2017 mart ayı engelli öğretmen atama kontenjanları ve tercih işlemleri

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından yapılan açıklamaya göre Şubat 2017 Engelli Öğretmen Alımı kontenjanları yayınlandı. Engelli öğretmen ataması başvuru tarihleri de İKGM tarafından açıklandı.

2017 mart ayı engelli öğretmen atama kontenjanları ve tercih işlemleri

2017 mart ayı engelli öğretmen atama kontenjanları ve tercih işlemleri

Geçtiğimiz ay engelli öğretmen atama duyurusuna çıkan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2017 Şubat engelli öğretmen ataması için ön başvuruları 21-24 Şubat 2017 tarihleri arasında almıştı. Geçen bir aylık süreçte bakanlık tarafından engelli öğretmen alımı tercihleri konusunda bir açıklama yapılmazken, engelli öğretmen atamasına başvuru yapan adaylar ise MEB’den resmi açıklama beklemekteydi.

TERCİHLER 22-28 MART TARİHLERİNDE

Milli Eğitim Bakanlığı, İKGM tarafından yayımlanan duyuruya göre 2017 mart engelli öğretmen ataması tercih işlemleri 22-28 Mart 2017 tarihlerinde yapılacak. MEB personeli tercih işlemlerinde adayların açıklanan atama kontenjanlarına da dikkat etmeleri istenirken, engelli öğretmen atamasında 1500 kontenjan dağılımı da MEB tarafından yayınlandı.

Engelli öğretmen başvurusu kabul edilen adaylar, engelli öğretmen tercih ekranından tercih yapabilecekler. Engelli öğretmen atama tercih başvurusu http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden elektronik ortamda yapılacak.

EN ÇOK ALIM TÜRK DİLİ EDEBİYATI BÖLÜMÜNDEN

Engelli öğretmen atama kontenjanlarında en çok atama Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden yapılacak.

Türk Dili ve Edebiyatı 239 kişi,
Sosyal Bilgiler 145 kişi,
Tarih 115 kişi,
Sınıf Öğretmenliği 102 kişi,
Matematik 101 kişi,
Türkçe 100 kişi,

Mart 2017 engelli öğretmen atama kontenjanları tam liste için TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Halen hangi ile kac kontenjan ayrıldığı acıklanmadı. Bu konuda yetkililerden tercih dönemi bitmeden acıklama bekliyoruz.örneğin edebiyat 239 kişi. yalnız kaç tanesi istanbul izmir bilgi yok

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM