Yeni KHK 3 Ocak 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanabilir

Bugün yapılan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Numan Kurtulmuş’un açıklamasını ogretmenlericin.com olarak analiz ettik ve Kurtulmuş’un belirttiği yeni KHK’nin muhtemel olarak 3 Ocak tarihinde çıkacağını düşünüyoruz.

Yeni KHK 3 Ocak 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanabilir

Yeni KHK 3 Ocak 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanabilir

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 2 Ocak 2017 tarihinde yapılan Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş’un OHAL süresi ve terörle olan mücadele konularındaki açıklamalarını Öğretmenler İçin olarak sizlerle paylaştık. Kurtulmuş’un açıklamaları içerisinde yer alan yeni KHK üzerinde son rötuşlar yapılıyor hazır olunca kamu ile paylaşacağız ifadesinin analizini yapıyoruz. Numan Kurtulmuş Kanun Hükmünde Kararname üzerinde son incelemelerin yapıldığını, çok kısa süre içerisinde yeni KHK yayınlanacağını ifade etti. Kurtulmuş’un bu açıklaması 22 Kasım 2016 Resmi Gazete’de yayımlanan 677 sayılı KHK öncesi yaptığı açıklamayı hatırlattı.

TARİH 19 KASIM: YENİ KHK ÇIKACAK

19 Kasım 2016 tarihinde Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Ordu Milletvekili Numan Kurtulmuş memleketi Ordu’da katıldığı bir dizi programda çeşitli konular hakkında açıklama yapmıştı. Kurtulmuş açıklamalarında FETÖ soruşturmalarına da yer vermiş ve yakın zamanda yeni bir Kanun Hükmünde Kararname’nin çıkacağını belirtmişti.  Yeni KHK için tarih vermeyen Kurtulmuş üzerinde son incelemelerin yapıldığını belirterek, ihraçlarda yanlışlıklar yapıldığını bu yanlışların bir kısmının düzeltildiğini ve zamanla çıkacak KHK’lerle de tüm yanlışlıkların düzeltileceğini ifade etmişti. İhraç edilen ve suçsuz olduğuna inan MEB personelleri başta olmak üzere meslekten ihraç edilen binlerce kamu personeli Kurtulmuş’un bu açıklamasından sonra yeni çıkacak KHK’yi merakla beklemeye başladılar.

TARİH 22 KASIM: 677 SAYILI KHK RESMİ GAZETE’DE 

Numan Kurtulmuş’un yaptığı bu açıklamadan 3 gün sonra Resmi Gazete’de yeni KHK yayımlandı. 22 Kasım 2016 tarihli 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Numan Kurtulmuş’un yaptığı bu açıklamadan kısa süre sonra yeni KHK’nin yayınlanmasını kimse beklemiyordu. ogretmenlericin.com olarak 21 Kasım 2016 tarihinde Resmi Gazete sayfasında dikkatimizi çeken bir ayrıntı olmuştu. 21 Kasım tarihine kadar Resmi Gazete sayfasında yer alan bir önceki Kanun Hükmünde Kararname duyurusu siteden kaldırılmış, duyuru kısmı boş bırakılmıştı. Öğretmenler İçin olarak yeni KHK’nin yayımlanacağını takipçilerimizle paylaşmak istedik ancak yanıltıcı olmamak adına vazgeçtik.

TARİH 2 OCAK 2017: SON RÖTUŞLAR YAPILIYOR

Bugün yapılan Bakanlar Kurulu sonrasında Numan Kurtulmuş’un yeni KHK yakın zamanda çıkacak açıklamasından sonra Resmi Gazete sayfasına baktık ve 677 sayılı KHK duyurusu an itibari ile kaldırıldı. Ana sayfada yer alan 677 sayılı KHK duyuru kısmı boş gözükmektedir. Aynı durumun ikinci defa yaşanabilmesini göz önüne alarak yeni KHK yayımlanma tarihi olarak 3 Ocak 2017 diye düşünüyoruz, yanılıyor olabiliriz ancak belirttiğimiz gerekçelerden dolayı sizlerle paylaşmak istedik. Diğer kamudan haber siteleri gibi yayımladığımız haberin analizinin yanlış çıkması gibi bir durum söz konusu olduğunda haberimizi yayından kaldırmıyoruz, içeriğini değiştirmiyoruz. Son dönemde yayımlanan KHK’lerin yayınlanma tarihleri, Numan Kurtulmuş’un açıklamaları ve Resmi Gazete sayfasında yaşanan değişimlerden dolayı düşüncemizi aktarıyoruz. Tüm yorumlara ve eleştirilere her zaman olduğu gibi sonuna kadar açığız.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

58 yorum

 1. Tuzu kuru olanlar hep aynı yorumu yapıyorlar. Sendikaya üye olurken bunların olduğunu bilmiyor muydun. Bankaya para yatırmayaydın. vb. Bunlara ne söylenebilir ki. Bu mağdurların tek suçu devletine güvenmektir. Şimdi bu akletmezlere soruyorum devlete güvenmese miydik. Darbe kapıya gelene kadar yöneticilerin, mitin, istihbaratın bile göremediğini, sıradan bir memurun yıllar öncesinden görmesini beklemek, göremediği için hain ilan edilmek sizlerin zeka düzeyinizle bağlantılı bir sorun

 2. Devletimiz inşallah bu işin sonunda muvaffak olacaktır.Büyük bir badire atlattı inşallah tekrarı olmaz.Devletimiz inşallah bu mağdurları affedecek ve tekrar işlerine dönmelerine yardımcı olacaktır buna inancımız tamdır.Benim başım banka yüzünden bu hallere geldi ama inanın hiç bir art niyetsiz bir hesabım vardı ve olayın vahametini anladıktan sonra paramı çektim hepsi bu.SAYGILARIMLA

 3. Iadeler çoğunlukta olursa umut artar..suan sendika yahut bankadan acikta olan herkes ihrac olursa umitlerimiz baska bahara kalir diyye düşünüyorum buarda 11 aylk senfkdan ihracm Dye düşünüyorum subat 2015 istifa. .hukuki seyler ktiter olmaktan cikar block gibi seyler kıstas alınır suclu sucsuz ayrimna gidilirse sendikadan istifa edenlere bir gün ışığı doğar sanrm bu kjklar belli edecek heralde gidişatı sn editor sizin yorumunz nedr

 4. Müezzinoğlu bundan sonraki ihraçları 3 5 şeklinde olur demişti.inşallah yeni khk lardan ihraç olmaz iadeler çoğunlukta olur…

 5. İnşallah bu yazılanlar doğrudur ve bu çile biter.Umut veren herkesten Allah razı olsun.

 6. 17 Ocak diye başlayan arkadaş düşüncelerine katılıyorum ve devletimi çok seviyorum ama de ne olur 2013 te 7 ay kalıp istifa ettiğimiz sendikadan dolayı mesleğimi yapamayacakmıyım de ne olur.

 7. Jamais foeto / PYD je l’ai fait la jonction avec l’organisation. amour Amis 3-5 est émise parce que je suis un membre de la pension de l’union. Comment pouvons-nous prouver que nous sommes innocents, ceux qui nous accusent?

  أبدا فيتو / PYD فعلت تقاطع مع المنظمة. وتصدر أصدقاء أجل 3-5 لأنني عضوا في معاش النقابة. كيف لنا أن نثبت أننا أبرياء، أولئك الذين يتهموننا
  Nie fetale / PYD Ich habe Kreuzung mit der Organisation. Freunde willen 3-5 ausgegeben wird, weil ich ein Mitglied der Union Rente bin. Wie beweisen wir, dass wir unschuldig sind, diejenigen, die uns vorwerfen?

  Никогда фето / PYD Я сделал соединение с организацией. Друзья ради 3-5 выдается, потому что я являюсь членом пенсии союза. Как мы доказать, что мы невиновны, те, кто обвиняет нас?

  Mai feto / PYD ho fatto bivio con l’organizzazione. Amici sake 3-5 viene rilasciato perché sono un membro della pensione del sindacato. Come possiamo dimostrare che siamo innocenti, coloro che ci accusano?

  Hiçbir zaman FETÖ/PYD örgütü ile iltisakım olmadı. Arkadaş hatrına 3-5 aylığına üye olduğum sendika yüzünden ihraç oldum. Bizi suçlayanlara suçsuz olduğumuzu nasıl ispat edeceğiz?
  anlaşılır dillerle yazmışımdır suçsuz olduğumuzu bir kaç dilde ifade etmeye çalıştım hayırlısı ile yeni khk’da suçsuz olan herkesin dönmesi umuduyla.

  • FETÖDE 3-5 AYLIĞINA ÜLKEYİ ELE GEÇİRECEKTİ 15 TEMMUZDA DİMİ SÖYLEMESİ NE KADAR KOLAY 3 5 AYLIĞINA. SAYIN HOCAM ÜYE OLDUNMU OLDUN. PARA KESİNTİSİ OLDUMU OLDU. O KESİLEN PARA PENSİLVANYA YA GİTTİMİ GİTTİ. EEE DAHA NE İLTİSAKIM OLMADI İLİŞKİM OLMADI DİYORSUN. GEÇ BUNLARI GEÇÇÇ. OKUL MÜDÜRÜM ZORLA YAPMAK İSTEDİ BEN OLMADIM DİRENDİM GEREKSİZ YERE BANA MOBBİNG UYGULADI NORM FAZLASI GÖSTERİP BAŞKA OKULA GİTMEMİ SAĞLADI. BUNLARA MARUZ KALDIM RABBİM SİZİN BELANIZI VERECEK DEDİM VE VERDİ ,ATILDI. YANİ HOCAM DEMEM OKİ HATIRLA GÖNÜLLE ÜYE OLUNMAZ ZORLA HİÇ OLMAZ. BANA GÖRE SİZİN GİRESİNİZ VARMIŞ O MALUM SENDİKAYA. O SENDİKA YÖNETİCİNİZ VE ARKADAŞINIZ SİZİ KURTARSIN ŞİMDİ. BENİM KANAATİM SİZ VE SİZİN GİBİLERİN MAĞDUR EDEBİYATI ARKASINA SAKLANIP GERİ DÖNME TALEPLERİNİZİN BOŞA ÇIKMASIDIR. ÇEVREMDEKİ HERKES HAKSIZ YERE ATILMADI HEPSİNİN BİR İLİŞİĞİ VARDI BELLİYDİ. BENİM KANNAATİMDİR DÜŞÜNCEMDİR. CEZA ÇEKİLMELİ İNŞALLAH HARBİDEN SUÇSUZ VARSA GERİ DÖNSÜN YOKSA SİZİN GİBİLER DÖNMESİN. SONUÇTA DEVLET BÜYÜKLERİMİZ %1 HATA PAYIMIZ OLABİLİR DİYORLAR BENCEDE DOĞRU. OHAL DEVAM ETMELİ VE TEMİZLENMELİ FETÖ PİSLİĞİ

   • yüreğinize sağlık rcp hocam, duygularımıza tercüman olmuşsunuz. meydanı fetöcülere bırakmamak gerekiyor. sürekli bir algı operasyonu, sürekli mağdur edebiyatı.. asıl mağdur milletimizdir diyorum her yorumda bana saldırıp beddua ediyorlar. aslında bu bile fetö isbatı ki aynı beddua geleneğinden geliyorlar

 8. Khk’lar ile ilgili veren arkadaş bilgiler kesin mi bir de toplu iadelerin olacağı söylendi böyle bir şey var mı?

 9. Hocam bu 17 ocak ta 3 khk cikacagi bilgisinin dogruluk payi nedir ? Cok umutlaniyoruz sonra 🙁 rabbim herkesin yardimcisi olsun…tek kriter ihrac sebebi olmaktan cikarilsin..

  • Aynen hocam ya bitsin artık bu çile ya.cok yorulduk allah sabır versin tüm masumlara

  • Alti kriter / ozel iletisime uye olan, bankasya, sendika ve dernek, sosyal medya paylasimi, hts telefon arastirmasi nedeniyle ihrac olanlar donemeyecekler.. Asilsiz ihbar ve iftira ve kotu niyetli amir gorusu ile atilan yaklasik 200 magdur goreve iade olacak… Allah bir kapiyi kaparsa, bir digerini acar, bakara 16 da der ki, sizin ser sandiginiz belki hayirdir, hayir sandiginiz da serdir de bilemezsiniz. Bu bir imtihan dunyasi, rizki aramaya devam edecek, hatalardan ders alacaksiniz, hasbinAllah venimel vekil…

 10. 17 Ocak, salı .. bu khk sadece ihraç-iade leri kapsamıyor; birçok önemli devlet işlerini, düzenlemelerini (istihbarat yapılanması gibi çok önemli devlet işleri) içeriyor; bu yüzden yetişmediği için, OHAL i uzatmak zorunda kaldılar; yoksa referanduma normal koşullarda girmek istiyordu hükümet (iktidar); bunu gerçekten istediler ama yetişmedi; kılı kırk yarıyorlar, kimse kötü niyetli değil ama ülkemiz, vatanımız emperyal derin devletlerin saldırısı altında, terör örgütlerini taşeron olarak kullanıyorlar, bu süreçte sabırlı ve birlik olmalıyız; istenmeden haksızlığa uğrayan arkadaşlar, merak etmeyin herşey yoluna girer, biraz sabır. ALLAH hepimizin ülke olarak yar ve yardımcısı olsun, büyük bir imtihandan geçiyoruz Millet olarak; 17 ocak 679, 680, 681 üç khk çıkacak, o zamana kadar yüreklerinizi daha fazla üzmeyin. Doğrusunu Allah Bilir!

  • Değerli kardeşim güzel dileklerin için sagol asın. Allah gönlünü hep güzel eylesin.sendika istifa eden ihrac hocalarımız la ilgili hukumet bir şey düşünüyormu acaba.bilginiz varmı acaba.saygilar

  • Hocam bu bir temmennimi duyum mu yoksa analiz mi? gercekten cok yorulduk gunden gune eriyip bitiyoruz tabii ki devletimizin guvenligi bizden daha onemli ve oncelikliAllah hepimize sabirlar veesin

   • Inandim mi tabi ki hayır daha Temmuzda nn beri açıkta olan insanlar iade edilemiyor ken biz ihrac olmusuz bizim mi iade edecekler. Rabbim den unit kesilmez ama ben benim ümidim kalmadı artık. Rabbim tekrar verirse mesleğini Yüceligidirr vermezse imtihanidir.

 11. Banka sendika gibi şeylerden vatan haini olunmaz böyle yaparak gerçek suçluları ve ülke düşmanlarını sevindiriyoruz devletimiz ve milletimiz magduriyetleri gidermek için el ele vererek çalışmaları hızlandırmalıdır. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Amin.

 12. insanları suçsuz yere yasal sendika banka dernek(yasal olan ne varsa) sorgusuz sualsiz ihraç eder ve de oh oldu canıma değsin derseniz hiç bir vicdan kabul etmez. böyle düşünen çıkabilir. bir gün hukuk böyle düşünene de lazım olacak. Bu dünya da olmadı hakkın divanında ne yapacaklar. yaşım 55. kaç yıl daha yaşayacağımız belli değil. zararın neresinden dönülürse kardır.insanlarımızı ayrıştırmayalım. bütünleştirici olalım.

 13. Hiç bir sendikanın diğerinden farkı yok biri diğerinden daha fazla vatansever değil herkes bu vatanın evladı herkes kendine göre diğerinden daha vatansever birbirimizi şundan bundan diye ayıklama yerine gelin birlik olalım bu mağduriyetler son bulsun herkes işine dönsün vatan haini darbe yapanlar teröristtiir onlar cezalandırılsın

 14. Vicdanlı insanların hala var olduğunu düşünüyorum ve bu KHK ile iadelerin başlayacağını Yüce Allah’tan diliyorum. İnşallah bu işe bakanlar bu yolda kararlar verecektir

 15. Mhp ilçe teşkilat başkanı ocak ayı içinde epey bir iade olacağını söylemişti.. İnş tez zamanda tüm masumlar görev başına döner..

 16. Yemin ederim korku filmi gibi; fetullah Gülen’i başımıza saran devlet büyüklerimiz , şimdi bu pislikten kurtulmak için hiç yoktan yere beni işinden eden devlet!
  Ben masumum fetoşa hoca efendi dememiş ben banka hesabımdan dolayı ihracım,
  Lütfen en azından hukuk kapılarını açında masumiyetimizi ispat edelim. Devlet Amanında fetullaha prşkeş çekilmiş siz bunları yaparken ben bu sümüklüyü sevmezdim hiç sevmedim. Banka aidiyet oluşturmaz . Ekmeğimi işimi istiyorum!
  Vicdanlı olun 17/25 öncesi fetöcü olmayan 17/25 sonrası neden olsun

 17. benim suçum şuydu benimki buydu vs. vs. Bunlar belki bir miktar doğrudur da… Be kardeşim 250 vatan evladını ben mi katlettim? Sizin hiç mi suçunuz yok? Kurşun sıkana mermi vermek eğer suç değilse siz de suçlu değilsiniz. Ayrıca, şunu iyi bilin. Belki içinizde 15 temmuz sonrası gözünü açanlar vardır. Fakat bu tokat devletin değil Allah’ın tokatıdır. Zira sizin iman ve itikat yönünden sıkıntılarınız var. Mehdi mesih deyip takıldınız bir meczubun peşine. Allah da sizi böyle yaptı. Çalınan sorular, hakkı yenen iftira atılan insanların ahı tutmuştur kim bilir?

  • Günahsız insanlara söylediğin sözler yüzünden bizim de ahimiz bir gün seni tutar kim bilir !!

  • Sendika ve bankanin kurulmasina kim izin verdi 15 temmuza kadar kesintiye kim izin verdi sehitlerimize en azsizin kadar bizde uzulduk kahrolduk ama kimse sesimizi duymuyor

  • Sana hitap edecek bir kelime bulamadığım için nokta nokta koyup başlıyorum.
   … bak şimdi masum veya madur ne derseniz deyin yada demeyin farketmez siz ve sizin gibiler siz busunuz deyince biz o olmuyoruz.aslinda daha çok şey varda işte karşıma geçecen ki söyleyeyim sana…
   Bu devletin mahkemesi var bilmem nesi var hukuk isleyince bu kadar insan mahkemeye çıkacak bir sonuca bağlanacak.karar veren devletimin mahkemesi olacak sen değil!!!
   Kopyayı çeken mi o cezalanacak
   Darbe mi yapmış o cezalanacak
   Terör mu o cezalanacak vs vs.ne suç işlemişse onlar cezalandırılacak en büyük hepimizin istediği bu…
   Masum insanlar masum olduğuyla kalıp aklandigina sevinecek ve Allahın katında isyan etmediği için vatanimin canı sağolsun diyerek aslında bir şehit gibi bir gazı gibi vatanına canı feda ettiğini kanıtlamış olacak
   Suçlu olan insanlar o pislik dolu kapkara kalpleri ile ömür boyu pisliklerinde boğulup üstüne yetmezmiş gibi okadar masum insanın hakkına girerek hem ahiretini rezil rüsva etmiş olacaktır. Cehennem ateşi onlar için vardır
   Devletime sıra gelecek olursa.devletimize bir hain darbe oldu.devlwtimizde haklı olarak bütün tedbirleri aldı ve bundan zerre rahatsız değilim duzelecegindende de eminim.
   Ve eee senin ve senin gibi dusunenler:
   .yuregi kötü kokan insanlıkla alakası olmayan vicdanı merhametten yoksun zavallı cahil insan topluluğundan sadece 1 tanesi yazık.okadar insanın hakkına girdin okadar masum insanı kalbinden yaraladin.ve o masum insanların ahını alacaksın yapma. ben seni allaha havale ediyorum.ozunde iyi insan olduğundan eminim.KESKE bu sekilde bir yorum yazmayi tercih etmemis olsaydin genelleme yapmayıp iftira ya baş vurmayıp,adamlığını gösterseydin.adaletli oluşunu gösterseydin sadece bir fikir.iyi olup olmaman senin fikrin düşüncene saygı duyuyorum. Saygılar…

 18. Ben ihraçlarda iade beklemiyorum.Zalime karşı hakkımı mahkeme i Kübra da kullanacağım. Kırk yaşımda hayata yeniden tutunmak için evimi satıp minibüs alacağım. Ya nasip…Rızkın onda dokuzu ticaret ve cesarettedir buyuruyor insanlığın iftihar tablosu…Zalime boyun eğmek yok benim kitabımda…Dilenmeyin direnin tüm mazlum kardeşlerim…

 19. Söylem değişikliği duymadık , eylem değişikliği de beklemiyoruz,,,muhtemelen ihraç khksi,3-5 de iade olur

 20. Inşallah tüm suçsuzlar geri döner…bu khkdan pek umudum yok ama…Allah büyüktür elbet suçsuzlar geri dönecek

 21. Öncelikle en mağdur olan 250 şehit ve yakınlarıdır. Millete ve iradesine silah doğrultan hain cani ve teröristler ve bunlara ve eylemlerine sahip çıkan ve lanetlemeyen her birey cezasını çekmeli.Amma ve lakin, Banka okul ve sendika dan ihraçlar mutlaka iade edilmelidir.Aksi taktirde Anadolu insanının yüreğinde mağdurlar kitlesi her geçen gün artmaktadır.Devlet babadır ve C.Başkanı hep mazlum mağdur ve haklının yanında olmuştur.Allahin adaletinde zaman aşımı asla olmaz.Tüm terör ve ihraç belalardan kurtulmak için
  Yüreğimizin en derininde her mazluma Dua Dua Dua…

 22. Suçsuz yere ihraç edilen kim varsa görevine iade edilir inşallah. Hak ve hukuk a b c sendikasına göre değişmez ki ona göre karar verilsin. Vatan haini olan varsa elbet Türkiye Cumhuriyeti Devleti hak ettikleri cezayi müeyyideyi hak ve hukuku gözeterek vermeli vermelide. Biz safhane duygularla Fetöcüler tarafından mağdur edilen, bunu görüp sendikakalarından istifa eden o yapı ile iltisakını kestiği halde mağdur edilenler var. Bu mağduriyetler inşallah en kısa zamanda düzeltilir.

  • insallah hocamda havanda su dovuyoruz galiba.duymasigerekenler kulaklarinin ustune yatiyorlar.umurlarinda bile degil hak hukuk hicbirsey.

 23. OHAL bitmiş bitmemiş önemli değil..masum mağdur olduğunu kabullenilip insanlara itibarları iade edilsin..

 24. Sendikalar istifa edenler dönsün ben 2 aylık sendika ihraç tek kriter inşallah. Bizde iade oluruz.adalet istiyoruz sadece hakkımızı versinler

  • Mesut hocam sendikadan istifa edenler geri dönsün diyorsun..dönmeyenlerin canı mı çıksın…ben eğitim senliyim..sendikal faaliyet suç değildir bütün eğitim sen ve aktif sen li arkadaşlarımız geri dönsün..

  • niye dönsünki sendikal faaliyetlere katıl oradan para aktarımı yap pensilvanya ya ondan sonra terörist başının eli silahlı asker kılığındaki teröristleri polisimin kundaktaki yavrusu yetim kalsın. vatandaşımı katledilsin. Yaaa biraz el insaf beeee. birşey talep ederken elinizi vicdanınıza koyun. 15 temmuzda verdiğimiz mücadele demokrasi mücadelesiydi. sizler evinizden dışarı çıkIP ÜLKEYİ SAVUNMAYI bırakın SEYREDİP ellerini avuştUranlar bile vardı. devletimiz köklerini kazısın gerekirse 10 sene ohal olsun. hep devletim için çalıştım rabbime şükür sonuna kadarda çalışacağım. Bu zamanda rabbim devletimize zeval vermesin hainlerden temizlemeyi nasip etsin

 25. Banka okul sendika bunlar devlet kurumlarına bağlı yasal nasıl suç oluyor neden istifa etmeden önce atilmadik tarihini bilmediğimiz alakamizin olmadığı bi darbe girişiminden dolayi ihraclar adil mi nerde adalet

 26. sayın editör kim olduğunuzu bilmiyorum ama tüm samimi duygularımla söylüyorum sizden başka hiç bir siteyi takip etmiyorum. biz feto terör örgütüyle irtibatlı iltisaklı veya mensubiyeti nedeniyle ihraç ettiler sendikaya üye olduk veya kandırıldık veya sendika yasal olduğu için bir şey olmaz dedik.sizden başka tüm siteler bizi cani aşağılık bir insan olarak görüyor. ben ne suç işledim görevimi ne zaman kötüye kullandım veya en önemlisi aklımı kime kiraya verdim bunu bulsunlar

  • kandırıldık diyorsun hem de aklımı kiraya vermedim diyorsun. Yapma be gözüm. Siz sazan gibi yeni kurulan aktif-sen’e katılırken kime sordunuz? Bu aklını kiraya vermek değil de nedir? Fakat en kolay sizi tespit etmek oldu. Belki de en safları sizsiniz.

   • Sayın kemmüm. Kurumlara resmi yazı gelir ve gelen yazıları devletin ilgili kurumları ve birimleri gönderir. Yani iş ve işlemler devlet garantisindedir. KAPİŞ. Sizin bunu anlayacak ne bilginiz, ne tecrubeniz, ne de anlayışınız var. Zaten Kullanıcı adınızdan anladığm da birşey bilmediğiniz. Sizin gibi cahillere denecek birşey yok.

 27. sanmaki yaşıyorum.sanma ki ben çok mutluyum.tek tesellim hayallerim.kendi kendimi arıyorum dedi ki:

  çarşamba çıkar.

 28. İnşaallah masumlar geri döner.Bir öğretmenin kaleminden ve öğrencilerine duyduğu sevgiden başka neyi olabilirki? Kim gerçekten devlet düşmanı ise cezasını çeksin ama vatanını ve kutsal değerlerini çok sevip ihraç edilen kişileri ne olur Allah için göreve iade edin.Benim inancım ve umudum var halen.İnşaallah her şey iyi gider ve adalet tecelli eder.Herkese iyi geceler

  • SAYIN HOCAM HİMMET PARASI VERİP HER AY BESLEDİKTEN SONRA GÖLBAŞINDAKİ ŞEREFLİ POLİSLERİMİZİ YETİM BIRAKAN ZİHNİYET NASIL OLURDA BİR ÖĞRETMENİN SADECE KALEMİ VARDIR BAŞKA NEYİ VARDIRKİ DEMEYİN. LÜTFEN 15 TEMMUZ GECESİ ŞEHİT OLAN İNSANLARIMIZI VE POLİSLERİMİZİ GERİDE KALANLARINI UNUTMAYIN UNUTTURMAYIN. EĞER TERÖR ÖRGÜTÜNE 1 LİRASI BİLE GEÇTİYSE KESİNLİKLE ATILMALI HATTA VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILMALI. DEVLET BUNU SONUNA KADAR YAPMALI SÜRÜNMELİLER.

 29. Yeni ihraçlar olmaz inşaallah…. tüm masumlar geri dönecek inşaallah… Bu yeni yılda tüm üzüntüler sona erecek inşaallah…

 30. Cuma ya da Cumartesi beklenir bence.
  Tüm masumlar, görevine dö- ne- cek elbet!

 31. Günlerden 14 Ekim…

  Şok bir şekilde kendi açığa alınmamla sarsıldım.Beklemiyordum.Medya da bahsedilen hiçbir kritere sahip değildim çünkü.Ama nasıl olmuştu? Bizzat söylenmese de, genel olarak sendikalar hepsinin bylock şüphelisi olduğunu söylediğinde 2.şoku yaşadım.Çünkü bu mümkün değildi.

  Yaşanan bu süreçte; ben kimseden lütuf beklemiyorum,savcılık soruşturması ve gerçek kullanıcı tespiti yapılmadan hakkımızda ‘ihraç mekanızması çalıştırılmasın’ bu yeterlidir.İnanıyorum ki; bu liste oluşumunda kesin hatalar vardır.Kendimle beraber 14 ekimde alınan öğretmenlerden fetö bağlantısı olmayan birçok kişiyi tanıma fırsatı bulunca iyice emin oldum.

  17/25 Aralık süreci ve sonrasında tavrım nettir.Gerek sosyal medya ,gerek sosyal çevrede en ufak FETÖ bağlantım tespit edilemez.Bu durumu Milli Eğitim Bakanlığına; sosyal medya çıktılarım, 15temmuz gecesi video linklerim,resimlerim,şahitlerim…vs birçok kanaldan, birçok delille sunmak için çırpındım.

  Belki bir operatör hatası,ülkeler arası zaman dilimi farkından kaynaklanan ip hatası,belki aklıma getirmek dahi istemediğim; ters fişleme ihtimali beni bu listeye soktu.Çünkü şahsımın wifisi de ,herhangi bir fetö bağlantılı kişiyede tahsis ettiği bir hattı yoktur.

  Ben yakın zamanda ihraçta olsam, kesinlikle hukuk yoluyla aklanıp döneceğimi biliyorum ama sürecin bu şekilde uzaması beni çok yıpratmaktadır.Kendimden emin,gelecekten umutluyum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM