Yeni KHK ne zaman çıkacak? Numan Kurtulmuş’tan yeni KHK açıklaması

Yeni Kanun Hükmünde Kararname üzerine kendisine yöneltilen soruyu cevaplayan Numan Kurtulmuş, Yeni KHK çıkacak açıklamasını yaptı. Yeni bir KHK çalışmasında son noktaya geldi diyen Kurtulmuş, hazırlıkların tamamlanması ile birlikte yeni KHK çıkacak ve kamuoyu ile paylaşılacak ifadelerini kullandı. 20.03.2017 tarihinde yapılan Bakanlar Kurulu sonrasında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan yeni KHK açıklaması geldi. Yeni KHK ne zaman çıkacak sorusuna net cevap vermeyen Hükümet Sözcüsü yeni KHK üzerinde çalışıldığını vurguladı.

Yeni KHK ne zaman çıkacak? Numan Kurtulmuş’tan yeni KHK açıklaması

Yeni KHK ne zaman çıkacak? Numan Kurtulmuş’tan yeni KHK açıklaması

20 Mart 2017 tarihinde pazartesi günü gerçekleşen Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş açıklamalarından sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Son dönemde gündemde olan ve kamu haber sitelerinde sık sık yer alan yeni KHK çıkacak haberlerinin kendisine sorulması üzerine cevap veren Başbakan Yardımcısı yeni KHK çıkacak dedi. Yeni KHK ne zaman çıkacak sorusuna net bir tarih vermekten kaçınan Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, Kanun Hükmünde Kararname üzerinde yapılan çalışmada sona gelindiğini belirtti.

YENİ KHK ÇIKACAK

Babakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, OHAL kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnamelere yenisinin ekleneceğini açıkladı. OHAL komisyonunun kurulması ve OHAL komisyonu başvuruları hakkında açıklama yapmayan Kurtulmuş’a gazeteciler tarafından da bu konuda herhangi bir soru yöneltilmedi. Kurtulmuş yeni KHK konusunda kısa bir açıklama yapmakla yetindi.

20 Mart 2017 Bakanlar Kurulu sonrası Numan Kurtulmuş’un yeni KHK konusunda yaptığı açıklamanın videosu;

Yeni KHK çalışmasının olduğunu vurgulayan Kurtulmuş şu ifadeleri kullandı;

“Yeni bir KHK çalışması var. Son noktaya doğru getiriliyor. Bu zaten ihtiyaçlar tamamlanıp son noktaya getirildiğinde de kamuoyuyla paylaşılacaktır”

KHK İÇİN KISA SÜRE KALDI

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yeni KHK çalışmasında sona gelindi ve Kanun Hükmünde Kararname üzerinde yapılan düzenlemeler hazır olunca kamuoyu ile paylaşılacaktır açıklamasını biz KHK’nın çıkma tarihini bugün ya da yarın gibi çok kısa zaman olarak yorumluyoruz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

28 yorum

 1. Başımızdakiler neden işlerini yavaş yapıyorlar. Evet verin dediniz verdik daha millet ne kadar bekleyecek. Nisan referandumunda kıl payı evet çıktı biraz hızlı olsaydınız daha iyi olacaktı. Açıkçası iş yine sizde bitiyor. Önümüzdeki seçimlerde haksız yere iftira uğruna işlerinden olanlar sandık başında geçirdiği zor günleri unutmazzz…
  Hızlanmanız gerek komisyon dediniz aylar önce daha bi komisyon göremedik görmeyi geçtim lafı da geçmiyor.
  Milleti uyutmayın.
  Yoksa gelecek seçimde millet sizi uyutur

 2. 671 sayılı khk anayasanın 10 maddesine aykırı ve bütün hırsız ve dolandırıcıları saldınız benim gibi asıl kader mahkumuna ise adaletsizlik yaptınız bunun düzeltilmesini istiyoruz

 3. Yurt dışında boşananlar için Türkiye de tanıması kolaylaşacak yasa çıkacak dediler 100 bin mağdur var dediler hala bekliyoruz ki mağduriyet ne zamana giderilecek diye

 4. ALLAHU ALEM”KONUSAN YALNİZ HAKİKATTİR”ALLAHİN LANETİ DARBEYİ YAPANLARİN UZERİNE OLSUN

 5. adam mahkemede telefon üzerime kayıtlı diyor bylock kullanmadım diyor. mahkeme başkanı yazışmaları huzura sunuyor bu sen değilmisin diyor adam büyük bir pişkinlikle tahliyemi talep ediyorum diyor. be utanmaz be ahlak fakiri be kul hakkı yiyen mendebur zındık sen ve senin gibiler bu ülkede türkün,hakkın,adaletin şamarını öyle bir yiyeceksinizkiii kaçacak delik arayacaksınız. zira şimdiden irticalar başlamış kabul eden ülkeler oluyor. bıktırdı bee mağdur edebiyatı yalanlarınız riyalarınız… ölen şehitlerimizin kanı hepinizden sorulacak bu fetöcü üyelere ve yardım yataklık edenlere… hizmet haraketiymiş …yım öyle harakete kafir fetö. TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ ŞEYHLER MECZUPLAR TARİKATLAR ÜLKESİ DEĞİLDİR. EN ÖNEMLİ TARİKAT MEDENİYET TARİKATIDIR… M.K.ATATÜRK. beyninize kazın fetöcü zındık kafirler

 6. Hiçbir şey boşuna değildir, Tek ve gerçek adalet Allah’ınki elbet bir zaman tecelli eder.Biz suçsuzlar, masumlar, günah keçileri, Allah’ın adaletinden şaşmayın,isyan etmeyin.Dua ve şükrünüzü eksik etmeyin.Allah sabredenlerle beraberdir.

 7. 10000 ihraç 400 iade konuşuluyor forumlarda açıktakilerin bir kısmı açıkta iade olmuşlarin bir kısmı halen çalışanlardan oluşan ve ayrica pkk ile bağlantılarında içerisine girdiği polislerin büyük bir kısmının oluşturduğu ihraç khk si

 8. İntihar etmek günah olmasa çoktan ederdim. Toplumda saygın insanken hatır gönülle sendikaya üye oldum lanet darbeden 13 ay öncede istifa ettim. Şimdide herkes bana vatan haini gibiyim gibi bakıyor. Darbeyi benmi yaptım? Fetöcüleri benmi bürokrasiye yerleştirdim? Mecliste benmi methiyeler sıraladım? Okyanus ötesine benmi selam gönderdim? Hayatımı 40 la çarpsalar bu hocaların yaptığı hizmetin yanında sıfır eder diyen benmiydim? Parsel parsel veren,gidip elini öpen,fotoğrafta gözükmek için can atan…… sıralasam sayfalar yetmez söyleyin benmiydim? Ozaman bunları yapanlar makamında halen ahkam keserken suçlu istifa edilmiş sendikadan dolayı benmiyim? Evet sende biliyorsunkine ben suçlu değilim. Ama birileri Allahtan ve milletten özür diledi birileride günah keçisi seçildi. Cumaya gidenler bilir Allahuteala “Allah size adaletli olmayı emreder” der. ahirette yakanızdan tutup hesap soracağım bekleyin bende bekliyorum. Zerre kadar hakkımı helal etmiyorum kul hakkının ne olduğunu göreceksiniz

  • kardeş yazdıkların çok doğru.karşında seni dinleyecek duyacak kimse yok. adamların ayakları yerden kesilmiş,küçük dağları ben yarattım diyor. gözleri var görmezler kulakları var duymazlar… ayette öyle demiyor mu. vicdanlar kayıp.

  • Kardeşim yazdıkların çok doğru adamlar suç yaratmak için uğraşıyor,yasal sendikanın suç olmadığını onlarda biliyor,seni göreve döndürecekler ama şu anda bunu kullanıyorlar.Allah sizlere sabır etsin….

 9. 15 Temmuzdan önce kendi lehinize alenen pozitif ayrımcılık yaparken iyiydi ya,Yapamıyacağınız bir iş yoktu ya,Marka Müslümandınız ya,şimdi hiç sızlanmayın.Fakir Fukara çocuklarının hem Maddi hemde Manevi haklarını Kasbettiniz ve Yediniz.Bunun Bir karşılığının olması gerekmez mi.Allahın Adaleti Tecelli edecek.Buna inanıyoruz.

  • Allah’ın adaleti tecelli edecek elbet buna inanıyoruz. kurduğun cümle genel bir cümle olmuş yani sen masumları da suçlamışsın Allah’ın adaletine inanıyorsun fakat hesap günü neye dayanarak hepsini suçladın diye sorulunca ne cevap vereceksin? görüşün nedir bilmiyorum da zamanında bu soru çalmalarla ilgili soru önergesi verildiğinde akp hiç oralı olmuyordu ve karşı çıkıyordu. yani bu devlete sızan şerefsiz yöneticiler uzaydan mı düştü. hepsini ecevit mi atamaya yetkili amir yaptı bunları hiç sorgulamıyorsunuz değil mi?

 10. 15 Temmuzdan önce kendi lehinize alenen pozitif ayrımcılık yaparken iyiydi ya,Yapamıyacağınız bir iş yoktu ya,Marka Müslümandınız ya,şimdi hiç sızlanmayın.Fakir Fukara çocuklarının hem Maddi hemde Manevi haklarını Kasbettiniz ve Yediniz.

 11. 15 Temmuzdan öce kendi kehinize alenen pozitif ayrımcılık yaparken iyiydi ya,Yapamıyacağınız bir iş yoktu ya,Marka Müslümandınız ya,şimdi hiç sızlanmayın.

  • 28 ŞUBATÇILAR DA ŞİMDİKİ SİZİN GİBİ AYAKLARI YERDEN KESİLMİŞ KİBİRLENİYORLARDI. BEN O DÖNEMDE ÜNİVERSİTEDEN ÖĞRENCİ İKEN ATILDIM.HEM DE SON SINIFTA. ÜMİDİMİ HİÇ KAYBETMEDİM. SONRA ÖĞRETMEN OLDUM. BU DEFADA SİZİN ZİHNİYETİNİZ MESLEKTEN ATTI. YİNE ÜMİTSİZ DEĞİLİM. KAYBEDEN HERZAMAN ZALİM RUHLU ZİHNİYETLER OLMUŞTUR. BU DA SANA KAPAK OLSUN…

 12. KHK bu üç harf hayatımı karartti araç plakalarını bile KHK diye okuyorum her yerde bu kelime kabusum oldu beynime kazıldı bu kelime hayattan soğuttu benle mezara da girer hatta vasiyet edeceğim mezar taşıma KHK yüzünden öldü yazsınlar

 13. Temiz kağıdı alan göreve dönebilecek deniyor. Göreve döndüğünde, üzerine açılmış olan soruşturma kapanacak mi, ne olacak? Bilgisi olan var mı? Saygılar…

 14. bu sefer kriter ing bank olabilir ihraclar icin 🙂 hollandayla aramiz acildi.orada hesabiniz olmasaymis kardesim derlerse sasirmam.beni busefer neyapar bilmem hukuk devletimizin adaleti yuksek yoneticileri acep.ordada hesabim varda.

 15. Kimsenin umudunu kirmak istemem ama iade falan beklemeyin..ohal komisyonu kuran adam sizi komisyonu kurmadan iade etmez..edecegi de kazara attigi es dostlaridir .. iyi ki ölüm var iyiki hesap günü var..

 16. YA Allah aşkına kendi açtığınız sendika üstelik istifa edilmiş nasıl beni ve başkalarını suçlu ilan eder.Ne savcı gördük ne polis suçum ne hiç bir alakam yok. Yeter nasıl bir vicdan bu bu kadar olmaz hakkımı istiyorum arkadaş ya.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM