2016 Ağustos eş durumu, sağlık özrü, özür grubu tercih kontenjan listesi

MEB, özür grubunda boş olan okulların listesini yayımladı. Özür grubu tercih işlemlerine sistem hala açılmadı.

2016 Ağustos eş durumu, sağlık özrü, özür grubu tercih kontenjan listesi

2016 Ağustos eş durumu, sağlık özrü, özür grubu tercih kontenjan listesi

ÖZÜR GRUBU EKRANI AÇILDI

2016 Ağustos dönemi özür grubu başvuru ekranı açıldı. Başvuru yapmak için MEBBİS’e giriş yapınız. Sol menüden Başvuru işlemlerinden ilgili menüyü tıklayarak başvurunuzu gerçekleştiriniz.

2016 ağustos dönemine ait eş özrü, sağlık özrü başta olmak üzere 2016 Ağustos dönemi özür grubu açık okulların listesi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından yayımlandı.

TERCİH SAYFASI NEDEN ZAMANINDA AÇILMADI?

Özür grubu ikinci aşaması olan öğretmenlerin tercih yaptığı ekran zamanında açılmadı. Özür grubu atama takvimine göre 22 Ağustos Pazartesi günü açılması gereken tercih ekranı zamanında açılmadı. Gün içerisinde müdür yardımcılığı tercih işlemleri başladı. MEB müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı tercih ekranı MEBBİS üzerinden açılmıştı ancak özür grubu tercih ekranı zamanında açılmadı.

Özür grubu ikinci aşama tercih işlemleri için başvuru ekranı zamanında açılmadı. Saatlerdir bilgisayar başında özür grubu tercih ekranının açılmasını bekleyen öğretmenler sistemin biran önce açılmasını istemektedirler.

MEB, akşam saatlerinde özür grubunda açık normu olan okulların listesini yayımladı. Ancak özür grubu başvuru ekranı şu saat itibari ile açılmış değil. (Saat 22.00)

OKULLARIN LİSTESİ

2016 Ağustos eş özrü, eş durumu ataması, 2016 Ağustos sağlık özrü ataması, 2016 Ağustos özür grubu ataması okulların listesi yayımlandı.

Alan adına göre;

2016 Ağustos özür grubu okul listesi (A-I Arası) TIKLAYINIZ

2016 Ağustos özür grubu okul listesi (K-Z Arası) TIKLAYINIZ

Özür grubu başvuru ekranı ne zaman açılacak?

Binlerce MEB personeli özür grubu başvuru ekranının açılmasını beklemektedir. MEB en azından öğretmenlere özür grubu başvuru ekranının açılmasından kaynaklı gecikme hakkında açıklama yaparak öğretmenleri rahatlatmalıdır.

Özür grubundan atama isteyecek öğretmenlerin atama isteyeceği ilde açık olmaması durumunda özür grubundan atanma şansı bulunmamaktadır. İl emri ve ilçe emri yapılmayacağı için özür grubundan atama istenilecek yerde kontenjan yoksa bu öğretmenler mağdur olacaklar.

KAPATILAN OKULLAR

Kapatılan, FETÖ kapsamında MEB’e devredilen okulların kontenjanları, kapatılan okullar özür grubuna açılmadı. Bu okulların planlama durumu, çalışmaları özür grubuna yetişmediği için kapatılan okullar özür grubuna açılmadı.

ÖZÜR GRUBU EKRANI AÇILDI

2016 Ağustos dönemi özür grubu başvuru ekranı açıldı. Başvuru yapmak için MEBBİS’e giriş yapınız. Sol menüden Başvuru işlemlerinden ilgili menüyü tıklayarak başvurunuzu gerçekleştiriniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

17 yorum

 1. özür grubu atamalarında acık olan okullar il içi ve il dişina da aynı sekılde hepsi görünüyor mu. il dişindan gelecek olanlar daha uzak okullar mı açılıyor. bilginiz var mı.

 2. Merhabalar. Eşim 2016 ekim de sözleşmeli olarak Muş a atandı. Ben de Sakarya da öğretmenim. Ben eşime tabi olmak zorunda olduğumuzdan özür grubu atamasını ben isteyeceğim. Fakat şöyle bir durum var ki benim alanım (grafik Fotoğraf) Muş ili ve ilçelerinde bulunmamakta. Tercih yapacağım sırada da hiç bir okul açılmayacak muhtemelen. Bu durumda Nasıl bir süreç bizi bekliyor. Ne yapılmalı. Yardım lütfen

  • İşte bu sorunuzun cevabını MEB bile bilmiyor. Özür grubu kılavuzu yayımlanmasını bekleyeceğiz. Bu konuda eğer bir açıklama eklerlerse ona göre hareket edilecek ancak bize göre bu durum karışıklık çıkaracak ve mağduriyet oluşturacak.

 3. Ilce emri bize verin yalvaririm okula hakim olamiyorum vucut yorgun saatlerce yolda mi omrumuz gececek cocugumla vakit geciremiyorum uykum geliyor uyuyorum gunah el insaf

 4. iki yıldır her gün 3 saat gidiş, 3 saat dönüş 6 saatlik yol yapıyorum, ekran açıldı, branşıma açık okul yokmuş, bu nedir yahu, eşin iş adresi ve ikametgah adresleri kapalı ise yakın bölgelere gelme hakkınız yok, İl emri mi ne yapılacaksa yapılsın artık. Öğretmene yapılan çin işkencesine son verilsin artık….

  • Ben manisaya atandım eşim tercih yapacak tek okul var manisa merkezde oda muhtemel ögretmeniyle konuştuk tayin istemekten vazgexmiş. Ne olacak bizde tek tercih yaptik ve tercih kapandı.Ne olacak şimdi

   • il emri ilçe emri verilmezse eşiniz kontenjan olmadığından gelemeyecek. Bu arada manisa merkez yanında diğer ilçelerden yazın? Tercihlerinizi okul onaylamadıysa reddetsin tekrar tercih ekranından manisa merkeze yakın diğer ilçeleri, okulları yazın.

 5. İl emri açılsın allah rızası için hak tanınmış ana hakimi kulanamyrum sayın büyüklerimiz alah rızası için il emrini acin

 6. Lutfen bu iskenceye son verilsin ve ilce emri il emri esi ozelde calisan calismayan ayri gayri yapmadan bu korkulu ruyaya son verilsin ocaktan beri es ozru bekliyorum maddi manevi perisaniz bizler evli cocuklu ogretmenleriz el insaf intihar mi edelim elinizi vicdaniniza koyun allah askina sayin basbakanim

 7. sayın cumhurbaşkanım sayın başbakanım bu nasıl bır eş özrü bulundugum ılde sadece 1 okul (o da muhtemel ) acılmış bu nasıl bır adaletsızlık allah aşkına ilçe emri getirilsin ne olur her gun ıkı saatlık yola gıdış geliş yapmaktayım lütfen aıleler parcalanmasın il ilçe emri getirilsin ne olur zor durumdayız

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM