20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında sözlü mülakat sınavı yapılacak iller

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından Mart 2018 20 bin sözleşmeli öğretmen atama duyurusu yayınlandı.

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında sözlü mülakat sınavı yapılacak iller

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında sözlü mülakat sınavı yapılacak iller

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin öğretmen ataması için adayları sözlü mülakat sınavına alacak. Adayların sözlü mülakat sınavları her ilde yapılmayacak olup Bakanlık 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için sözlü mülakatları 16 ilde yapacak.

SÖZLÜ MÜLAKATLARIN YAPILACAĞI İLLER

ogretmenlericin.com olarak öncelikle belirtelim Milli Eğitim Bakanlığı bugün yayınladığı 20 bin sözleşmeli öğretmen atama duyuru ve kılavuzunda ilk başta 18 il açıkladı. Sonra akşam saatlerinde kılavuzda yapılan güncelleme ile birlikte sözlü mülakatların yapılacağı il listesi revize edildi ve 16 il olarak güncellendi.

MEB tarafından ilk etapta açıklanan sözlü sınav merkezleri;

Eski liste

Yukarıdaki listede; Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Muğla, Ordu, Samsun, Sivas, Trabzon yer alıyordu. Eski listede 18 il yer alırken 19.02.2018 tarihinde saat 17.05’de yapılan güncellemede öğretmen ataması mülakat yapılacak il sayısı 16’ya düşürüldü. Bazı iller çıkartıldı ve yerine yeni iller eklendi.

Güncellenen yeni liste;

Mülakat yapılacak iller

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Muğla, Sakarya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van yeni güncel listede yer aldı. Lütfen öğretmen adayı arkadaşlar son listeyi dikkate alsınlar. MEB gün içerisinde yayınladığı 20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvuru duyurusunda yer alan sözlü mülakat yerleri listesi içerisinde değişiklik yapmış oldu.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM