Yargıtay; Bank Asya’ya para yatırmak FETÖ üyeliği için yeterlidir

FETÖ soruşturmaları kapsamında meslekten 110 bin civarı kamu personeli ihraç edilirken en çok ihraçlar sendika ve Bank Asya’dan dolayı yaşanmıştı. Yargıtay Bank Asya’ya para yatırma ile ilgili karar verdi.

Yargıtay; Bank Asya’ya para yatırmak FETÖ üyeliği için yeterlidir

Yargıtay; Bank Asya’ya para yatırmak FETÖ üyeliği için yeterlidir

Öğretmen olarak görev yaparken FETÖ soruşturmaları kapsamında meslekten ihraç edilen ve örgüt üyeliği ile suçlanan Ufuk Keskin hakkında Yargıtay kararını açıkladı. İki defa Bank Asya’ya para yatırdığı belirtilen Keskin’in “örgüte yardım” suçundan cezalandırılmasına karar verildi.

TALİMATLA PARA YATIRMA

Yargıtay FETÖ davalarında önemli bir karar aldı. 17/25 Aralık sürecinden sonra Bank Asya’ya para yatırmanın tek başına FETÖ üyeliği suçu olduğuna karar verdi. İzmir’de öğretmenlik yaparken ihraç edilen Ufuk Keskin’in 17/25 Aralık sürecinde eşinin Bank Asya’daki hesabına iki kez para yatırdığı belirtildi. Keskin yaptığı savunmada FETÖ’nün dershanelerine gitmediğini, FETÖ evlerinde kalmadığını belirtirken örgütle alakalı herhangi bir toplantıda da yer almadığını beyan etti. Davalının FETÖ’nün okullarında öğretmen olarak görev yapmadığı ve ByLock uygulaması kullanmadığı belirlenirken, davada beraatını isteyen Keskin’in davasının temyiz incelemesi yapıldı.

BANK ASYA’YA PARA YATIRMA TALİMATI: 15 OCAK 2014

Yargıtay 16’ncı Ceza Dairesi tarafından verilen kararda ihraç edilen öğretmenin Bank Asya’ya yardım amaçlı para yatırdığından dolayı örgüt üyesi olduğuna hükmetti. Yargıtay Bank Asya’ya talimatla para yatırma tarihi olarak da 15 Ocak 2014 tarihini belirledi.

Haber videosu;

Yargıtay 16’ncı Ceza Dairesi sanığın doğrudan örgüt üyeliği yönünde bir tespitte bulunmadı. Ancak, terör örgütüne, örgüt liderinin çağrısı sonrasında para yatırmasından dolayı “örgüte yardım” suçundan örgüt üyesi gibi cezalandırılması gerektiğine karar verdi.Sosyal Medyada Paylaşın:

32 yorum

 1. Bende Bank Asya Maduruyum 2010 yılında Açtığım bi hesaptan dolayı guvenlik kimlik kartım iptal oldu buz bu vatana 18 ay Askerlik yapmışız bumu karşılığı ALLAHIM beni biliyo siz bilmesenize olur Bu dünyada Adalet yok Övür dünyada Hesaplasacaz Azap içinde can verin ınsaallah rabbime havale ettim

 2. Bank Asya’ya yardım amaçlı para yatırdığından dolayı örgüt üyesi olduğuna hükmetti. YASAL BANKAYA

 3. bu aktroller pisliklerini sağa sola atıyorlar kendileri aradan sıyrılmaya çalışıyorlar.memleketi batırdılar sıvadılar ama hayvan terli yemiyor.ancak işid zihniyetli ülkelerde bu hukuksuzluklar olur.

 4. Adem efendi,bankayı,okulu,sendikayı açık tutanlar neci oluyor.Vatandaşlara iftira atmaya damgalamaya utanmıyormusun. Fetöyle koalisyon yapanlar neci oluyor adem efendi?? kendine ve zihniyetine önce bu soruları sor.Bu ülkenin başı felaketler hep dincilikten geldi, dini siyasallaştıranlar ülkeyi uçuruma sürüklediler.

 5. Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var…İstanbul’da Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Zihinsel Engelliler Sınıf öğretmeni olarak çalışmaktaydım. 13.02.2018 tarihinde 667 sayılı KHK gereğince Kurum Kapatıldı gerekçesiyle işime son verildi. Çalıştığım özel okullar şuan aktif olarak eğitim vermektedir. Ben özel okulda çalışırken nasıl bu gerekçeyle görevimden men edildim? Şuan diplomalarımın lisansları iptal mi edildi? Tarafıma hiçbir bilgi verilmedi. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi??

 6. Herkes istediği özel okulda parasıyla çocuğunu özel okula gönderebilir.ne zaman suç oldu bu, anlayışa vicdana bak

 7. Ben Norveçten gelen demokrat bir ateistim.Türkiyedeki herhangi bir bankaya paramı yatırdım.Beni herhangi bir kalıba sokarak damgalamak nasıl bir anlayıştır.Afrika ülkesi mi burası.

 8. 17 25 aralık operasyonlarndan sonra tayyip bitti diyen fetöculer vardı kasıtlı onların sendikasına vakflarna bankalarına okullarına hastanelerine giden akıl fukaraları ne oldu reis hepinizi bitirdi.bunlar bukelamun gibi karektersiz hepsi asena gbi kıvırmaya başladılarrrrr.aman dikkat uyanık olmak lazım.bu kamu kurumlarına sınavda alınan 4/b liler hepsi fetö sempatizanı bağımlısı kişile tarafndan kurumlara haksız alındılar sonra hükümet bunlara kadro verdimki.aman dikkattttt aman dikkat bank asyaya para yatranlar çekenler sendikasına üye olanlar himmet verenler vakıflarına üye olanlar ankarada memurlar vakfı bunları uçurun gitsinnnnn affetmeyinnnnnn ince ekleyin sık dokuyun

 9. Sayın editör bankasya kararının tam metni yayınlanmış olay tam tersiymiş kararda bankaya para yatirmanin suç olmadığı söyleniyor kaç gündür insanlar stres oldu

 10. peki bankaya para yatırmak madem fetö üyeliği bu bankanı 15 temmuz a kadar çalışmasına izin verenler ne üyesi gerçekten çok merak ediyoruz……….

 11. Bunu da gördükten sonra, 5- yada 10 yıl sonra geriye doğru herhangi bir suç kriteri icat edilerek bak sen geçmiş zamanda suç işlemiştin bugün bunu suç kabul ediyoruz diyerek devrin muktedir güç sahipleri, insanları yargılayabilirler.Çok vahim.felaket.gelecek kaygılı.

 12. Gücün adalet olduğu bir yerde ne bekliyorsunuz. Adalet ve hukuk hak edenlerindır. Siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz. Öyleyse her durumda hakkın ve hukukun yanında olmak gerekiyor. Var mı böyle bir toplum…

 13. bu nasıl bir karar. Aihm den dönecek kararlar vererek nereye yaranmaya çalışıyor yargıtay

 14. Kendi emeğimle memur oldum. Kimseye eyvallah etmedim. Ne idüğü belirsiz bir sebeple işim elimden alındı. Ne mezunu olduğu belli olmayan; hemşehri, akraba, dayı(!) ve bilimum zıkkım olası kontenjanlardan belediyelere, oraya buraya yerleştirilen torpillilerle dolu etrafım. Bunu reva görenlere hakkım haram olsun. Sözüm ona demokrasi havarisi kesilen ama adam kayırmaya, tüyü bitmemiş yetimin hakkını peşkeş çekenlere, hukuku ayaklar altına alanlara sesini çıkartmayıp bilakis destek olan ikiyüzlü münafıklara da hakkım haram olsun. Yaşadıklarımın kat ve katını yaşamadan ölmeyin. Rabbimden niyazımdır.

 15. hani önce tek başına bylock du, şimdi de banka mı çık tı, peki benim bylock um yok, bankasya da hesabım yok sendika üyeliğim yok. sadece dernekte öğrencilere MEM den ve HEM den onaylı kurslarda ders vermişim. 672 den atıldım. hala dönemedim. bu ülkede sesimizi duyan yok mu Allah aşkına.

 16. Metni görmek lazım ne kadar para yatırmış belki miktar koymuştur yargıtay değilse 1 milyon örgüt üyesi çıkar ortaya

 17. Milletvekilinin kızı bankadan ihraç olmuş sonraki KHK da iade edilmişti onlar ayrı mı tutulacak

 18. bu mu yargıtaydaki hakimler.hem örgüt bağlantısı yok diyor hemde devletin el koyduğu ve çalıştırdığı bankaya o da eşinin adına yatırmış olduğu parayı suç kabul ediyor bravo.hani hakimler somut delile bakarlardı hani illegal deliller dinlemeler dahil suç sayılmazdı.ne oldu kim neler dedide bu hukuktan vaz geçildi.madem suç bu hakimler bankanın çalışmasına devam ettirenleride fetöden tutuklasın.sendikayıda suç sayar bu hakimler şimdi.

 19. bu mahkeme metnini de bir görsek, bu nasıl yorum.milletin ekmeğiyle oynuyorsunuz, bırakın bu işleri.ajite olmuş çok dar bir çevre dışında kimse bunlara inanmıyor.koca koca mahkemeler oyuncak olmuş.bu gidişle partiyi batıracaksınız.yazıklar olsun emeklere.

  • Hak hukuk adalet birkisinin 2 dudagi arasinda.ne buyurmus beyfendi,sendika bankadan ihrac edilenler umutlanmasinmis.padisah ferman buyurmus bir kere. anayasa mahkemeler hakimler komisyon,konu mankeni olmaktan baska birsey yapmiyir maalesef ki maalesef.2018 Turkiyesi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM