2017 Ağustos Özür Grubu Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı

2017 yılı Ağustos ayı özür grubu atama sonuçları açıklandı. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü öğretmenlerin özür grubu atama sonuçlarını açıkladı.

2017 Ağustos Özür Grubu Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı

2017 Ağustos Özür Grubu Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı

2017 yılı Kurban Bayramı tatili ile dün itibari ile tüm kamu kurumları 10 günlük idari tatile girdi. Milli Eğitim Bakanlığı’da öğretmenlerin yaz tatili özür grubu atama sonuçlarını atama takviminde belirtildiği sonuç açıklama tarihinden önce açıkladı.

ATAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

Öğretmenlerin 2017 yılı Ağustos ayı özür grubu atama sonuçları 26.08.2017 tarihinde sabah saatlerinde açıklanırken, özür grubu atama sonuçlarının erken açıklanması öğretmenleri hem şaşırttı hem sevindirdi. Özür grubundan ataması çıkan öğretmenler 05.09.2017 Salı günü itibari ile eski okullarından ilişik keserek yeni okullarında göreve başlayabilecek. ogretmenlericin.com olarak özür grubu atama sonucu ataması çıkan öğretmenlerin atama kararnamelerinin Salı günü öğleden sonra gönderileceği bilgisini verelim.

2017 yılı Ağustos ayı özür grubu atama sonuç öğrenme Tıklayınız

İL EMRİ İLÇE EMRİ

Özür grubunda gitmek istediği yerde norm kontenjan açılmayan ya da hizmet puanı yetersizliği nedeniyle atanamayan öğretmenler gözlerini Milli Eğitim Bakanlığına çevirdi. Özür grubu atama sonucu ataması yapılmayan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığından il emri ilçe emri verilmesini istiyor. Milli Eğitim Bakanlığı il emri ilçe emri uygulaması bu sene verir mi bilemiyoruz ancak Şubat 2017 özür grubu atama sonucu yerleşemeyen öğretmenlere il emri ve ilçe emri verilmemiş, il/ilçe emri verilmemesi gerekçesi olarak kamu yararı belirtilmişti.Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

  1. Birşey sormak istiyorum. Ben il dışı atama ile bir ilin bir ilçesine geldim. Aynı sene özür grubu ile il içi tayin ile aynı ilin başka ilçesine geldim sizce yolluk alabilir miyim?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM