20 bin sözleşmeli öğretmen ataması hakkında Bakan Yılmaz’dan açıklama

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 20 bin öğretmen ataması hakkında açıklama yaptı. Bakan Yılmaz Şubat 2018 duyurusu ile birlikte 20 bin sözleşmeli öğretmen alınacağını belirtti.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması hakkında Bakan Yılmaz’dan açıklama

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması hakkında Bakan Yılmaz’dan açıklama

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Bursa’da eğitim kurumlarının açılış törenine katıldı. Açılışı yapılan 18 eğitim kurumundan 5 tanesinin hayırseverler tarafından yapıldığına dikkat çeken Bakan Yılmaz, eğitime katkıda bulunanlara, emeği geçenlere teşekkür etti.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK

AK Parti döneminde 584 bin öğretmen ataması yapıldığını açıklayan Milli Eğitim Bakanı, şu anda görevinin başında olan her 3 öğretmenden 2 tanesinin kendileri tarafından atandığını belirtti. Öğretmenlerin özlük ve mali hakları konularında da açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz öğretmenlerin özlük haklarını da kısmen iyileştirdik dedi. İktidara geldikleri dönemde öğretmenlere verilen aylık ücretin 635 lira olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı, şu anda bir öğretmenin aylık 4 bin liraya yakın ücret aldığını söyledi. 2002´de öğretmenlere ödenen aylık ücretin 380 doların altında olduğunu vurgulayan Bakan İsmet Yılmaz şimdi ise dolar kuruna göre öğretmenlerin 940 ile 950 dolar civarında ücret aldığını açıkladı.

2018 yılında 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştireceklerini söyleyen Bakan Yılmaz 2018 yılı Şubat ayı 20 bin sözleşmeli öğretmen atama duyurusunun önümüzdeki ay yayınlanacağını belirtti. Yeni atanacak 20 bin öğretmen alımıyla birlikte MEB personel camiasını daha da güçlendirip 18 milyon evladımıza hak ettikleri nitelikli ve kaliteli eğitimi vereceğiz dedi.

70 KİŞİLİK SINIFLARDA OKUDUM

2017-2018 eğitim öğretim yılında pilot okullarda 130 bine yakın öğrenciye haftada 15 saat yabancı dil eğitimi verildiğine açıklayan Yılmaz, ilerleyen yıllarda bu uygulamanın yaygınlaştırılacağını ifade etti. Tam gün eğitime tamamen geçmek için ikili eğitimin ortadan kaldırılması gerektiğini belirten Bakan Yılmaz derslik sayısının arttırılması ile birlikte ikili eğitime son verileceğini açıkladı. “Ben ilkokulu da liseyi de 70 kişilik sınıflarda okudum. Ama şimdi Cenabı Allah´a hamdolsun tüm Türkiye´de 30´un altında derslik başına düşen öğrenci sayısına ulaştık. Ancak 58 bin derslik ihtiyacımız var tüm Türkiye´de ikili eğitimi sonlandırmak için. Başbakanımız bu talimatı verdiğinde 77 bin derslik ihtiyacımız vardı, şimdi 58 bine düştü. ” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. Ne yani bir siz mi oturup ders çalıştınız? Kuzenim gecesini gunduzunu birbirine katti. 90’a yakin puan aldi ve 0 nokta bilmem kacla sozlesmeli ogretmen olamadi. Siz 4 yil okudunuz da sozlesmeli ogretmenler 4 ay mi okudu saniyorsunuz! Bos bos konusup adamin asabini bozmayin!!!

  2. Ücretli öğretmenler hangi sıfatla atanacak? 2 yıllık kıytırık bölüm mezunu olup da torpille ücretli öğretmenlik yaparak kendinizi eğitimci mi zannediyorsunuz gerçekten?

  3. Neden böyle bir hak görüyorsunuz ki kendinizde?kpss puanınız varmı?oturup ders mi çalıştınız bizim gibi? Neyin hakkını arıyorsunuz anlamadım gitti!!

  4. Ücretli Öğretmenlerle ilgili yapılan açıklamanın sonrasını bekliyoruz. Şubat atamasında ücretli öğretmenler de mülakata alınmalıdır

    • Neden böyle bir hak görüyorsunuz ki kendinizde?kpss puanınız varmı?oturup ders mi çalıştınız bizim gibi? Neyin hakkını arıyorsunuz anlamadım gitti!!

  5. Sözleşmeli öğretmenler eş durumu ve özür grubu atamasi bekliyor bir aylik kadrolu öğretmen eş durumu yapaviliyor 13 yollik 2 cocuk annesi sözleşmeli öğretmen yapamiyor MEB buna bir çözüm getirmeli beceremiyorsa bakan bey istifa etsin ve gittin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk