Yeni KHK geliyor, beraat ve takipsizlik alanlar için göreve iade KHK çıkacak

Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman 11.04.2018 tarihili son yazısında “İşe geri dönüş KHK’sı geliyor” dedi. Yılman fazla ayrıntı vermedi ancak özellikle haklarında takipsizlik kararı verilmiş ve beraat etmiş kişilerin göreve iade edileceklerine işaret etti.

Yeni KHK geliyor, beraat ve takipsizlik alanlar için göreve iade KHK çıkacak

Yeni KHK geliyor, beraat ve takipsizlik alanlar için göreve iade KHK çıkacak

Son dönemde FETÖ soruşturmaları, ihraçlar, göreve iadeler ve OHAL işlemleri inceleme komisyonu konularında yazılar kaleme almaya devam eden Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman 11.04.2018 tarihli bugünkü köşesinde, yeni edindiği bir bilgiyi paylaştı ve göreve iade için yeni KHK geleceğini iddia etti.

YENİ KHK ÇALIŞMASI VAR

Yeni KHK ne zaman çıkacak? Yazar Yılman verdiği bilgide temkinli davrandığını vurgularken bilgi edindiği kaynaklarında güvenilir olduğunun altını çizdi. Yeni KHK çıkacağı bilgisini veren Sevilay Yılman yeni KHK tarihi hakkında da ayrıntı paylaşmadı. Adli soruşturma geçiren, savcılıktan, mahkemeden takipsizlik alanların, beraat edenlerin, haklarında kovuşturmaya gerek olmadığı yönünde karar verilenlerin göreve iade edilmeleri için iade Kanun Hükmünde Kararnamesi çıkacağını açıklayan Sevilay Yılman çok ayrıntılı bilgiye sahip olmadığını da hatırlattı.

Sevilay Yılman’ın yazısı;

ÇÖZÜM KHK’SI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI!

KAÇINCI defadır yazıyorum KHK mağdurları konusunu bilmiyorum. Herhalde yirminci filan oluyordur bu yazım. Temennim sorunun bir an evvel çözülmesi ve benim de bir yirminci kez bu konuyu yazmak zorunda kalmamam. Öyle de olacak gibi görünüyor. Tabii kesinleşmiş bir şey olmadığı için temkinli olmak durumundayım, ama güvenilir kaynaklarımdan edindiğim bilgilere göre yeni bir KHK’yla ilgili çalışma var.

Yani FETÖ iltisaklı/irtibatlı olduğu iddiasıyla işini kaybeden ama sonrasında başvurduğu adli makamlardan takipsizlik alan veya yargılamasının neticesinde beraat edenlerin yeniden işe döndürülmesiyle ilgili bir çalışma.

Tabii şimdi biliyorum ki verdiğim bu kulis bilgisi üzerine gerek OHAL Komisyonu’na müracaat edip komisyonun kararını bekleyenlerden, gerekse KHK dışı olan sözleşmeli çalışanlardan binlerce soru gelecek.

Şimdiden söyleyeyim… Bu çalışmayla ilgili çok fazla bir ayrıntı yok bendenizde. Bana aktarılan bilgiye göre KHK ile işinden olmuş, ihraç edilmiş ancak takipsizlik ya da beraat kararı almış devlet memurlarının sorununun çözümü için yetkili makamlar uyarılmış ve bu sorunun ivedilikle çözümü için çaba sarf edilmesi istenmiş.

Çok dua ediyorum inanın ve yüreğimden gelerek ediyorum bu duaları. İnşallah yapılan bu çalışmalar sonuç verecek ve milyona yakın insanı ilgilendiren bu sorun kısa zamanda çözülecek. Çözülecek ve ben de artık bir yirminci kez bu konuyu yazmak zorunda kalmayacağım!

yazı; haberturk.com/yazarlar/sevilay-yilman-2383/1914486-sayin-liderler-lutfen-germeyin-bu-milleti

Sosyal Medyada Paylaşın:

57 yorum

 1. İçimiz yaniyor Insallah hayirlisi ile haksız yere ihraç edilenler geri döner cok varlar çünkü benim kardeşim gözlerimin önünde eriyip bitiyor çok kırgınız ailecek haketmedi benim kardesim bunlari bircok suçsuz insanlar gibi bu hak bu ahlar kimi bulacak acaba allah cc. buyurmuşki ne ile gelirsen gel ama kul hakkiyla gelme buyurmuş ya sabir diyip bekliyoruz yüreğimiz kaniyor resmen benim babamin 1 cocugunu okutma sansi vardi oda kardeşim di cok emek ettiler dilerim allahin adaleti tez ve hayirlisiyla tecelli eder.

 2. 1 buçuk sene önce yalnızca sözlü olarak emniyete ifadeye çağırıldım. Başka da hiç bir şey olmadı. Ne savcılık ne mahkeme ne karar birşey yok. Anladığım kadarıyla bizim durum beraat ya da takipsizlik değil. Ne olacağız yardımcı olun lütfen.

 3. Merhaba arkadaşlar Allah herkese sabır versin. Fetocu idarecilerin tanık beyanlarıyla görevden ihraç olan bir yakınım var ve hagb kararı almıs. Sizce ne olur .. Dosya da kanıtlanmış bir suç yok sendika bank Asya vs hıc bısey yokmuş propagandadan hagb aldı bir fikriniz varmı editör ?

 4. Bence bu ülkede hukuk yok aslında dün de yoktu sadece mağdurlar farklıydı.yarın da hukuk olmayacak o zaman da farklı mağdurlar olacak.Çünkü ortadoğuda toplumun genlerinde hukuk, adalet diye bir talep yok.güce tapan devleti ilahlaştıran bir anlayış bu topraklarda hakim malesef.onun için kendimi bazen nazi Almanyasında hissediyorum.cezalandırılmak için suç işlemene gerek yok.sadece güçlünün suçlu olduğunu ilan etmesi yeterlidir.büyük ihtimalle dünyalık haklar ahim(gavurun)in eliyle verilecek.Ahirette de mutlak adalet tesis olunca.Bence bütün mağdurlar enerjilerini sabırlı olmaya harcasınlar.yorumlar çoğu çok bencilce bu da ortadoğunun ayrı bir hastalığı.Allah hepimize şifa versin.

 5. 4 ay açıkta brkledim 4 aydir ihraç edilmiş durumdayim. Ama kahrolasi Fetö ile ne alakam var nede alakam oldu. Hayatimda böyle mağdurluk görmedim. Hakkimda adli-idati bir sorusturmada yok!!!! Tutuklama hiç olmadı. Emniyete gidip ifade bile vermedim. 8ay once aciga alindim 4 ay sonrada ihrac oldum. Oyle nalet pislik bisey gormedim. Hakkimda başlamis bitmis dava bile yok. BIZE NE OLACAK ONU SOYLESINLER!!!! HAYATTAN SOGUTTULAR FETÖ DIYE BISEY CIKARDILAR BIZIM GIBI MASUM INSANLARI IHRAC EDIP DURUYORLAR!!! ALLAH BELASINI VERSIN FETONUNDE BIZI IHRAC EDENLERINDE BIN BELASJNI VERSIN. 8 AYDIR dogeu duzgun ev kirami odeyemiyorum, calismak icin is verenler supheyle bakiyor disarda bile calisamiyoruz. PEKI BENIM SUCUM NEYDI BU KADAR ADI VE SEREF MAHDURU BIR DAVA BU. NEYDEN IHRAC OLDUMUZU BILE SOYLEMEYE TIRSIYORLAR. MADEM IHRAC EDIYORSUNUZ IDDA MAKAMI OLARAK BILGI VERIN BILGIIIII!!!!!

 6. Simdiye kadar hiç bir sorusturma gecirmedim.yazik ya yazik. 20 ay oldu.yiyecek ekmegimiz yok.sefillik icinde kaldik.lutfen bizim icin bir sey yapilsin.

 7. Ben de hikayemi şöyle özetleyim:672 ihraç öğretmen.Bildiğiniz gibi bir buçuk yıldır bekliyoruz.Ben de artık her şeyden umudumu kesmiştim.Ne mesleğe dönüş,ne adli ve idari soruşturma.Okuduğum her yorumda büyük bir
  çoğunluk adli ve idari soruşturma geçirmiş.Bazı bilgileri yorumlardan öğreniyorum.Herhalde beni unuttular diye bekliyordum.Ne soruşturma için arayan soran var diyordum.Belki de evraklarım kaybolmuştur diyordum.Böyle derken bir gün, iki sivil polis kapıyı çaldı.İfade için emniyete gideceksiniz diye .Aynı gün gidip belli sorulara cevap verdim.20 gün geçtikten sonra savcılığı aradım.Soruşturmam ne aşamada diye.Bilgi veremiyoruz adresinize tebligat edilecek dendi.Edevlet takip edemez miyim dedim hani mahkemelik durum olursa diye.O şekilde çalışmıyoruz dendi.Şimdi yorumlarda kişiye bilgi verilmiş şeklinde okudum.Ya da sonuç komisyona gitmiş kiminin.Süreç nasıl işleyecek bilen arkadaşlar.

 8. Önemli güzel bir haber inşallah bir an önce hayata geçerde,binlerce masum ailenin yuzu gülsün.Birde hakklarinda ihrac tan sonra hiç bir işlem olmaksızın bekliyen,suçunun ne olduğunu dahi bilmeyenleri de kapsar inşallah

 9. Sevilay hanım yüz binlerce kişiye umut verdiniz bende bunlardan biriyim yaklaşık beş aydır böyle bir haber duymak beni ve beş kişilik aileme umut oldunuz inşallah

 10. Sayın editör ve sevgili khk lı arkadaşlar uzun zamandır sitenizi takip edip yorumlarınızı okuyup bazen de yorum paylaşmaktaydım,öncelikle bu güzel haberlerden dolayı sizlere şükranlarımı sunarım, lakin bu tarz haberlere veya hukuka veya adalete veya ne derseniz, artık güvenimi yitirdim, bu güvensizlik içinde hayata ne süre daha tutunabileceğimi de bilemiyorum,nitekim bu sosyolojik,ekonomik acılarla akıl sağlığımı muhafaza etmeye çalışırken artık 2 gündür edemez oldum, hayattan da insanlardan da artık bir beklentim yok, dayanacak gücüm de kalmadı zaten, beni anlayacağınızı umut ediyorum, çünkü 5ay önce banka ve sendikadan dolayı takipsizlik almış komisyona iletmiştim.Dün ise komisyonun red kararı geldi sendika ve bankayı irtibat saymaktadır.istifa edilen sıracalı sendika ve nisan 2014 te hesabı kapatılan lanet olası banka yüzünden.

  • Takipsizlik kararına rağmen mi red geldi o zaman bu haberlerin hepsi yalan boş yere umut ediyoruz gerçekten şu an sizin durumunuzu öğrendikten sonra şoktayim bu haberlerin tamamı asılsız demek ki yazık ki ne yazık ölmuşuz aglayanimiz yok

  • Size söyleyecek söz bulamıyorum. Ama kul ümitsiz olmazmış. Bi kapıyı kapayan ötekini açar. Allah biliyor içimdeki vatan sevgisini insan Bi başkası dedi diye terörist olamam. Sizinle aynı kriterlere sahip hala.çalışanlar var. Inşallah bu yanlıştan dönülür. Darbeyi yapnların Allah belasını versin.

  • Hocam sadece sendika ve bankadan mı red geldi karar kısmını isminizi gizleyerek gosterseniz kim ifade olacak

   • paylaşsam ne olacak ki bu neyi değiştirir? Zaten aynı kriter varsa size de gelecektir.illa çok merak ediyorsanız özelden mail atın size göndereyim.yakında aynı kararlardan dolayı haber siteleri dolup taşar, ben olmasam bile çok kişi paylaşır feryad eder.ikili veya çoklu kriterlere takılanların feryadlarını duyarsınız.

 11. Sadece 14 ay sendikadan ihraç edildim .Temde ifade vereli 10 ay oldu.Savcılığa bile sevkedilmedim.Soruşturma neticelenmemis.Eşim cezaevinde 3 çocukla hayat mücadelesi veriyorum.Mor beyin olanlar öncelikli incelenecekmis.Bylock adını medyadan duyan bankayla yada başka birşeyle alakası olmayanlar ne zaman incelenecek. Yoksa biz mağdur değilmiyiz. Bazen suriyeli mülteci olsam daha değerli olurdum demekten kendimi alamıyorum.

 12. Arkadaşlar! Bilen biri acil cevap verirse sevinirim Kasım 2017 de gözaltına alindim polis ifademi aldıktan sonra savcılığa sevk etmeden geri bıraktı ama dosyam savcılığa gidecek dedi yaklaşık 5 ay oldu ne kadar sürede sonuçlanıyor sadece sendika üyeliğim vardı birisi adımı vermiş hemde 1995 yılından polis dikkate almadı herhalde

 13. REİS UMUT SENDE HAKKIMIZDA HİÇ BİR ŞEY YOK SADECE 12 AY SENDİKA VAR İHRAÇ OLDUK SORUŞTURMA İFADE HİÇ BİR ŞEY İKİ ÇOCUK SEFİL OLDUK NE VARSA SENDE VAR ALLAH RIZASI İÇİN YILLARCA AK PARTİ İÇİN ÇALIŞTIK

  • İnanamıyorum dostum senin gibilere…Bu zulmün mimarına ‘…umut sende’ diye seslenebiliyorsun. Ben, kendi adıma zalimden gelecek iyiliği istemem…
   .

 14. Arkadaşlar c.başkanı burayı okumuyor Adli soruşturma geçirmeyen geçirip takipsizlik alan ve beraat edenler bimer ve cimere yazalım yetkililer belki çok başvuru olursa c.başkanımıza iletir.

 15. Adalet için; adli soruşturma geçirmeyen, berat eden ve takipsizlik alanlar bir KHK ile işlerine döndürülmeli.2 yıl oldu

 16. Suçsuz yere isimden oldum.sucumuz olsa devletimiz haklı diyeceğim Allah rızası için suçumun ne olduğunu bileyim.isimizi geri verin magdurum Allah kimseyi bu duruma düşürmesin adelet yerini bulur insallah.

 17. Kitler içinde bir haber bekliyoruz yetkililere sesleniyorum kitlerdede binlerce taşeron var es geçilen

 18. Varsa bir suçum meydanda asın beni?
  Yoksa bereat etmeme rağmen neden ceza çekiyorum.
  Cumhurbaşkanım buna bir çözüm?
  Bürokratlar koltuğu kaptırma korkusuyla işlem yapamıyorlar?
  Allah rızası için acilen…
  Ben öldükten spnra iademin bir anlamı kalmayacak…

 19. Sayın Cumhurbaşkanıma özel ricam;
  Bittim tükendim. Ailem yuvam dağıldı.
  Hepimiz hastanelik olduk. Artık dayanacak gücüm kalmadı.
  Allah rızası için bereat edenler neden bekletiliyor?
  Varsa suçum neden bereat verildi. Hoksa neden hsla ceza çekiyorum?

 20. Bugün 588 gün oldu ihraç olduğum-672 s.khk-.Hala suçum nedir bilmiyorum. Ne idari ne adli soruşturma geçirmedim. Takipsizlik ve beraat alanlar derhal iade edilmeli.Biz de öyle. Adalet ertelenmesin.Bu kadar haksızlık yeter.Tüm masumların hakları ve itibarları iade edilsin.

 21. Yorumlarda arkadaslarda bahsetmis hic adli surec gecirmeyenler acaba takipsizlik karari verildigi icin mi adli surec gecirmedi? Mantik olarak hakkinda islem yapilmayanlar sorusturma ve kovusturmaya gerek olmayanlardir

  • Bizde eşimé takipsizlik kararı verildiğini olağanüstü hâl komisyonuna başvurduğumuzda öğrendik.kişiye tebligat yapılmıyor siz adliyeden gidip öğreneceksiniz

   • Takipsizlik kararını nasıl öğrendiniz?.Ben de 1 eylül 2016 da 672 ile ihraç olmuş bir öğretmenim.o günden bu yana hiçbir adli süreci Madi.Emniyet ifade dahi alınmadı. Takipsizlik nasıl alınıyor?

 22. Haklarında hiç bir işlem yapılmayan hiçbir adli ve idari soruşturma geçirmeyenlerin durumu ne olacak bu konuya değinseniz çok seviniriz

 23. 19 ay 10 günden beri duyduğum en dişe dokunur yazı…Öyle de olmalı çünkü “dibi” gördük bundan sonraki gelişmeler mutlaka lehimize olur…

 24. haklarında hiçbir işlem yapılmayanların durumu ne olacak …….bunu da dile getirirseniz iyi olur

 25. Peki hakkinda hic bir adli yada idare sorusturma olmayanlar ne olacak? Ne bi is ne bi sigortamiz var… Allahin adaleti sasmaz ama savir kalmadi bizde devletin vatandasini korumasini bekliyoruz…Allah var hesap var ahiret var varda var… Yeter artik 🙁

 26. LÜTFEN BİZLERDE BEKLİYORUZ EMEKLİLİĞE HAK KAZANANLAR EMEKLİ DİLEKCELERİMİZİ VERMEDİK SAYI CUMHUR BASKANIM SÖZÜNÜ YERİNE GEDİRSİNLER ÇALIŞMAK İSTEYEN EMEKLİLİĞE HAK KAZANANLAR DA DEVAR ETSİN ÇOK MAĞDUR OLDUK.BİZİM SESİMİZİDE DUYUN ALLAH AŞKINA

 27. Ne kadar yakın bir zamanda çıkacak acaba. Toplu karar vermeleri lazım demek oluyor bu. Tek tek inceleme ile olamayacağı belli idi.

 28. Tam 20 aydır açıkta bekleyip her iki ayda bir görevinden uzaklaştırma kararı verilmiş memurlarında bu belirsiz durumuna bir son verilmeli gerçekten ne sabır nede dayanacak güç kalmadı dile kolay 20 aydır huzur

 29. Gerçekten haklarında hiçbir adli işlem yapılmayan suçsuzlar ne olacak lutfen bunlarada açıklık getirin

   • Iade olmazsa hakkınizda mutlaka adlı soruşturma da açılacaktır. Sıra gelmemistir de ondan bekleriz. Ihraç edilen herkes iade olanlar hariç mutlaka adlı soruşturmadan geçecektir.

  • Acaba şu takipsizlik kararını alıp vermemiz mi gerekiyor? Yani sonradan belge ekleme oluoyr mu ki. İlk başta haberim yoktu böyle bi belge almam gerektiğinden.

   • Keşke bu konuya bir açıklık getirilse ve ne yapmamız gerektiği söylense…sonra bir de bu durumdan dolayı bir mağduriyet yaşanmasın insallah

   • Takipsizlik alanlar hem kendi kurumlarına bir dilekçeyle verecekler hemde valilik kanalıyla komisyona göndermeleri kerekir

 30. haklarında hiç bir adli idari işlem yapılmayanlarıda gündeme getirmenizi istiyoruz yeter artık

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Linda Sue Park