20 bin sözleşmeli öğretmen ataması daha yapılacak, Ziya Selçuk açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 20 bin öğretmen alımı daha yapılacağını açıkladı.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması daha yapılacak, Ziya Selçuk açıkladı

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması daha yapılacak, Ziya Selçuk açıkladı

3 Ağustos 2018 günü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan 100 günlük icraat programı kapsamında 20 bin öğretmen ataması daha yapılacağı belirtildi. Ancak bu konuda fikir ayrılıkları da oluştu. Hali hazırda 10 Ağustos 2018 tarihine kadar göreve başlayacak olan 20 bin atamanın kastedildiği savunulurken ayrıca 20 bin öğretmen alınacağını da belirtenler oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında 20 bin atama daha olacağını belirterek son noktayı koydu.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 20 bin öğretmen ataması ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklama;

100 gün içinde 20 bin öğretmen ataması yapacağız. Ülkemizde eğitimin gelişmesi için bizleri sürekli cesaretlendiren Cumhurbaşkanımız Sn. @RT_Erdogan‘a, destekleri için Hazine ve Maliye Bakanımız @BeratAlbayrak’a @tcmeb ailesi adına şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.

Bakan Ziya Selçuk;

20 bin öğretmen ataması

MEB 2018 yılında 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını Temmuz ayında sonuçlandırdı. 19999 öğretmen 10 Ağustos 2018 tarihine kadar istenilen evrakları MEB veri modülüne yükleyecek. Gereken işlemlerden sonra 20 bin öğretmen göreve başlayacak. Bakan Ziya Selçuk tarafından yapılan bu açıklama ise Hazine ve Maliye Bakanlığından alınan kontenjanı göstermektedir. Ayrıca 20 bin öğretmen ataması daha yapılacak. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığının önümüzdeki günlerde duyuruya çıkması ve atama sürecini başlatması beklenmektedir. Atamaların ilk dönem sonuna mı yoksa eğitim öğretim yılı başına mı yetişeceği ise şu anda net değildir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Sebepsiz yere kpss de 87 olan puanim 55 e dusuruldu. Bu atamada umarim reis konuya el atar ve sorun cozulur.

  2. Ahde Vefa isteyenler icin… 20 bin sözleşmeli öğretmen daha alınacak.
    11 agustosta mülakata çağrılan 15 bin öğretmen görev bekliyor… En az 5 yillik tecrübesi olan, evli çocuklu, hayat tecrubeli, en önemlisi her zaman görev için hazır olmuş, kendisine “Ücretli” denmesine rağmen hiç alınmamış işine yüreğini koyan, belkide “Ölene kadar ücretli” kalacak olan bu cefakar meslektaslarimizin atanmasini bekliyoruz.
    Yuregiyle calisan bu ögretmenlerimiz icin
    Kimse Gönül koymayacaktir…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM