Yeni KHK çıkacak, beraat ve takipsizlik kararı alanlar göreve iade edilecek

Haber Türk Yazarı Sevilay Yılman’dan sonra CNN Türk tarafından da yeni KHK çıkacağı konusunda haber yapıldı. OHAL süresinin uzatılmasının ardından göreve iadeler için KHK çıkacağı açıklandı.

Yeni KHK çıkacak, beraat ve takipsizlik kararı alanlar göreve iade edilecek

Yeni KHK çıkacak, beraat ve takipsizlik kararı alanlar göreve iade edilecek

OHAL süresi 19 Nisan 2018 tarihinde sona eriyor. Şu ana kadar 6 defa uzatılan OHAL süresinin tekrar uzatılacağına kesin gözüyle bakılırken OHAL 7.kez uzatılacak. OHAL’in uzamasından sonra yeni bir KHK çıkacağı ve yayımlanacak Kanun Hükmünde Kararnamenin göreve iadeleri kapsayacağı dile getirilmeye başlandı.

YENİ KHK VE GÖREVE İADELER

ogretmenlericin.com olarak birkaç gün önce Haber Türk Yazarı Sevilay Yılman tarafından gündem taşınan yeni KHK çıkacağı hususunu takipçilerimizle paylaşmıştık. Bugün ise konuyla ilgili CNN Türk’te bir haber yapıldı. CNN Türk’ün haberine göre OHAL süresinin uzatılmasının hemen ardından göreve iadelerle ilgili bir yeni KHK yayımlanacak. Yayımlanan KHK ile haklarında takipsizlik kararı verilmiş, adli işlem sonucu beraat etmiş kamu personelleri görevlerine iade edilecek.

Sevilay Yılman tarafından gündeme taşınan ilgili haber;

TAKİPSİZLİK VE BERAAT ALANLARA İADE

CNN’de yer alan habere göre haklarında FETÖ ile ilgili işlem yapılan ancak mahkemelerce, adli makamlarca örgütle bağı bulunmayan kamu personellerinin göreve iadeleri yapılacak. Bu durumda olan ve OHAL inceleme komisyonu tarafından haklarında karar verilmemiş kişilerin göreve iadesi gerçekleşecek.

İlgili haber videosu;

Sosyal Medyada Paylaşın:

30 yorum

 1. Ya haksız yere bir sürü şey yaşayan insanların o kadar çektikleri sıkıntılar ne olacak sırf birilerinin canı istiyor diye gözaltına alınan mazlumların ahını Rabbim kimsenin yanına bırakmaz mecliste kim bilir ne kadar suçlu var demirtaşın hapishanedeyken cumhurbaşkanı adayı olduğu ülkede masumların cezavelerinde tutulduğu ülkede kimse adaletten bahsetmesin

  • bize bu haksızlığı yapan fetöcülerdir biz de mor beyin mağduruyuz ve beraat ettiğimiz halde hala görevimize dönemdik çok şükür adalet yerini buldu biz devletimize ve adalete herzaman güvendik gerçeklerde ortaya çıktı. bu tarz söylemler fetöcülerin söylemleridir. biz bu dünyada da öteki dünyadada bu vatan haini fetöcülerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz.

 2. Ya Rarabbim!
  Şu mübarek gecenin hürmetine;
  Ben bilerek günah işlemedim. Bilmeyerek işlediysem sen af eyle! İçerisinde bulunduğum sıkıntılarımın (ihraç) sebebinin ben olmadığımı sen biliyorsun. Ama ben bunu menfaat ve dünyalıkların kusurundan kaynaklandığını ve bana atılan iftira olduğunu anlatamadım. Sen kalplerdekini en iyi bilensin.
  Beni ve bütün FETÖ mağdurlarına hayırlı bir kapı açmayı nasip eyle.Amin…

 3. Haklarında hiçbir idari işlem yapılmamış binlerce kişi içinde KHK da yer ayırılması gerekiyor.

  Bütün masumlar görevine döner İNŞAALLAH.

 4. Vatandaş in çoğu boş yer görevden aldınız Allah sizler bunu sormiyacakmi bu dünyanın birde ahireti var hesap var cekemiyen şikayet ediyor hemen aliyorlar

 5. Bende hastanede güvenlik tim araştırıp soruşturmadan işime son verdiler hep memurlara af ve iadeler oluyo bizim içinde bişeyler yapılsın bizde insanız bizde vatandasiz sesimizi duyun artık

 6. Peki ozel sektor de calisip işten cikarilan magdurlar için ne gibi bir duzenleme yapilacak? Bnde ozel sektor calisani olarak beraat ettgim halde is bulamiyorum..Bizimde sesimizi duyun..

 7. Bu iadeler morbeyinden takipsizlik ve beraat alanlar için olacak bence. Fazla beklentiye girmemek lazim.

 8. İnşallah inşallah inşallah…
  Rabbim!; şu mübarek MİRAÇ KANDİLİ hürmetine ne olursun hayırlı bir kapı aç!
  Adli yargılama sonucu BEREAT ettim.
  Sen de bana bereatimi ver yüce Allahım. Amin!
  Bittim tükendim. Ailem dağıldı.
  Senin huzuruna bir günahkar olarak gelmek istemiyorum. Ne olursun dıkıntılarımı ve bütün müslümanların sıkıntılarını gider Allahım. Amin.
  Benim Senden başka hiç kimsem yok. Benim sahibim sensin. Çocuklarımın sahibi sensin Allahım. Bizi sahiplen sahipsiz brsrakma Allahım. Amin…

  • Güzel dua etmişsin de, keşke senin ve benim, yani bizim durumumuzdaki herkes için etseydin duanı.

   • Dua etme mücadele et. Mücadele etmeyenin duası kabul olmaz. Murat doğru söylüyor. Duayı da kendini kurtarmak için etme… İki yıldır çektikleriniz sizi hala bilinçlendirememişse bence iade olmasanız daha iyi.

    • Zaten başımıza gelen;
     Sizin gibi BATIL YOLDA MÜCADELE EDENLER YÜZÜNDEN olmuştur. Neyin Mücadelesi?
     İçinde olduğyn gemiyi batırmakla eline ne geçecek?

 9. Peki haklarında hiçbir adlı ve idari soruşturma olmayanlar ne olacak hiçbir baglantim yok kurum kanaatiyle ihraç edildim ve kurumda ihraç edilen tek kisiyim

 10. Benim anladığım bir arkadaş takipsizlik kararına rağmen komisyondan red almişya banka ve sendika üyeliği olmayan takipsizlik alanları dondurecekler özetle bu haber fiyaskodur!!!!!!

    • Bizim oralarda kullanılır avamca bir söz:”Anlarsın daha yaşın genç” derler.
     tekrar söylüyorum:”KOVUŞTURMAYA YER YOKTUR” belgesini komisyona Kasım 2017 de gönderdim, Mart 2018 de KOMİSYON RED yazısını gönderdi KHK 672, BANKA ve SENDİKA irtibat olarak değerlendiriyor “göreve iadesi yerinde görülmemiştir” ibaresi var yeni çıkacak khk nın da kriterleri olacak kanaatimce,herkesi kapsamayacak benim durumumda olanları khk kapsamayacak kanaatimce komisyon red verecektir.Bu yasal işleri nasıl çözecekler bilmiyorum.Fakat umudum yok. Benim gibi iş bulamayan arkadaşlara tavsiyem; pat pat motorla çöpten karton toplayın bizim buralarda kilosu 50 kuruştan satılıyor eh biraz cebe para giriyor işte, yaşam mücadelesi ne yaparsın,bir terörist olarak karton bile toplayabiliyorum ya, mesai arkadaşları aramamış sormamış, tanıyan eş dost akraba merabayı kesmiş önemsemeyin, çöpleri gezerken yeni arkadaşlar ediniyorsunuz çok sayıda hem de Suriyeli,Kısacası ne aç kaldık ne de doyduk. herkese adaletli yarınlar diliyorum.

     • Hoca’m, yanlıs hesap Bağdat’tan döner.Maişetinizi temin iiçin yaptiğınız her iş kutsaldır. Yeter ki helalinden olsun.

  • Sizin gibilerin yüzünden memleket bu hale geldi. Allah soyunuzu kurutsun…
   Ne fiyaskosu?
   Fiyasko sizin gibi soysuzlaşmışlardır.
   Fiyasko olduğunuz tescillendi.
   Utanmadan medya üzerinden havlamaya devam ediyorsunuz…

   • Kardeşim terbiyeni takın..Soysuzlasmis da ne demek!!!Bu darbe girişimini yapan fetö en agir cezalara carptirilsinlar.. benimde istifa edilmiş sendika ve katılım Bankacılığı hesabım vardı.Gerçek mağduriyet burada yatıyor.Yasal olarak kurulmuş ve işleyen devlet desteği verilen sendika üyeliği ve banka hesabı suç mudur? Zamanında suç olmayan eylemler nasıl suç olur?

    • Hocam kaale alıp cevap verdiğinize değmez.Cevap vermek bile karşınızdakinin varlığını tanımak değer. Bilse iyisini söylerdi. Kötü söz sahibinindir vesselam.

    • haksızlıkla mucade eden bir yarı once kendi tarafsızlığını ispatlayarak sucsuzlaı ıade edecek snra kendisinin tarafsız olduğunu iddia edecek kimseyi kandıramazsınız hakım ve savcının mahkemenin sucsuz buldugu bı kımseyı makamı ne olursa lsun hıckımse hayalleri için kendi adamlarını yerleştirmek için şahsi fikirleriyle ihrac edip boşta ihtiyaclarını karşıalayamz ekilde açlığa ölüme terk ederek musluman mumın ımanlı adil bir insan olduğunu iddia edemez bu gıbı ınbsanlar sadece susluman munafık adi insanlar olabilir

   • Birebir kişiyi tanımadan nasıl böyle yorumlar yapabiliyorsunuz? Bu durumu aklım almıyor. Sizin gibi insanlar hep mi vardı? Hiç anlamıyorum bu hislerle nasıl yaşar bi insan? Sürekli kin, öfke, nefret. Şu yorumunuzu okuduktan sonra Allah sizi de kurtarsın yazmak lazımdı aslında.

 11. 2 yıl önce ihraç olduk, sendika üyeliğinden 8 ay önce takipsizlik aldık ve komisyona başvurduk, hala bekliyoruz bakalım hayırlısı inşallah biran önce yeni KHK yayınlar da görevimize iade ediliriz

  • Ben takipsizlik aldım ama komisyon ben hakkımda hiçbir cevap vermedi, 672 Sayılı KHK ile ihraç oldum sanırım henüz sıra bize gelmedi, ama yeni KHK çıkacak ve takipsizlik alanların mesleklerine iade edilecekleri söyleniyor inşllah doğrudur

   • Arkadaşlar şu takipsizliği nasıl aldınız? Ben de sendikadan ihraç oldum ama adli bir işlem geçirmedim Bilgilendirirseniz sevinirim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Linda Sue Park