2017 Eylül ikinci il içi özür grubu yer değiştirme başvurusu ve kontenjanlar

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından öğretmenlerin 2017 yılı ikinci il içi özür grubu yer değiştirme başvuruları MEBBİS ortamında alınmaya başlandı.

2017 Eylül ikinci il içi özür grubu yer değiştirme başvurusu ve kontenjanlar

2017 Eylül ikinci il içi özür grubu yer değiştirme başvurusu ve kontenjanlar

15 Eylül ve 16 Eylül tarihlerinde alınacak başvurular 17 Eylül tarihinde sonuçlanacak. İl içinden yer değiştiremeyen ve özür grubundan bir özrü bulunan öğretmenler başvuru yapabilecekler. İl emri ve ilçe emrine atanan öğretmenler ile önceki il içi özür grubu atama yer değiştirme işlemlerinden özrünün olduğu yere atanamayan öğretmenler başvuru yapabilecekler.

İKİNCİ İL İÇİ ÖZÜR GRUBU BAŞVURULARI

Ağustos ayında yapılan il içi ve il dışı özür grubu atamasından sonra ataması çıkmayan iller arası yer değiştirmek isteyen öğretmenler 5 Eylül günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından il emri ve ilçe emri ile yer değiştirdiler. 4900 öğretmenin iller arası özür grubu mazeretinden dolayı yer değiştirmesi sonrasında il içi özrü olan ancak yer değiştirmeyen öğretmenler için çalışma yapılması taleplerine MEB sessiz kalamadı ve il içi ikinci özür grubu atama başvurularını 15-16 Eylül 2017 tarihlerinde alınacağı belirtildi.

15-16 Eylül ikinci özür grubu atama kontenjanları için Tıklayınız

(Dosyayı bilgisayarınıza indirdikten sonra açıp istediğiniz il ilçe ve branş sorgulaması yapabilirsiniz)

İLÇE EMRİ VERİLME DURUMU

ogretmenlericin.com olarak önceki yazılarımızda belirttiğimiz üzere eğer Eylül 2.özür grubu atamasında başvuru yapan ve yer değiştiremeyen öğretmenlere ilçe emri verilmemesi durumunda il içi mağduriyet devam edecektir. Milli Eğitim Bakanlığı 17 Eylül 2017 tarihinde özür grubu atama sonuçları açıklandığında hizmet puanı yetersizliği ve yeterli norm kadro olmamasından dolayı özrünün olduğu yere gidemeyen öğretmenler adına bir il/ilçe emri verme çalışması yapacak mı merak ediyoruz. Öğretmenlerin 2017 Eylül İl İçi Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu başladı.

15-16 Eylül 2.il içi özür grubu yer değiştirme başvurusu yapmak için; https://mebbis.meb.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra Başvuru modülü kısmından İl İçi Özre Bağlı Yer Değiştirme; İl İçi Sağlık/Engelli Durumuna Bağlı E-Yer Değiştirme Başvuru Ekranı, İl İçi Aile Birliği Mazeretine Bağlı  E-Yer Değiştirme Başvuru Ekranı,  İl İçi Can Güvenliği veya Diğer Nedenlere Bağlı E-Yer Değiştirme Başvuru Ekranı seçenekleri ile başvuruda bulunulabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

16 yorum

 1. Bugün yerleştirme yapılsın artık.sabrimiz kalmadı 2 aydır eziyet çekiyoruz.ogretmen olmak beklemeye mecbur olmak mi?kendinizi bizim yerimize koyun, bugün basın tuşa.yorulduk artık mebbise girip şifre yazmaktan, hala olmadığını görmekten.ben ogretmen olduğumu,değer gördüğümü hissetmek istiyorum

 2. Tercih bile yapamiyoruz..gercek il ici magdurlarini da ilce emrine verin..duyun artik sesimizi..10 yil oldu 170 km git gel..

 3. Duzeltme:Ilce emri istiyoruz. Koskoca izmirde benim bildigi cografyadan ozur atamasi isteyecek 8 ögretmen var. Ama hic kimse tayin basvurusu bile yapamiyor. Sadece 3 okul var. Bu nasil işşş. Ilce emri olmali ki sirkulasyon olsun. Duyun bizi ve dalga gecip umutlarimizla oynanmasin. YETER ARTIKKKKK

 4. Ilk es durumu atamasiyla esime 110 km lik yere atandim puani benden az olanlar ilce emriyle benim gidemedigim yerleri doldurdu. Simdi de gostermelik Özür atamasi diye insanlari kandiriyorlar. Verdigim emege acimasam bu isi bugun birakirim yazik!!

 5. 216 puanla eş durumuyla Eşime 90 km uzağa atandım bu atamada hiç boş yer yok.Sırf göstermelik hak verdik diyebilmek için yaptılar.İlçe emrine verdikleri öğretmenleri şimdi norm fazlası olarak en iyi yerlere atayacaklar.Bu hakkı müdür yardımcıları göreve başladıktan ve boşalan kadrolar hizmet puanı üstünlüğüne göre yapmış olsalardı adalet sağlanırdı.Ne diyeyim Rabbim herşeyi gören bilendir.Rabbime havale ediyorum…..

 6. Ilce emri istiyoruz. Koskoca izmirde benim bildigim cografyadan ozur atamasi isteyecek ögretmen var. Ama hic kimse tayin basvurusu bike yapamiyor. Sadece 3 okul var. Bu nasil işsss. Ilce emri olmali ki sitkulasyon olsun. Duyun bizi ve dalga gecip umutlarimuzla oynanmasin. YETER ARTIKKKKK

 7. İl icinde dört yıldır eşime ve çocuklarıma 130 km uzakta çalışıyorum.aile duzenimiz falan kalmadı.zaten açık okul yok ilçe emri bile yok yazikkkk

  • Hocam dün buca da evimin yanindaki ilkokulda 50 puanlı sınıf öğretmeni kadrosu ile başladı. Bu okul temmuzda emekli olan 4 öğretmeni dün il emri ile doldurdu. Ama bugün bize okul yok Buradan. Hani puan ustunlugu ile il emrindekilerde tercih yapacaktı. At Üsküdar ‘dan çok daha da uzakta.

 8. ikinci il dışı yer değiştirme yapıldı.ikinci il dışı özür grubu ataması yok? Sayın müsteşarımızdan ikinci il dışı özür grubu ataması talep ediyoruz.

 9. Merhaba. İliçi özür grubu 1. atamadan tayinim çıktı. Henüz ilişiği kesmedim.Bu özür grubundan yararlanabilir miyim? Bilgi verir misiniz. Mebbisten sayfa açılıyor ama tereddütte kaldım..

 10. Sağlık özrüne çözüm sadece 2 okul acılmış.Sağlık özrümüze çözüm bekliyoruz.2 okul hiç birşey ifade etmiyor.Sağlık özründen 3.başvurum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM