20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvuru ekranı açıldı

2019 Mart Sözleşmeli Öğretmen Atama Duyurusu Çerçevesinde Başvuranlar İçin Tercih İşlemleri başladı.

20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvuru ekranı açıldı

20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvuru ekranı açıldı

2019 Mart Sözleşmeli Öğretmen Ataması Duyurusu kapsamında 20 bin sözleşmeli öğretmen istihdamı için tercihler alınmaya başlandı. MEB Personel Genel Müdürlüğü 30.07.2019 tarihinde öğle saatlerinde 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru ekranını açtı.

20 BİN ATAMA YAPILACAK

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından başvuru ekranından başvurular alınmaya başlarken 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına açılan iller ve okulların boş kontenjan listeleri de yayınlandı.

Kontenjanlar İçin Tıklayınız

MEB Sözleşmeli Öğretmenlik tercih başvurusu https://ilkatama.meb.gov.tr/TGiris.aspx adresi üzerinden alınırken öğretmen atama tercih başvurularında toplamda 60 bin öğretmen başvuru yapacak. 20 bin sözleşmeli öğretmen kontenjanının 3 katı kadar adaya tercih başvuru hakkı verildi.

BAŞVURULARIN SON GÜNÜ 5 AĞUSTOS

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önceden ilan edilen sözleşmeli öğretmen atama takvimi çerçevesinde 30.07.2019 tarihinde başlayan başvurular 5 Ağustos 2019 günününe kadar devam edecek.

Atama takvimi;

MEB 2019 Mart Sözleşmeli Öğretmen Atama Duyurusu Çerçevesinde Başvuranların Tercih ve Atama İşlemine İlişkin Takvim
Atama takvimi

2019 Mart Sözleşmeli Öğretmen ataması kapsamında eğitim kurumu tercihleri sonuçları da 9 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak olup ataması çıkan öğretmenler 2 Eylül 2019 itibariyle atandıkları yerlerde göreve başlayacaklar.

Tercih Yapmak İçin Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM