Yeni kabine listesi içinde 8 yeni bakan olacak, İsmet Yılmaz değişecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni sisteme geçişe kadar kabinede son düzenlemeleri yapmak istediği belirtildi. Yapılacak değişiklikler ve düzenlemeler içerisinde 7-8 Bakanın değişeceği ifade edilirken, yeni kabine listesinde yeni bakanlar olacak.

Yeni kabine listesi içinde 8 yeni bakan olacak, İsmet Yılmaz değişecek mi?

Yeni kabine listesi içinde 8 yeni bakan olacak, İsmet Yılmaz değişecek mi?

Milliyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan kabinede yapılacak değişiklikleri açıkladı. Yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni kabine listesi içerisinde 7-8 bakanı değiştireceği belirtildi. 2019 seçimlerine kadar yapılacak olan son rötuşlarla birlikte yeni sisteminin yeni yönetim kadrosunun şekli verilmiş olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK partiye dönmesiyle birlikte başlayacak olan revizyonda değişmesi düşünülen 7-8 Bakanın olduğu açıklandı.

7-8 BAKAN YENİ KABİNE İÇERİSİNDE YER ALMAYACAK

16 Nisan Referandumu sonrasında yeni sistemin çalışmalarına başlandı. Yeni sistemde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönetim kadrosunda yer alacak kişilerde değişiklikler yapılacak. Yeni kabine listesi içinde 8 bakana kadar değişiklik yapılacak. Serpil Çevikcan iddialarını AK Parti kulüslerine dayandırdığını belirtirken, 2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı sistemine kadar tüm çalışmaların tamamlanarak hazırlıkların bitirileceğini açıkladı. Değişecek Bakanların isimlerini belirtmeyen Çevikcan kulis bilgilerine göre 7-8 bakanın revizyona gideceği bilgisini aktardı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI İSMET YILMAZ DEĞİŞECEK Mİ?

ogretmenlericin.com olarak değişecek Bakanların referandum sürecinde ne kadar etkili olup olmadığının değerlendirme arasında bulunacağını düşünüyoruz. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından son dönemde yapılan ciddi revizyonlara tepkiler gelmeye devam ederken, Bakan Yılmaz’ın referandum öncesi TV kanallarında ve illerde yaptığı referandum programlarında yoğun bir şekilde EVET için efor sarf ettiğini görmüştük. MEB personelleri için en son yapılan yönetici atama yönetmeliği 2017 değişikliği ile tepkilerin artacağını tahmin ediyoruz. Sözleşmeli öğretmen ataması, mülakat sistemi, yönetici atama yönetmeliği değişiklikleri, eş durumu ataması gibi düzenlemelere eleştiriler gelse de biz Bakan Yılmaz’ın kabinede kalma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM