Yeni KHK yakında çıkacak, ByLock mağdurları göreve iade edilecek

Birkaç gün içerisinde çıkması beklenen yeni KHK ile ilgili son açıklama Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından geldi.

Yeni KHK yakında çıkacak, ByLock mağdurları göreve iade edilecek

Yeni KHK yakında çıkacak, ByLock mağdurları göreve iade edilecek

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla TBMM’de Parlamento Muhabirleri Derneği (PMD) Başkanı Göksel Bozkurt’u ziyaret eden Bekir Bozdağ burada basın mensuplarıyla sohbet etti gündemdeki konuları değerlendirdi. Gazetecilerden gelen sorulara da cevap veren Başbakan Yardımcısı, yeni KHK ne zaman çıkacak sorusuna net tarih vermezken göreve iadelerin olduğu Kanun Hükmünde Kararnamenin yakın zamanda yayımlanacağını vurguladı.

FETÖ İLE MÜCADELEDE OHAL ETKİSİ

OHAL süresinin tekrar uzatılması konusunda açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bozdağ FETÖ başta olmak üzere terör örgütleriyle yapılan mücadelenin daha etkin olması, ülke güvenliğinin daha güçlü bir şekilde sağlanması adına OHAL süresinin bu zamana kadar uzatıldığının altını çizen Bozdağ, hızlı karar almak ve alınan kararların hızlı olarak hayata geçirilmesi için OHAL ilan edilir dedi.

2168 BYLOCK MAĞDURU GÖREVE İADE EDİLECEK

Mor Beyin uygulamasından dolayı 11 bin 480 kişinin ByLock IP sunucularına yönlendirildiğini açıklayan Bekir Bozdağ bu kişilerden 2 bin 168 kişinin kamu kurum ve kuruluşlarında görev yaptığını belirtti. Bu kişilerin sadece Mor Beyin’den dolayı ByLock’a takılmış olması durumunda göreve iade edileceklerini vurguladı. Yeni KHK için hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Bozdağ, göreve iadelerin de olduğu yeni Kanun Hükmünde Kararnamenin yakında çıkacağını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklama video;

EN ERKEN ZAMANDA ÇIKACAK

2 bin 168 kişinin durumlarının kurumları tarafından tek tek incelendiğini açıklayan Başbakan Yardımcısı Bozdağ ByLock tuzağına düşürülmüş kişilerin iadesi çıkacak yeni KHK ile yapılacak dedi. Başka gerekçelerin olması durumunda ise ayrı bir değerlendirme süreci olacak diyen Bekir Bozdağ kurumlar tarafından çalışmaların tamamlandığını ve KHK’nın yakında yayımlanacağını açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

18 yorum

 1. Herkes boş yere konuşuyor para bitti çaresizlik diz boyu çoluk çocuk perişan aç köpek fırın yıkar misali nereye kadar gider belli değil

 2. Sayın editör
  Lisansı iptal edilen öğretmenlerle ilgili bir haber var mı? Sadece 2,5 yıl onlarin okulunda çalışmak zorunda kaldım. Lisansim iptal. Baktirdim hâlâ iptal. Lutfen haber yapar mısınız sayin editör. Sadece bu siteyi takip ediyorum aylardir 1 yıl gecti

 3. sadece baylok madurlarımı,iftira sonucu ihraç edilenler hiçbir idari ve adli soruşturma geçirmeyenler bunlar madur edilmedimi bunlar neden bekletiliyor. iade khk sı bekliyoruz. bu khk geniş kapsamlı yapılmalı çünkü çok madur edilen var. Şerfsizler kendilerini gizleyerek masum temiz insanları suçlayarak suyu bulandırdılar. Allah onların başına öyle iftiralar açsınki misli ile mumele eylesin. Ancak anlarlar yaptıkları işin ne kadar ağır bir suçlama olduğunu. Allah vadinden dönmez.

 4. 672 SAYILI KHK ihraç edildim. Sebep yakınıma verdiğim bir tel. noda bylock çıktı dendi. Savcılıkta yakınım bu numarayı kendisinin kullandığnı kabul etti ve şu anda 16 aydır içerde. HER YERE BAŞVURDUM iade edilmedim. Çaresiz emekliye ayrıldım. O bile 5 ay sürdü . Şimdi bana yazık değil mi? Ben hadi emekli oldum, benden daha zor durumda olan mağdurlara yazık değil mi*
  Bir de ben solcu, eğitim-iş’li bir öğretmenim.

 5. bende bylock magduruyum işin garip tarafı çobanım 2 ay cezaevinde kaldım 6 aydır gozetimdeydim 2 abimde gazi biz ne olacağız özel sektorde kimse iş vermiyor

 6. Tamam sendika banka yasal ama ben ve benim gibi bir sürü insan niye gidip üye olmadı veya bankasına para yatırmadı.Pensilvanyadaki şarlatana inandık deyin artık.

  • Birincisi suç değil diyorsun sonraki cümlelerde ilk cümlenle çelişiyorsun.Devlet kapatsaydı o zaman bir gecede yasal olan şeyler kanunsuz yasa dışı olmaz olsa bile geriye yürümez biraz ceza hukuku bil öyle konuş.Üye olanlar bilinçli olarak değil derneğin biri güzellikle alakalı eğitim veriyor eğitim sonrası derslerin işleniş biçimi beğeniliyor bana yararı olur diye üye oluyor botoks,yüz gerdirme ile ilgili tıbbi eğitim veren bir örnek benim dediğim.Bunu sanayi ile,işçi,öğretmenlerle ilgili hemen hemen her konuda dernek açmışlar.Bu derneklere giren herkes nerden bilsin bu şerefsizlerin derneği olduğunu? Şimdi sende bir yerlere yaranmak için içi boş laf kalabalığı yapma olur mu?

  • Devlette yasal olduğunu, yasal olarak izin verdiği şeylerden ihraç edilemeyeceğini bildiğinden herkese yazılı olarak neden ihraç edildiği bildirilmiyor. Şerefsizin biri ısrar etti bende devlet sakınca görmeyip (17-25) rağmen izin verdiğine göre sorun olmaz dedim sonrada istifa ettim.
   Benim hatamın bedelini ben en fazla ailem öder, bazılarının hatasını millet ödüyor. Allah onlara adaletten ayırmasın, basiret versin. Amin
   En büyük kötülük ilkesizliktir.
   Haini kimse savunmaz ama hain olmayana çok ağır bir ithamla yaşa deniyor. Maddi sıkıntım yok şükür.yasadigimi da kimse yaşamasın

 7. Mor beyin mağduruyum. Bylock var dediler aldılar. Başka delil Yok dediler bıraktılar. 350 gün mahkum 7 gün göz altı. Göreve iade khk sı ile geri döneceğimiz söyleniyor. Şimdi sormak istiyorum. 695 sayılı khk diyor ki aynı görev yeri olmaz. Bu kadar mağduriyetin üstüne birde bu mağduriyet değil mi. Benim haklarımın tam olarak iadesi aynı kurumda çalışmaya başlamakla olacağı açıktır. Araştırma görevlisiyim. Ben Türk vatandaşıyım. O kadar süre ailemden(eşim ve 3 yaşında evladım) ayrı kaldım. Eşim de akademisyen aynı görev yerimde işe başlamak istiyorum. Daha fazla beni madur etmeseniz olmaz mı!
  Malum durumumuz diğer ihraçlarla eş değil hata oldu belli ki bu hatanın edilgeni olarak bir talebim olmuş çok mu?

 8. Saçmalığa bak bu ülkede tek mağdur mor beyine kurban gidenler mi sanılıyor? Dernek yasal değil mi? 15 temmuzdan önce dernek suç değilken 15 temmuzdan sonra “üye olmasaydın”denilerek mi yığınla insana hain yaftası yapıltırıldı.Baştan aşağıya saçmalık

 9. Baıșında, mağdur muğdur yok diyenler, șimdi, mağdurlar iade edilecek derken, ne düşünüyorlar acaba?

 10. Sayın bakanım :baylok maduru varda yasal olan sendika üyeliği maduru yok mu? Allah aşkına adalet istiyoruz,hukuk istiyoruz, lütuf değil… İltisak dediniz: aynı zamanda da ne istediler de vermedik dediniz..Aldandık dediniz, bu hakkı sadece kendinizde gördünüz…Hdp, terör örgütünün siyasi uzantısı ise : hdp nin siyasi parti üyeleri ve millet vekilleri iltisaklı değil mi? 250 şehidin kemiklerinin sızlamaması için alçak feto ve kriptoları mı cezalandırılmalı,yoksa suça bulaşmamış,yasallığın dışına çıkmamış madur kitleler mi? Bunca zaman gerçek suçlularla suçsuzlar hala tam olarak ortaya çıkmadıysa bu ülkede hukuk mu işlemiyor;yoksa fetö ile mücadelede fetö etkili mi bilemiyorum.Ama şunu biliyorum ki:Her şeyi hakkı ile bilen ve gözeten,mutlak güç ve adalet sahibi Yüce Allah var…O ne güzel vekildir..

  • ben de hdp liyim teroristmiyim yani.ben terorist isem sen de fetocusun demek olur mu?Lutfen cumlelerimizi dusunup yazalim.Eger bu ulke hukuk ve demokratik bir ulke ise herkes dusuncesinde ozgur olmali ve istedigi parti dernek veya sendikaya uye olabilir.senin gibi dusunmeyenleri hemen terorist ilan etmek ne kolay bu ulkede.Zaten oyle olmasaydik belki bugun ne sen ne de ben ihrac edilmeyecektik.

 11. Beraat edenler suçsuzdur bizi neden süründürüyorsunuz geciken adalet adalet değildir hemen iade edin allah korkunuz varsa çocuklarımız perişan oldu ailemiz dağılıyor insanlar intihar ediyor suçsuzları iade edin

  • Allah Aşkına Devlet’i Yönetenlere Soruyorum,Neden Bir İftira Uğruna Takipsizlik Veya Beraat Kararı Alan Masum İnsanları da Süründürüyorsunuz.? Hiç mi Vicdan Yok,Hiç mi Empati Yapmıyorsunuz.?Biri Size İftira Atarsa Ve O İftiradan Dolayıda Takipsizlik Yada Beraat Kararı Alırsanız Başka Bahaneniz Kaldımı.? Neden Bu Alçak İftiracıları da Araştırmıyorsunuz,Neden Ödenecek Tazminatları Bu İftiracılardan Tahsil Etmiyorsunuz,Genelde Kurum Müdürlerinin Personele Karşı Şahsi Sorunlarının Kurbanı Olduk.Kimisine Fetö Kimisine de Pkk Yaftasını Reva Görmeye Çalıştılar Ve Başardılar.Şimdi de Ben Takipsizlik Kararı Aldım Yani Benim Davam Kovuşturmaya Yer Yok,Yani İftiraya UğrMışım Anlamına Gelir.Şimdi Ben Soruyorum 15 Aydır Ben İhraç Olmuşum Hem de Haksız Yere ; Bizi İhraç Ettiniz Hiç Düşünmediniz mi Bu İnsanları işten Attık Hem de Haksız Yere Bu İnsanlar Ne Yiyecek,Ne İçecek,Nasıl Geçinecek.? Yaşım 50 Engelli Ve Baypass Ameliyatlıyım Kim Bana Bu hastalığımlan Ve Yalım’lar İş Veririr.? 25 Yıllık Devlet Memuruyum Ve Bunca Yılda Ne İdari Nede Adli Bir Soruşturmam Olmadı,Bu Güne Kadar Karakola Bile Düşmedim.25 Yıldır Terorist Değildim Yeni mi Bu yaştan Sonra Terorist Olduk Yada 25 Yıldır Ben Teroristmişim Yeni Fark Edildi Demekli ben Çok Profesiyonel Bir Teroristmişim.Yazıklar Olsun Birde Resmi Gazete de Terorist Etiketini Yiyoruz.Bu Çektiğimiz Acıların,4 Tane Parasızlıktan Gelen İcra,Eşimizlen Boşanma Aşaması,15 Aydır Çektiğimiz Acı,Açlık Ve Rezillik,Utancımızda Topluma Çıkamamamız,Bütün Çevre Bizden Hem Bu Suçtan Dolayı Hem de Düşenin Dostu Olmadığından Herkesin Bizden Uzak Durması,Gördüğümüz Psikolojik Tedavi Raporlu İlaç kullanıyoruz,Paramızlan Aldığımız Türkiye Geneli Ruhsatlı Silahımızın Ruhsatı İptal olması,Son Model 2.500 TL’ye Aldığımız Cep Telefonumuza 1 Yıl El Konulup Şimdi Aldık Ama Model Düşüklüğünde 300 TL Veriyorlar. Neyse Daha Neler Neler.Bu Hesap Kimden Sorulacak.? Herşeye Khk Çıkıyor Bir Yasada Bu iftiracılar İçin Çıkarın Onlardan Tahsil Edinki Bir Daha Böyle İğrenç İftiralar Kimse Kimseye Atmazsın.Çok Caydırıcı Olur.Aynı Alçaklığını da Biz de Yapabilirdik Ama Allah Korkusu Vardı. etse Benden Bu Kadar Allah’a Emanet Olun.

 12. FETÖNÜN MORBEYİN TUZAĞI !!!

  11480 MASUM !!!

  haksız yere işsiz kaldı

  haksız yere terörist ilan edildi

  haksız yere hapis yattı

  haksız yere saygınlığını kaybetti

  KAYBETTİKLERİMİZİ İSTİYORUZZZZ!!!!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk