YAŞ kararlarını imzaya sunan Kurmay Albay’a FETÖ tutuklaması

Kurmay Albay Fehmi Atuk tutuklandı. FETÖ soruşturmasında katıldığı mahkemede verdiği çelişkili ifadelerden sonra yapılan araştırmalar sonunca Atuk’un tutuklandığı belirtildi.

YAŞ kararlarını imzaya sunan Kurmay Albay’a FETÖ tutuklaması

YAŞ kararlarını imzaya sunan Kurmay Albay’a FETÖ tutuklaması

Haber resminde gördüğünüz gibi Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) kararlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a imzalatan kişi olan Kurmay Albay Fehmi Atuk FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklandı. 15 Temmuz darbe girişiminde aktif ve pasif rollerde olan, tutuklanan, gözaltına alınan askerlerden bazıları suçsuz olduklarını, bu girişimden haberlerinin olmadıklarını belirterek tanık olarak da Kurmay Albay Fehmi Atuk’u gösterdiler. Gözaltına alınan cuntacıların suçsuz olduklarını iddia ederek, bu konuda da suçsuzluklarını kanıtlamak adına tanık olarak gösterdikleri Albay’ın FETÖ’den tutuklandığı belirtildi.

TANIK ALBAY HOCAM DEDİ

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Daire Başkanlığında görevli olan Kurmay Albay Fehmi Atuk’un en son görevinin Tayin Dairesi Kurmay Şube Müdürü olduğu açıklandı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan ve tanık rolü ile soruşturmalara dahil edilen Albay’ın savcıya hocam demesi ve beyanlarında tutarsızlık görülmesi üzerine Albay hakkında derinlemesine soruşturma başlatıldı.

Kamera Kayıtlarına Bakıldı

15 Temmuz darbe gecesinde sabaha kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığı Karargâhı’nda olduğu tespit edilen Albay’ın kamera kayıtlarında binada koridorlarda sürekli hareket halinde olduğu, TSK’dan ihraç edilmiş Tayin Daire Başkanı Tuğgeneral Mücahit Tamer ve beraberindekilerle birlikte iletişim halinde odluğu görüldü. O gün nöbetçi olmadığı halde binada olması da tespitler arasında yer alırken, Kurmay Albay Atuk’un 10 Ağustos günü gözaltına alınarak tutuklandığı ortaya çıktı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM