Yargıda FETÖ operasyonu, ihraç edilen 55 hakim ve savcıya gözaltı kararı

HSYK tarafından 17 Mart 2017 tarihinde 202 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi. Bugün erken saatlerde ise 55 hakim ve savcı için gözaltı kararı çıkartıldı.

Yargıda FETÖ operasyonu, ihraç edilen 55 hakim ve savcıya gözaltı kararı

Yargıda FETÖ operasyonu, ihraç edilen 55 hakim ve savcıya gözaltı kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada 55 hakim ve savcı için gözaltı kararı verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Önder Yaman tarafından koordine edildiği belirtilen soruşturmada 55 hakim ve savcu için ‘silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan gözaltı kararı verildiği açıklandı.

HSYK TARAFINDAN İHRAÇ EDİLDİLER

Gözaltı kararı verilen hakim ve savcıların dün ihraç edilen 202 hakim ve savcı arasında olduğu açıklanırken, FETÖ bağlantıları ve örgüte üye olmak suçlaması ile gözaltı kararı verilen şüphelilerin adreslerine eş zamanlı operasyonlar yapıldı. Şüphelilerin adreslerine yapılan operasyonlarda 26 hakim ve savcının gözaltına alındığı bilgisi verilirken diğerleri için operasyonların sürdüğü belirtildi.

Şüphelilerin ikamet adreslerinde arama çalışmalarının da sürdüğü açıklanırken gözaltı kararı olan ancak gözaltına alınamayan hakim ve savcıların yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. BENİ DE KİMSE ARAMADI. SUÇLU DEĞİLSEM NEDEN HAKLARIM GASP EDİLİYOR 7 AYDIR ?
    ADALETİN BU MU SENİN AKP ? ÖZELDE ÇALIŞMAYA BİLE İZİN YOK.
    ELBET BİR GÜN KARINCA DA ALIR HAKKINI HAKKIN DİVANINDA.

  2. Dün ihrac bugün gözaltı ama beni 7 aydır arayan soran olmadı bu durumda olan var mı arkadaslar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM