Türkiye Kamu-Sen Teşkilatlandırma Sekreteri Fahrettin Yokuş’a silahlı saldırı

Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş akşam saatlerinde vinin önünde kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından silahlı saldırıya uğradı. Silahlı saldırıda fahrettin Yokuş yara almazken saldırıda şoförü yaralandı.

Türkiye Kamu-Sen Teşkilatlandırma Sekreteri Fahrettin Yokuş’a silahlı saldırı

Türkiye Kamu-Sen Teşkilatlandırma Sekreteri Fahrettin Yokuş’a silahlı saldırı

Türk Büro-Sen Genel Başkanı yapılan saldırıda yara almadı. Saldırı sırasında aracında olan Yokuş’un yarar almadan kurtulduğu belirtilirken, Yokuş’un şoförü Özkan Temizer ise bacağından hafif yaralandı. GATA’da tedavi altına alınan Temizer’in de durumunun iyi olduğu bilgisi verildi. Bugün akşam saatlerinde evinin önünde kendisini bekledikleri ortaya çıkan 6-8 kişilik bir grubun silahlı saldırısına uğrayan Yokuş konuyla ilgili bir açıklama yapmazken açıklama Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’tan geldi.

FAİLLER BULUNSUN, OLAY AYDINLATILSIN

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Fahrettin Yokuş’un silahlı saldırıya uğraması ile ilgili yaptığı açıklamada olayı yapanlara ateş püskürdü ve bunu yapan kişilerin ortaya çıkarılmasını istedi. Koncuk camiasına geçmiş olsun dileklerini de iletirken, olayı sükunetle değerlendirmek gerektiğini vurguladı. Ülke olarak da hassas bir dönemden geçildiğinin altını çizen İsmail Koncuk, provokasyonlara dikkat edilmesi gerektiğini belirten Koncuk, olayın aydınlatılmasında Emniyetin gerekli tedbirleri almasında ve Hükümetin gereken hassasiyeti göstermesini beklediğini açıkladı.

KONYA’DAN DÖNDÜ SALDIRIYA UĞRADI

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş bugün Konya’da sendika üyeleri ile bir araya gelmişti. Konya’da ki şubeler ile istişare toplantısı hakkında sosyal medyada açıklama yapan Yokuş şu ifadeleri yazmıştı;

An itibariyle Konya (1ve 2nolu)şubelerimizle İl istişare toplantısındayız . EMEK KUTSAL İNSAN MUKADDESTİR.!Düsturumuz;Herkese Hak ,Herkese Hukuk,Herkese Eşitlik ..!Adalet Herkes için Olmalı .Ayrımcılığa Son verilsin..!

Keçiören’de evinin önünde silahlı saldırıya uğrayan Yokuş’un 37 yaşındaki şoförü Özkan Temizer, vücuduna isabet eden kurşunlarla yaralandı.

Fahrettin Yokuş & Özkan Temizer

FAHRETTİN YOKUŞ KİMDİR?

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş’un öz geçmişi sendikal faaliyetler ile dolu. Konya doğumlu olan Yokuş, 1989 yılında kurulan TÜRKAV kurucularından, 1992 yılında kurulan Türk Büro-Sen’in kurucuları arasında yer alan Fahrettin Yokuş, Türk Büro-Sen’de yıllarca çeşitli görevlerde bulundu. 2002 yılında yapılan Genel Kurul ile birlikte Türk Büro-Sen Genel Başkanı olan Fahrettin Yokuş, 2005-2008-2011-2014 yıllarında yapılan Olağan Genel  Kurullarda Genel Başkan seçilmiştir.

Öğretmenler İçin olarak Sayın Yokuş’a ve yaralanan şoförüne geçmiş olsun diyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Fahrettin Bey referandumda “hayır” diyeceğini ilan etti. Daha önce de Kamu Sen başkanı “hayır” diyeceğini ilan etmişti. Merkez binaları bir grup saldırgan tarafından basıldı. Şu aralar “evet” demek serbest, “hayır” demek saldırı sebebi. Artık referandum sonrası “evet” kazanırsa ülkenin ne tür bir zihniyetin kayıtsız şartsız ve itirazsız bir şekilde eline düşeceğini, nasıl bir demokrasi ve insan hakları düzeyi olacağını siz tahmin edin. Ondan sonra ihrac olanlar hakkını alabilir mi siz düşünün…

  2. GEçmiş olsun başkanım. Bildiğin doğru yoldan şaşmamadır ülkücülük. herkes biliyorki HAYIR dediğiniz için başınıza bunlar gelmekte. Tarih sizi altın harflerle not düşecektir. sağduyuya devam kim ne yaparsa yapsın. biz ülkücüler herşeye rağmen BAŞBUĞUMUZ’un yolundan yürüyeceğiz.

  3. gecmis olsun.sebebini ve failleri tahmin etmek zordegil. kamuseni kim bastiysa bunun failleride oralarda aranmalidir.yakalansalarda tutuklanmazlar ama. hapishanelerde ogretmenlere yer kalmiyor sonra

  4. Birilerinin suikastler olacak cümlesi yerine gelmeye başladı galiba, Allah şerlerin aklından geçeni kendin boynuna, hatta yakınlarına sarsın, aklından geçenin nelere mal olduğunu anlamasını nasip etsin. Sn FAHRETTİN YOKUŞ’a geçmiş olsun. İnşallah seçimler bitene kadar kimseye birşey olmaz, kimse acılar yaşamamalı, ancak göz korkutması olduğunu da düşünmeden edemeyeceğim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM