Terör örgütleri FETÖ ve PKK propagandası yapan 1734 kişi tutuklandı

Aralarında tanınmış ünlü kişilerinde olduğu yüzlerce kişi sosyal medya hesaplarından yapılan terör örgütü propagandaları nedeniyle tutuklandı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yürütülen soruşturmalarda ise binlerce kişi gözaltına alındı.

Terör örgütleri FETÖ ve PKK propagandası yapan 1734 kişi tutuklandı

Terör örgütleri FETÖ ve PKK propagandası yapan 1734 kişi tutuklandı

Facebook ve Twitter hesaplarından terör propagandası yaptıkları gerekçesi ile 70 bine yakın kullanıcı hesabı ihbar edildi. 15 Temmuz sonrasında 68 bin 774 sosyal medya hesabının şikayet edildiği açıklandı. Darbe girişimin hemen arkasından yapılan paylaşımlar neticesinde 3861 kişi gözaltına alınırken, 1734 kişi ise tutuklandı. Son dönemlerde bombalı terör eylemleri başta olmak üzere terör örgütü PKK’yı övücü paylaşımlar yaparak propaganda yapan binlerce kişinin de kullanıcı hesapları inceleniyor.

ARALARINDA ÜNLÜ İSİMLER VAR

Son dönemlerde tutuklanarak ceza evine gönderilen ve adından sıkça bahsettiren Barbaros Şansal sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalardan dolayı tutuklandı. Şansal terör örgütü propagandası yapmak, devlet büyüklerine hakaret etmek suçlarından tutuklandı. Türkiye’nin ilk korku filmleri arasında olan Dabbe korku filminin yönetmeni Hasan Karacadağ’da aranan ünlüler arasında.

68 BİN 774 HESAP İÇİN İHBAR YAPILDI

Son altı aylık zaman diliminde sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlardan dolayı 68 bin 774 kişinin şikayet edildiği, şikayet edilen sosyal medya hesaplarından 21723 hesabın kullanıcının belirlendiği, 47024 hesap hakkında da gerekli incelemeleri sürdüğü belirtildi.

3 BİN 861 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yürütülen soruşturmalarda sosyal medya hesaplarından terör örgütlerini övücü ve örgüt propagandası içerikli paylaşımlar yapan 3 bin 861 kişinin gözaltına alındığı, göz altına alınanlardan 1734 şüphelinin tutuklandığı belirtilirken 1317 kişinin de adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı açıklandı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

 1. devletsosyal medya hesaplarından adam takip edip gözaltına almayı biliyor açığa aldıklarının neden sosyal mesya hesaplarını araştırmıyor çok mu zor. benim sosyal medya hesaplarım bile tek başına herşeye yeter ama araştırana…

 2. ohal referandum oncesi de kalkmayacak gibi bir hava olustu. sizin fikriniz nedir sayin editor.

  • İadeler için tahmin ettiğimiz tarih Mart ayının sonu, Nisan ayının başı… Olmazsa artık masum mağdurlar için her şey biter.

    • KHK ile iadeler için biz son dönemecin Mart sonu nisan başında olacağını düşünüyoruz (erken olursa daha iyi olur). OHAL bitip referandum yapıldıktan sonra kimse göreve iade konusunu gündeme dahi getirmez.

     • Ne olur suçsuz olanların sesini duyun,duyurun.kime anlatayım,nereye gideyim..ben tüm zamanımı öğrencilerime adamıştım,evden okula,okuldan eve,hem küçük çocuğumun hem hasta anne-babamın bakımı ile tüm zamanım doluyordu,yıllardır 5 dk bile tv izlemiş biri değilim.benim rızam ve haberim bile olmadan,adını bile bilmediğim bir sendikaya üye yapmışlar,ben de istifa etmiştim.şimdiki aklım olsa,şikayetçi olurdum,ama sadece istifa ettim.onca ağır sorumluluğun altında bu işlere hiç kafa yoramadım,bilmiyordum.vatansever,bayrak aşığı bir öğretmenim,çevremdeki herkes de buna şahit.neden bu ceza…küçük evladım var.annem bu üzüntüyle felç oldu.bazen çaresizlik çok ağır geliyor,ve kurtuluş ölüm gibi gözüküyor. lütfen aramızda masum insanlar olduğuna inanın,ve sesimizi duyun.nisanda dediğiniz gibi umutlar biterse ben yaşayamam.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM