Türkiye’de Ensar Vakfı, Memur-Sen ve İHH’den başka STK yok

Ensar Vakfı Bingöl Şubesi Başkanı Mensur Katıksız sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bingöl ve Türkiye’nin İHH, Memur-Sen ve Ensar Vakfı’ndan ibaret olduğunu ifade etti. Gelen tepkiler üzerine ise açıklamasını kaldırdı.

Türkiye’de Ensar Vakfı, Memur-Sen ve İHH’den başka STK yok

Türkiye’de Ensar Vakfı, Memur-Sen ve İHH’den başka STK yok

Ensar Vakfı Bingöl Temsilcisi aynı zamanda Bingöl Merkez Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Anadolu Lisesi Okul Müdürü olan Mensur Katıksız sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Türkiye’de İHH, Memur-Sen ve kendisinin temsilciliğini yaptığı Ensar Vakfı dışında STK olmadığını belirtti. Katıksız ise yaptığı bu paylaşımdan sonra gelen tepkilerden dolayı paylaşımını kaldırdı.

ENSAR VAKFI BİNGÖL TEMSİLCİSİ

Açıklamayı yapan kişi bir Sivil Toplum Kuruluşu il temsilcisi aynı zamanda bir okul müdürü ve eğitimci. Ensar Vakfı son dönemde adından çokça söz ettiren bir STK olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak da Ensar Vakfı Bingöl Şube Temsilcisinin açıklaması ile kamu gündeminde kalacağa benziyor. Ensar Vakfı Bingöl Şube Başkanı olan  Mensur Katıksız yaptığı paylaşım ile tepkileri üzerine çekerken, paylaşımında ise Türkiye Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın, Başbakanlık’ın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hesaplarını etiketleyerek dikkat çekmeye çalışmış.

BİNGÖL DE TÜRKİYE’DE 3 STK VAR

Bir eğitimci olarak yazdığı cümlede Türkçe kurallarına dikkat etmediği görülen Mensur Katıksız’ın Bingöl de Türkiye de İHH Memursen ve Ensar dan ibarettir bunda kimsenin şüphesi olmasın açıklaması diğer sendika ve STK temsilcilerinin tepkisine yol açtı.

ZİYA SÖZEN: BU ADAMLAR KAFAYI YEMİŞ

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen sosyal medya hesabından Ensar Vakfı Bingöl Şube Başkanına tepki gösterdi. Kendisi de Bingöllü olan Sözen açıklamasında, Türkiye’nin üç STK’dan ibaret olduğunu açıklayan kişinin okul müdürü olduğuna dikkat çekerek bu adamlar kafayı mı yemiş  ifadesini kullandı.

Katıksız tarafından paylaşımında etiketlenen diğer kişi ise Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve insan Hakları (BİŞHAK) Derneği Başkanı Naim Tan. Tan ise bu paylaşımı alıntılayarak Muhatap aldığınız STK Başkanına bakın Bingöl’de ve Türkiye de kendinden başka STK görmüyor ifadeleri ile Ensar Vakfı Bingöl Şube Temsilcisine tepki göstermiş.

Biz okul müdürünün bu açıklamasını Başbakan ve Cumhurbaşkanına HOŞ GÖZÜKME olarak algılıyoruz. HOŞ GÖZÜKME kavramını sizler yorumlayabilirsiniz.

ÖZÜR DİLEDİ

Ensar Vakfı Bingöl Şube Başkanı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımdan dolayı özür diledi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM