TRT; OHAL işlemleri inceleme komisyonu ilk kararları bu hafta çıkacak

TRT Haber sitesinde yer alan bilgiye göre OHAL işlemleri inceleme komisyonu kararları 27 Kasım 2017 tarihinden itibaren verilmeye başlanacak.

TRT; OHAL işlemleri inceleme komisyonu ilk kararları bu hafta çıkacak

TRT; OHAL işlemleri inceleme komisyonu ilk kararları bu hafta çıkacak

TRT Haber sitesinin “26 Kasım 2017 Pazar 11:58” girişli haberinde “OHAL Komisyonunun ilk kararlarını önümüzdeki hafta açıklayacak” bilgisi paylaşıldı. Haber içeriğinde komisyonun ilk kararlarının 27.11.2017 Pazartesi gününden itibaren hafta içerisinde verileceği belirtildi ancak habere bugün ulaşım kesildi, site haberi kaldırdı.

OHAL KOMİSYONUNUN İLK KARARLARI BU HAFTA

Mayıs ayında OHAL işlemleri inceleme komisyonu üyeleri belirlenmiş, Temmuz ayından itibaren de komisyon başvuruları almaya başlamıştı. Komisyona başvurular Ekim ayında tamamen sona ererken, geçtiğimiz ay OHAL inceleme komisyonu başkanı Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevine getirildiğinden dolayı komisyonun 7 olan üyesi sayısı da 6’ya düşmüştü. Komisyona şu ana kadar atama yapılmazken Trt Haber’in bilgisine göre komisyon 6 kişilik üyesi ile birlikte bu hafta karar vermeye başlayacak.

Dün itibari ile TRT haber (www.trthaber.com) sitesinde yer alan haber;

1
2

HABERE ULAŞILAMIYOR

OHAL inceleme komisyonu başvurusu sonrası 102 bin 401 başvurunun gerçekleştiği ve bu başvuru sahiplerinden 30 bin kişinin dosyalarının görev yaptıkları kurumlardan, bakanlıklardan istendiği belirtilen haberde 30 bin personel dosyasının hazırlandığı ve OHAL komisyonunun önüne geldiği açıklandı. 6 üyesi olan komisyonun 30 bin dosya için karar görüşmesi yapacağı belirtilen haberde MEB personeli ve İçişleri Bakanlığı personellerinin hakkında kararların bu hafta açıklanacağı ifade edildi. ogretmenlericin.com olarak bugün itibari ile bu habere ulaşılamadığını görmekteyiz. Bu haber siteden ya kaldırılmış ya da teknik bir problemden dolayı habere ulaşılamamaktadır. Geçtiğimiz günlerde AA tarafından yapılan açıklamada da OHAL komisyonundan ilk kararların Kasım sonu Aralık başı gibi çıkmasının beklendiği bilgisi yer almıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. HADİ BAKALIM RABBİM KOMİSYONA ADALETLE HÜKMETMEYİ NASİP ETSİN İNŞALLAH.ARTIK YETER DA CANIMIZ ÇIKTI.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Sadako