Yeni Adalet Bakanı Abdülhamit Gül oldu, Abdülhamit Gül kimdir?

Adalet Bakanı değişti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yeni kabinede Başbakan Yardımcısı olarak görev yapacak. Yeni Adalet Bakanı ise Abdülhamit Gül oldu.

Yeni Adalet Bakanı Abdülhamit Gül oldu, Abdülhamit Gül kimdir?

Yeni Adalet Bakanı Abdülhamit Gül oldu, Abdülhamit Gül kimdir?

Başbakan tarafından açıklanan yeni kabine listesi içerisinde Adalet Bakanı değişti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yerine yeni bakan Abdülhamit Gül oldu. AK Parti Gaziantep Milletvekili olan Abdülhamit Gül yeni Bakanlar Kurulu listesi içerisinde yer aldı.

ADALET BAKANI DEĞİŞTİ

Başbakan ile Cumhurbaşkanı arasında yapılan görüşmeden sonra yeni kabine listesi Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı. Kabinede yapılan değişikliklerden birisi de Adalet Bakanlığında yaşandı. Mevcut Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yeni kabinede Başbakan Yardımcısı olarak görev yapacak. Adalet Bakanlığında ise yeni görev Abdülhamit Gül’ün oldu. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül kimdir?

ABDÜLHAMİT GÜL ÖZGEÇMİŞİ

12 Mart 1977 tarihinde Gaziantep Nizip’te doğan Abdülhamit Gül Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra Avukat olarak görev yaptı. Milli Gençlik Vakfı Üniversitelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Gül çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da görev aldı. Refah ve Fazilet Partisi Ankara İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunan yeni Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Ak Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK üyesi seçildi. AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresinde tekrar MKYK üyeliğine seçilen Gül, MKYK’da AK Parti Genel Sekreteri olarak görevlendirildi.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından 19.07.2017 tarihinde açıklanan yeni bakanlar kurulu listesi;

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM