraz daha sabretmelerini istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Seçim öncesi oy avcılığı. Önceki seçimde de aynı sözü vermişlerdi. Taşeron işçi hala taşeron işçi olmaya devam ediyor. Taşeronlar bir çeşit modern kölelik biçimidir. Utanç vericidir. Kaldırılması gerekir. Oy için değil, adalet ve insanlık için…

  2. Biz aylardır açığa alınan öğretmenler ne zaman iade edilecek diye bekliyoruz bu durum ne olacak ne arayan var ne soran böyle bi hukuk varmı kurunun yanında yaşın yanması meşru mu sayın editör lütfen bize önümüzdeki günlerde ne olabilir mesajları yayınlarsanız memnun oluruz acil cevap lütfen sabır bitti suçumuz olmadan beklemek çok zor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM