20 bin öğretmen ataması Haziran ayında yapılacak, 10 bin atama Ağustosta

20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları haziran ayında açıklanacak. Açıklama Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan geldi. Milli Eğitim Bakanı yaptığı açıklamada 20 bin öğretmen atamasının Haziran ayında gerçekleşeceğini açıklarken, 10 bin sözleşmeli öğretmen atamasının da Ağustos ayında yapılacağını belirtti.

20 bin öğretmen ataması Haziran ayında yapılacak, 10 bin atama Ağustosta

20 bin öğretmen ataması Haziran ayında yapılacak, 10 bin atama Ağustosta

Dün başlayan sözleşmeli öğretmen mülakatları mayıs ayının ortasında sona erecek. Sözlü mülakat sonuçlarının açıklanmasından sonra ise 20 bin sözleşmeli öğretmen atama tercih işlemleri başlayacak. Haziran ayında atamaları gerçekleşecek öğretmenlere ek olarak Ağustos ayında 10 bin öğretmen ataması daha yapılacak. 2017 yaz döneminde toplamda 30 bin öğretmen ataması yapılmış olacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan öğretmen atamaları ve mülakat konusunda açıklama geldi.

SÖZLÜ MÜLAKAT DEVAM EDECEK

05.04.2017 tarihinde TGRT’de katıldığı programda öğretmen atamaları konusunda açıklama yapan Bakan İsmet Yılmaz, öğretmen atamalarında sözlü mülakatın devam edeceğini belirtti. Sözleşmeli MEB personel atamasında getirdikleri sözlü mülakatta adaletli davranılmaya çalışıldığını belirten Milli Eğitim Bakanı, zamanla bu sistemin oturarak daha da sağlıklı işleyeceğini vurguladı. FETÖ ihraçlarından dolayı MEB’in ciddi bir öğretmen sıkıntısı çekmediğini açıklayan Bakan Yılmaz, 2016 Şubat ve 2016 Ekim aylarında toplamda 50 bine yakın öğretmen ataması yapıldığına değindi.

EĞİTİMDE KALİTE İÇİN ÖĞRETMEN SEÇMELİYİZ

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz eğitimde kaliteyi arttırabilmek için öğretmen atamalarında öğretmen seçmenin önemli olduğunu açıkladı. Öğretmen seçiminde özel bir sistem gerektiğini bu yüzdende hem sözleşmeli öğretmenliği hem de sözlü mülakatı getirdiklerini vurgulayan Bakan İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmenlikle birlikte Doğu ve Güneydoğu’da daha uzun süreli öğretmen tutabileceklerini belirtti. Sözleşmeli öğretmen atamasının ve öğretmen atamasında mülakatın devam edeceğinin altını çizen Yılmaz 20 bin öğretmen atamasının Haziran ayında sonuçlandırılmasından sonra Ağustos ayında da 10 bin öğretmen ataması yapılacağını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. fen öğretmeni hocam agustos ataması 2017 puanı ile olacak çünkü şuan ki sistemde puanlar 1 yıl geçerli mayısta sınav olacağı için eski puanın hükmü kalmayacaktır.

  2. besim esim de 8 aya girdi tutuklu.daha ne telefondan haber var ne iddaneme var.bir yili da gecti ihrac.polistti.

  3. Allah sizi de görüyor bizi de .Ahirette kandırıldık hata yaptık sakın demeyin .yemezler orda

  4. 2016 KPSS PUANI İLE 20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASINDAN SONRA YAPILACAK 10 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI DA 2016 KPSS PUANI İLE Mİ YAPILACAK. LÜTFEN BUNA AÇIKLIK GETİRİLSİN. GEREKİRSE MEB BAKANI SAYIN İSMET YILMAZ A SORULMA İMKANI VARSA SORULSUN BUNU ÖĞRENMEYE ÇOK İHTİYACIM VAR…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM