Yeni ihraçlar gelebilir, Bekir Bozdağ yeni KHK’ya işaret etti

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Nisan ayı sonuna kadar HSYK’da tüm FETÖ işlemlerinin biteceğini açıklarken, kamuda yeni ihraçların olabileceğine değindi. NTV’de katıldığı programda gündemle ilgili açıklamalar yapan Bozdağ yargıda 4 bin personelin görevden uzaklaştırıldığını vurguladı.

Yeni ihraçlar gelebilir, Bekir Bozdağ yeni KHK’ya işaret etti

Yeni ihraçlar gelebilir, Bekir Bozdağ yeni KHK’ya işaret etti

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 15 Temmuzdan itibaren yargıda 4 bin kişinin FETÖ bağlantısı gerekçesi ile mesleğinden çıkartıldığını açıkladı. Hakim ve savcıların bağımsızlıklarını, tarafsızlıklarını kaybettiğini belirten Bozdağ, FETÖ iltisakı, bağlantısı olanların tespit edilerek görevden uzaklaştırıldıklarını ifade etti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ kripto FETÖ üyelerine dikkat çekti.

KRİPTO OLANLAR KALMIŞ OLABİLİR

FETÖ soruşturmalarında HSYK’da 4 bin yargı personelinin işten çıkartıldığını, Nisan ayı sonuna kadarda yargıda tüm FETÖ işlemlerinin biteceğini düşündüğünü belirten Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bilinen bağlantısı tespit edilenlerin ihraç edildiğini ancak kripto olanların halen görevde olma ihtimalinin olduğunu vurguladı. NTV’de katıldığı programda sunucu tarafından yeni KHK ve yeni ihraçlar hususunda yapılan yorumdan sonra şu ifadeleri kullanan Bozdağ; yeni ihraçlar olmayacak demiyorum, yeni ihraçlar olabilir, Nisan ayı sonuna kadar HSYK’da inceleme yapılanlar hakkında kararın verileceğini belirtiyorum dedi. Tüm itirazların değerlendirildiğini açıklayan Bozdağ, tüm itirazların ve işlemlerin ay sonuna kadar biteceğini belirtti.

OHAL KOMİSYONU YAKINDA KURULABİLİR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ OHAL komisyonu konusunda son açıklamayı 10.04.2017 tarihinde NTV’de yaptı ve OHAL inceleme komisyonunda sona gelindiğini, tüm hazırlıkların tamamlanmasından sonra OHAL komisyonu yakın bir zamanda kurulacak dedi. Yakın zamanda OHAL inceleme komisyonunun kurulacağını açıklayan Bozdağ aynı zamanda OHAL komisyonu konusunun Başbakanın önünde olduğunu ifade etti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ihraçlar hakkında açıklama videosu;

Sosyal Medyada Paylaşın:

19 yorum

   • Kardeşim kalplerini açmaya lüzum mu var? YAŞIYARAK GÖRMÜYOR MUYUZ! SEN GÖREMİYOR MUSUN! GÖREMİYOR MUSUN!!! Sanki her şey bir hayal, aslında yaşananlar bir rüya… Aliveli kardeşim. Tüm bunlar bir rüya mı, yoksa sende mi bir vitamin eksikliği var? 🙂

 1. Bakan iyi güzel anlatıyor da ….feto cü polis hakim ve savcıların mağdur ettiği bu kadar insan ne olacak….cezaevlerinde insanlar çürüyor. GENEL AF HEMEN ŞIMDI

 2. Bizim bakan İsviçre’ye gitmiş, akşam yemekte bakanı İsviçre denizcilik bakanı ile tanıştırmışlar. Bizimki şaşırmış ” allah Allah deniziniz bile yok ama denizcilik bakanlığınız var. Bu nasıl iş” demiş. İsviçre bakanı da :” eee sizde de adalet Bakanlığı var.” Demiş. Bekir Bozdağ’ın adalet bakanı olduğu ülkede adalet aramak mağmada yaşam aramaktan daha zor. Allah ıslah etsin

 3. 40 yildir ulkemize kan kusturan bolucu orgut mensuplari buhar olup uctu herhalde.Madem terorle mucadele edildigi söyleniyor o halde pkk,kck,dhkpc gibi orgut mensuplarinin iltisaklari,uyelikleri,mensubiyetleri,dogrudan yada dolayli destekleri(bunlar khk ifadeleri) nerde?Bunlarin is adamlari,holdingleri,sanatcilari, esnaflari,memurlari,işçileri…vs yardim ve yataklik edenlere niye hiçbir sey olmuyor?Niye bunlara dokunulmuyor?Neden pkk ya harac veren patronlarin hildinglerine kayyum atanmiyor?Olan benim gibi saf anadolu evlatlarina oldu zaten.VATAN SEVDALISIYIM,BAYRAK SEVDALISIYIM,DARBEDEN 1 YIL ÖNCE ISTIF. Ettiğim sendikadan vatan haini oldum.Allaha havale ediyorum.

  • yani Emine Hanım diyorsunuz ki: Beni haksız-hukuksuz yere FETÖ suçlamasıyla ihrac ettilert. Şimdi aynı soruşturma anlayışı ile başkalarını da cezalandırsınlar. Elbette yasalara aykırı olan tüm fiiller soruşturulabilir fakat bunlar jhukuka ve adalete uygun olarak yapılmalıdır. Kendiniz için adalet isterken, başkalarının da aynı anlayışla cezalandırılmasını talep etmeniz aslında mazlum değil, ilk fırsatta en zalimlerden biri olmaya dünden hazır bir zihniyete sahip olduğunuzu göstermiyor mu? Lütfen içinde bulunduğunuz durumu fark edin artık. Biraz olsun erdemli olun. Adalet, herkes için ve adilce olmalıdır.

 4. “Bir saat veya bir gün adaletle hükmetmek, bir sene veya altmış sene nafile ibadet’ten hayırlıdır.” Hz.Muhammed(S.A.V)

 5. Bu adamin aciklamalarindan biktik kripto kalmis olabilir diyor onu korebemde der elinden tutan mi var bul sayin bakan once hukuk adalet bu kavramlari ulkemize yeniden getirin gerci siz adaletten anlasaydiniz bunlar olmazdi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM