2017 il dışı atama başvuru ekranı açıldı, MEBBİS’ten başvuru yapılacak

Öğretmenlerin 2017 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu başladı, MEBBİS 2017 yılı il dışı atama başvuru ekranı aktif oldu.

2017 il dışı atama başvuru ekranı açıldı, MEBBİS’ten başvuru yapılacak

2017 il dışı atama başvuru ekranı açıldı, MEBBİS’ten başvuru yapılacak

İl içi atamaların sonuçlanmasından sonra tüm MEB personelleri için en kritik atama dönemi olan 2017 yılı il dışı atama başvurusu bugün başladı. İl dışı atama başvuru ekranı MEBBİS’te aktif hale getirildi. İl içi atamadan sonra halen MEBBİS modülünde il içi yer değiştirme kısmı da MEBBİS’ten kaldırıldı. 2017 il dışı atama başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

2017 İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME BAŞVURUSU

Öğretmenlerin 2017 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu MEBBİS üzerinden yapılacak.  İl dışı atama başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Öncelikle bu işleme geçmeden önce bilenler için il dışı atama başvuru ekranı linkini verelim sonra il dışı tayin başvurusunu anlatalım.

2017 il dışı atama başvuru sayfası için Tıklayınız

2017 yılı il dışu tayin başvurusu yapmak için öncelikle yukarıda verdiğimiz linke tıklayın. Linke tıkladıktan sonra gelen ekranda TC numaranız ve şifreniz ile sağ tarafta yer alan güvenlik kodunu doğru girerek MEBBİS öğretmen girişi yapınız.

MEBBİS İl Dışı Atama

MEBBİS girişi yaptıktan sonra gelen ekranda sol tarafta Başvuru İşlemleri yazan yere tıklayınız.

İl Dışı Atama Başvuru

Başvuru Modülüne tıkladıktan sonra gelen ekranda sol tarafta İl Dışı Atama Başvuru yazan sekmeye tıklayarak 2017 il dışı atama başvuru ekranı üzerinden tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Öğretmenlerin 2017 Yılı Haziran İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvuru ekranı için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

11 yorum

  1. Telefon ve mail adresi bilgilerini girip “başvuru yap” dedikten sonra işlem tamam mıdır? Yukarıdaki Kaydet butonu aktif olmuyor veya başvurunuz yapıldı gibi bir yazı çıkmıyor.

  2. Hocam zorunlu hizmet yükümlüsüyüm.il dışı yer değiştirmede 30 eylülü mü baz alıcaz.eğer öyleyse zorunlu hizmetin dolmuş oluyor.

  3. Hocam 30 eylül 2017 mi ba alınmış yoksa ben mi yanlış görüyorum.benim ildeki göreve başlama tarihim 24 ağustos 2012.mebbis ekranında haldeki görev süresi 5 yıl 1 ay 6 gün diyor.zorunlu çalışma yükğmlüsüyüm.5 yılım dolmuş oluyor.ne yapmalaıyım acaba

  4. Ben polis memurunun. Zonguldak a tayinim çıktı​. Eşim edebiyat öğretmeni. (Siirt) için il dışı tayinde hiç açık yok. Özür grubu atamasında da açık olmazsa yada yerlestirilemezse durum nasıl olur. Yada Zonguldak a yanıma nasıl gelebilir?

  5. Hocam 5. hizmet alanında 2 yıl 8 aydır görev yapıyorum il dışı tercih ekranı açıldı tercih yapacam isteğe bağlı olan yeri mi yoksa zorunlu hizmet olan yeri mi işaretleyecem bir de 4. hizmet alanı gelirmi

  6. hocam il içindeki gibi her yer açılmamış. sadece boş kadrolar açılmış öyle mi. ben il dışından il içi yapıcaktım Ramda ildışından gidecek olanların yerine . niye böyle ya . bir skntı mı var acaba.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim