Yeni KHK ne zaman çıkacak? Hükümet ihraç ve iade için KHK hazırlıyor

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden sonra çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnamelere yenisi eklenecek. Referandum öncesinde çıkartılacak olan KHK ya da KHK’ler ile hükümet yeni ihraçlar için düğmeye bastı. Çıkarılacak Kanun Hükmünde Kararnamelerde ayrıca göreve iadeler olacak. Savcılık tarafından hakkında temiz kararı verilen kişiler ile mahkeme tarafından örgüt bağı tespit edilemeyerek suçsuz bulunan kamu personellerinin görevlerine iade edilmesi bekleniyor.

Yeni KHK ne zaman çıkacak? Hükümet ihraç ve iade için KHK hazırlıyor

Yeni KHK ne zaman çıkacak? Hükümet ihraç ve iade için KHK hazırlıyor

MİT ve Emniyet tarafından haftalardır sürdürülen ByLock soruşturmasında sona gelindiği bugün kamu personel haber sitelerinde yer alırken, alınan bilgilere göre ByLock yazışmalarının deşifre edilmesi ile birlikte kamuda yeni ihraçlar gerçekleşecek. Haklarında soruşturma açılıp mahkeme ve savcılık tarafından suçsuz bulunan, hakkında takipsizlik kararı verilen ancak meslekten ihraç edilmiş kamu personellerinin ise göreve iade edileceği tahmin ediliyor.

HEM İHRAÇ HEM İADE

Önümüzdeki yakın zamanda çıkacağı belirtilen KHK’lerde hem ihraçların hem de iadelerin olacağına vurgu yapılırken göreve iadelerde en önemli unsurun yargı tarafından verilen karar olması bekleniyor. Yürütülen soruşturmalarda ve incelemelerde ise FETÖ bağı tespit edilen kamu çalışanları için ise kabarık bir ihraç listesinin yayınlanacağı belirtildi.

İHBARLAR DEĞERLENDİRİLİYOR

Kamuda yürütülen FETÖ soruşturmasında Başbakanlık başta olmak üzere Bakanlıklara ve yetkililere gelen ihbarların da değerlendirildiği belirtildi. ANKA tarafından edinildiği belirtilen bilgilere göre çıkarılacak yeni KHK ile ihraçlar, özel kurumların kapatılmasının yer alacağı belirtilirken, meslekten ihraç edilmiş soruşturma sürecinde mahkemeye çıkartılan ancak tutuklu olmayan, Wi-Fi, GSM gibi unsurlardan dolayı ByLock mağduru olan kamu personellerine yönelik iadelerin olacağı iddia edildi.

İHRAÇ VE İADE KRİTERLERİ

Sunulan bilgilerde meslekten ihraç kriterlerinin esnetilmesi veya göreve iadelerde uygulanacak kriterler hakkında bilgi verilmezken ogretmenlericin.com olarak çıkarılacak göreve iade KHK’sinde göreve iade edilecek kamu personel sayısının eskiye göre fazla olacağını ve sonrasında yeni iadelerin olacağı KHK’lerin çıkartılacağını düşünüyoruz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

27 yorum

 1. 1989 ‘dan beri mardin belediyesin daimi işçi olarak calismtaydim 21 kasım 2016da 677kanun hükmünde kararnameyle işimden iğrenç edilsin niçin atıldığını bile bilmiyorum.6 çocuk babasiyim ve çocuklarım hepsi okula gitmektedirler.ben hiç bırak örgütle terörle bağlantım olmadığını sonunda ortaya çıkacaktır.benim bir çocuğun kolejete okuduğu için işimden olmusum.benim başka bir bağlantım olmadığı araştıma sonucunda ortaya cikacaktir.

 2. Ey Rabbim senki herşeyi hakkıyla bilensin.Eğerki bu fetö milleti din iman diye kandırdıklarını muhafaza eyle biz kandık affeyle kanmadık diyenleri ıslah eyle bizi hakkıyla gören bilen işiten sensin benim bu ifademi takiyye diyenleri kahhar ismi şerifine havale ederim.

 3. Sayın editör iadeler neye göre şimdi mahkemeye çikip adli kontrolle serbest birakilanlarda mi iade olacak bilginiz var mi

 4. sadece banka ya yatırdığımız bir para yüzünden ihraç edildik daha sonra 2015 yılının mart ayında ilişkimizi kestik hepsi bu para bir ikinci el bir kango parası

 5. Hiçbir adli işlem yapılmamış suçlama yapılan kriterlerin hiçbirisi olmadan ihraç edilenler için nasıl bir işlem yapılacak sayın editörden bunu rica edelim hükümet ben yaptım oldu geri adım atmam mı diyecek yoksa zulüm yaptık iade ediyoruzmu diyecek.

 6. Hükümetin belirlediği 16 kriterden hiçbiri beni tutmazken bende ihraç edildim. Nasıl oluyor bu iş anlamış değilim.

 7. Sendikadan istifa etmeme rağmen ihraç edildim.Ne llacak bizim halimiz sayin editör? Umudum vardi ama artik gün geçtikçe bitiyor…ne olur bizi bilgilendirin

 8. Komisyon yok bir şey Yok.İadeler neye göre olacak,kafalarına göre mi?Nerede hak,adalet,vicdan?

 9. Sayın Editör haklarında hiçbir adli işlem yapılmayanların durumu ne olacak ? Daha önceki haberlerinizde Meb bakanının açıklamasında 33 bin kişiden 9 bin kişi hakkında adli işlem olmuş demişti geri kalanlar hakkında herhangi bir işlem olmadı bunların durumu ne olacak

 10. Suçu bile belli olmayan madurlar için neden bekliyorsunuz bu kriterler adil değil insancıl zaten değil vicdanı olan ALLAH korkusu olan bu kriterlere doğru diyemez. ALLAH utandırmasın masum madurların değil devlet büyüklerinin utanması gerekir.

 11. Hükumet KHK(Kanun Hükmünde Kararname) değil KKK(Kendi Kuyusunu Kazıyor) çıkartıyor…

 12. 10.000 ihraç %0.5 hata= 50 iade daha sonra suçsuzları iade ediyoruz propagandası.Allahım senden başka kimse sesimizi duymuyor sen bize yardım et. Anlaşılan hesap ahirete kaldı.

 13. Merak etmeyin haksız yere attığımızı geri alacağız demediğine eminim.Bekir Bozdağ siz kararlarda ağır davranın biz bu esnada haklı haksızı ayırt edecek komisyonu kurduk demiştir.

  • NE DİYECEK FIRÇAYI YEMİŞ.
   KHK LARA SİZ UYMUYORSUNUZ 1 AY İÇİNDE KOMİSYON KURULACAK DİYE KHK ÇIKIYOR ADAMLAR KANUNU UYGULAMIYOR

 14. bence hic kritet esnemesi olmayacak.zulum aliskanlik yapti.hoslarina gitti.birde hadis uydurur sevki efendi ihraclari peygamberde istiyordu der .Allahtan baska kimse dur diyemez bunlara.

 15. Yaa Allah aşkına baylokta sona mi gelinmiş!!! Ozaman niye daha tel inxeleme sonuçları bile gelmedi,?? Herşey temiz olduğu halde yıllarca sonuç beklicez mi???

 16. Mahkemeye çıkıp göreve iade edilenler olacaksa,ifadesi dahi alınmayanlar, hakim karşısına çıkmayanlar için ne düşünüyorlar merak ediyorum.
  Adalet bakanı da AİHM başkanıyla görüşmüş. Tutuklu olanlar ve yüz binlerce mahkeme kararı veya suç isnadı yapılamamış insanlar için ne açıklama yapıldı acaba?
  Hakkımızda hayırlısı olsun. Artık kulların adaletini beklemeyi bıraktım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM