Zaman gazetesi başyazarı Ali Ünal itirafçı oldu, FETÖ’de yeni bilgiler çıktı

Zaman gazetesi başyazarı olan ve basın kısmında FETÖ’nün önemli isimleri arasında yer alan Ali Ünal itirafçı oldu. Ünal başvurusunu mektup ile yaptı ve tüm bildiklerini anlatacağını belirtti.

Zaman gazetesi başyazarı Ali Ünal itirafçı oldu, FETÖ’de yeni bilgiler çıktı

Zaman gazetesi başyazarı Ali Ünal itirafçı oldu, FETÖ’de yeni bilgiler çıktı

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na gönderdiği mektupla itirafçı olmak istediği beyan eden yazar Ali Ünal mektubunu Komisyon Başkanı Reşat Petek’e iletti. Kendisine Ali Ünal tarafından gönderilen mektubu İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderen Reşat Petek, Ali Ünal’ın verdiği bilgileri savcılıkla paylaştı. Tanık sıfatı ile bilgi veren Zaman gazetesi başyazarı Ali Ünal’ın ifadeleri de İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na gönderildi.

GÜLEN’İN SESİ: ALİ ÜNAL

Haber ve kamu basınında Fethullah Gülen’in sesi olarak bilinen ve Gülen’e yakınlığı ile dikkat çeken Ali Ünal’ın itirafçı olmak istedikten sonra 14 Aralık ve 28 Aralık 2016 tarihlerinde İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade verdi ve FETÖ hakkında bildiklerini anlattı. Etkin Pişmanlık Yasası’ndan yararlanmak isteyen Ünal’ın İzmir 1 Nolu F Tipi cezaevinde tutuklu olduğu belirtildi.

ÇARPICI BİLGİLER VERDİ

Hoca demek Molla demek

Haber10 adlı internet sitesinin haberine göre itirafçı olan Ünal çarpıcı bilgiler verdi. Cemaat içerisinde hoca kavramını mollalar için kullandıklarını belirten Ünal, Fethullah Gülen’den ders alan mollaların olduğunu açıkladı. Adil Öksüz’ü yıllar önce Fethullah Gülen’in yanında gördüğünü, Adil Hoca dediklerini ifade eden Ali Ünal, kendisinin molla olduğunu düşündüğünü belirtti. 1997 yılının Haziran ayı ortalarında gazeteci Ali Bayramoğlu tarafından Gülen’e darbe olacak bilgisi geldiğini belirten Ünal, bu bilgiden sonra Gülen’in ABD’ye gittiğini açıklarken, ABD’de nerede kaldığını kimlerin destek verdiğini bilmediğini ifade etti. Türkiye’de kaldığı dönemlerde İstanbul’da FEM binasında kalan Gülen’in ABD’ye kaçtıktan sonra Nevval Sevindi adlı gazeteci ile yapılan röportajdan yola çıkarak New York’ta yaşadığını tahmin ettiğini belirten Ali Ünal, daha sonra ise Süleyman Demirel’in Fethullah Gülen’i arayarak tehlikenin geçtiğini dönebileceğini belirtmesi üzerine Gülen’in Türkiye’ye döndüğünü açıkladı.

Gülen’den Clinton’a Mektup

Ali Ünal verdiği bilgilerde Fethullah Gülen’in o dönemin ABD Başkanı Bill Clinton’a mektup yazdığını da belirtti. Clinton dışında çeşitli devlet başkanlarına da mektuplar yazan Gülen’in Tibet’in ruhani lideri Dalai Lama’ya da mektup yazdığı Ünal tarafından açıklandı.

Abdullah Gül, Nazlı Ilıcak ve Akif Beki

ABD’ye gittiği dönemlerde dönemin önemli siyasilerinin de Gülen ile görüştüğünü belirten Ünal, bir defasında Abdullah Gül, Nazlı Ilıcak ve Akif Beki’nin Gülen ile birlikte öğle yemeği yedikten sonra oradan ayrıldıklarını açıkladı. Ünal verdiği bilgiler arasında Gülen ile görüşen tanıdık kişileri açıkladı. Hakan Şükür, Akın İpek, Arif Erdem, Enis Berberoğlu gibi tanıdık simalar ile Avrupa Parlamentosu’nda yer alan Türk Milletvekilleri ile Michael Rubin’in Gülen’i ziyaret ettiklerini belirtti.

Cemaat Okullarına Patrik Desteği Verildi

Gülen’in Türkiye’de patrik ve papazlarla olan yakın diyaloğunu da açıklayan Ünal, cemaat okullarının açılmasında hem bunların hem de ABD’nin büyük desteği olduğunu belirtti.

Tüm Dinleri Birleştirecek ve Halife Olacak

Fethullah Gülen’in en büyük istediğinin tüm dinleri birleştirmek olduğunu belirten Ünal, Gülen’in daha sonra ise halife olmak istediğini açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. BU İNSANLARA BAKINCA İNSANLIĞIMDAN VE MÜSLÜMANLIĞIMDAN UTANIYORUM. YÜCE RABBİM BUNLAR GİBİ İNSANLARDAN EYLEMESİN. HİÇ UTANMALARI YOK MU ACABA! HZ PEYGAMBER,HADİS-İŞERİFİNDE: “YÜCE ALLAH MUSİBETE UĞRAYIP DA SABIR EDENLERE MÜKAFATLARI SAYISIZ VERİLİR. BUNU GÖRENLER KEŞKE DÜNYADA ETLERİM MAKASLARLA KESİLSEYDİ DE BANA DA BURADA MÜKAFAT VERİLSEYDİ DER.” MAZLUM OLAN BİZLER BU MÜKAFATLARA NAİL OLACAĞIZ İNŞALLAH! BU GİBİ İNSANLAR DA BİZLERE BAKIP REZİL RÜSVA OLACAKLAR İNŞALLAH. BİZLERİN HAKKINI NASIL ÖDEYECEKLERİNİ DÜŞÜNSÜN BU GÜRUH. SABIR SABIR SABIR ARKADAŞLAR

  2. Evet hocam malesef öyle herkes kör sağır dilsiz suçsuz olduğumuzu bilen arkadaşlar bile sessiz insanlardan hayattan soguttular eğitim senin dayanışması takdire şayan.allah bize yeter masumlari o biliyor

  3. Aynen madem bütün bunları biliyordum yeni aklın başına geldi senin gibiler affedildiler sadece sendikaları üye olmaktan eşimle ihraç olalım allahtan bulun

  4. Olan bizim gibi binlerce saf Lara oldu.her şeyi biliyor yap pişmanım de , çık bizde iş en önemlisi hain ilan edildim.Bunlara kim destek vermişse onlar bulunsun.Sendika unutuldu,

  5. Bütün bunları bilip bu pislik adama hizmet et sonra etkin pismanlik yasasından yararlan.hicbir şey bilmeden sendikaya üye olan biz zavallilar da işimiz den olalım.Hain ddamgası yiyelim bilerek bu hoca görünümlü şeytana hizmet eden herkes Masumlar insanların vebali ile hem bu dünyada hem ahirette cezanizi çekin inşallah

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM