2017 Aralık Sözleşmeli İlk Atama Sonuçları (Ek Atama)

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 540 öğretmen ataması yapıldı. Sözleşmeli öğretmen ek ataması gerçekleştirildi.

2017 Aralık Sözleşmeli İlk Atama Sonuçları (Ek Atama)

2017 Aralık Sözleşmeli İlk Atama Sonuçları (Ek Atama)

MEB tarafından boş kalan 540 norma sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı güvenlik soruşturması, göreve başlamama gibi nedenlerden dolayı boş kalan sözleşmeli öğretmen kadrolarına atama gerçekleştirdi. Ek sözleşmeli öğretmen ataması ile birlikte 540 sözleşmeli öğretmen atandı.

540 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATANDI

8 Aralık 2017 tarihinde MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda 2017 Aralık Ayı Boş Kalan Pozisyonlara Sözleşmeli Öğretmen Ek Atama Sonuçları açıklandı. Geçtiğimiz atama döneminde MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirmiş, atama sonrası sürdürülen güvenlik soruşturması başta olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı 540 öğretmen kadrosu boşta kalmıştı.

2017 Aralık ek sözleşmeli öğretmen atama sonuçları için Tıklayınız

ŞUBAT AYINDA 20 BİN ATAMA

Öğretmen adaylarının ek 10 bin atama beklentisi MEB tarafından karşılanmadı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından son yapılan açıklamada da 2018 yılında 20 bin öğretmen ataması yapılacağı bu atamanın duyurusunun da Şubat ayında yayınlanacağı belirtildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. görsel sanatlar 14 kişi aldı puanim 74 ve mülakat puanı 74 de kalmasına rağmen atanamadim kpss puanimdan dolayi galiba

  2. İlk atamada fen bilimkeri 80.0 ike kapattı şimdi 15 kişi ek atama yaptılar yine 80.0 ve benim puanım 80.0 ama yerleşenediniz diyor bu ek atama torpil atanasımıydı.

  3. Ek atama duyurusu yapilmadan ek atama nasıl yapılıyor? Hangi bolumden kac kişi atandıgi ve bolumlerin atama taban puanlari kac oldugu neden belirtilmedi.gizli kapakli atama mu olurmuş

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim