Yeni Sağlık Bakanı Ahmet Demircan oldu, Ahmet Demircan kimdir?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Başbakan Yardımcısı oldu. Sağlık Bakanlığı görevine ise Samsun Milletvekili Ahmet Demircan getirildi. Yeni kabine listesinde değişiklikler yapıldı.

Yeni Sağlık Bakanı Ahmet Demircan oldu, Ahmet Demircan kimdir?

Yeni Sağlık Bakanı Ahmet Demircan oldu, Ahmet Demircan kimdir?

Kabinede yapılan değişikliklerden birisi de Sağlık Bakanlığında yaşandı. Erzurum Milletvekili ve Sağlık Bakanı olan Recep Akdağ yeni kabine listesi içerisinde Başbakan Yardımcısı olarak görev yapacak. Yeni Sağlık Bakanı ise Ahmet Demircan oldu. Bugün Başbakan tarafından açıklanan yeni bakanlar kurulu listesinde Ahmet Demircan’da yer alacak.

SAĞLIK BAKANI DEĞİŞTİ

Başbakan Binali Yıldırım tarafından bugün öğleden sonra açıklanan kabine içerisinde mevcut Sağlık Bakanı Recep Akdağ Başbakan Yardımcılığı görevine getirildi. Akdağ’dan boşalan Sağlık Bakanlığı görevine ise AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan geldi.

Başbakan tarafından 19.07.2017 tarihinde yapılan kabine açıklaması;

AHMET DEMİRCAN ÖZGEÇMİŞİ

Yeni Sağlık Bakanı Ahmet Demircan kimdir? 13 Temmuz 1954 tarihinde Samsun’da doğan Demircan, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde Genel Cerrahi İhtisasını tamamlayan Ahmet Demircan genel cerrah olarak tıp doktorluğu görevlerinde bulundu. Muş Devlet Hastanesinde ve Bafra Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Demircan, 20 ve 21. Dönemde Samsun’dan Milletvekili seçildi ve TBMM’ye girdi. 54. Hükümettte Devlet Bakanlığı görevinde de bulunan Ahmet Demircan iyi derecede İngilizce ve Arapça bilmekte olup evli ve altı çocuk babasıdır.

Ahmet Demircan yeni bakanlar kurulu listesinde yer alacak olup yeni kabinede de Sağlık Bakanı olarak görev yapacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM