2017 norm fazlası öğretmen atama sonuçları, norm fazlası atama duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) norm fazlası öğretmen atama işlemleri 2016 yılı bitmesine rağmen halen karışık bir durumdadır. 2017 yılının ilk haftasına gelmemize rağmen norm fazlası öğretmen atama duyurusuna çıkmayan iller bulunmakta olup, norm fazlası öğretmen atama sonuçlarınını açıklayan illerden bazıları ikinci duyuruya çıkmış durumda.

2017 norm fazlası öğretmen atama sonuçları, norm fazlası atama duyurusu

2017 norm fazlası öğretmen atama sonuçları, norm fazlası atama duyurusu

ogretmenlericin.com olarak norm fazlası öğretmen atama sonuçlarını açıklayan illeri il il analiz ederek sizlerle paylaşmıştık. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı norm fazlası öğretmen atama duyurusunu birçok il Eylül ve Ekim ayında yayımladı ve norm fazlası öğretmen atama sonuçları 2016 yılında genel olarak Eylül ayı sonunda Ekim ayı içerisinde yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı 19.09.2016 tarihinde İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası Öğretmenler konulu 2016/19 sayılı norm genelgesi yayımladı. Bu genelgeye göre 2016 yılı norm fazlası öğretmen atama işlemleri 23 Eylül tarihine kadar norm fazlası olan öğretmenlere duyurulacak ve atamalar ise 26 Eylül tarihine kadar yapılacaktı. Ancak MEB, 21 Eylül tarihinde illere gönderdiği yazı ile norm fazlası öğretmen atama işlemlerinin ertelenmesi gerektiğini vurguladı. MEB personeli norm fazlası öğretmen atama işlemleri Ekim ayına ertelendi. 2016/19 sayılı norm genelgesi için TIKLAYINIZ

NORM GÜNCELLEME TAKVİMİ

Birçok il Ekim ayı biterken norm fazlası öğretmen atama işlemlerini sonuçlandırdı. Ancak norm fazlası öğretmen atama işlemleri gerçekleşirken mevcut norm bilgileri eski bilgilere göre yapıldığı için mağduriyetler oluştu. Bazı İl Milli Eğitim Müdürlükleri norm kadro güncelleme işlemi yapılmadığından dolayı norm fazlası öğretmen atama duyurusuna çıkmayacağını açıkladı. MEB, İKGM tarafından illere gönderilen yazıda norm güncelleme takvimi açıklandı. Norm güncelleme takvimi 2016 yılında 17.10.2016-25.11.2016 tarihleri arasında yapıldı. Norm güncelleme işlemleri bittikten sonra birçok il yeniden norm atama duyurusuna çıktı. Halen norm fazlası öğretmen atama duyurusuna çıkmayan iller bulunmaktadır.

TRABZON MEM ERTELEDİ

2016 norm fazlası öğretmen atama sonuçlarını açıklayan iller başlıklı yazımızda görüleceği üzere Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü 30.03.2016 tarihinde norm fazlası öğretmen atama sonuçlarını açıklamış, 222 öğretmen yer değişikliği yapmıştı. Norm güncelleme takvimi sonrasında Trabzon MEM 27.12.2016 tarihinde tekrar norm güncelleme duyurusu yayımladı ancak 2016 Ocak özür grubu atama başvuruları, işlemleri duyurusu nedeniyle norm fazlası atama duyurusunu ertelediğini belirtti.

DUYURUYA ÇIKMAYAN İLLER

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2 Ocak 2017 tarihi itibari ile şu ana kadar norm fazlası öğretmen atama duyurusuna çıkmayan iller olarak dikkatimiz çekti. Bu veriler il milli eğitim müdürlükleri internet sitelerinden alınmıştır. İnternet sitesinde duyuruya çıkmadan atama gerçekleştiren var mı bilemiyoruz.

2017 NORM FAZLASI ATAMA DUYURULARI

Aydın MEM, Bartın MEM, Diyarbakır MEM, Afyon MEM, Denizli MEM, Elazığ MEM, Kırşehir MEM, Manisa MEM, Muğla MEM, Niğde MEM, Isparta MEM yeni yılın ilk haftasında 2017 norm fazlası öğretmen atama sonuçlarını açıklayan iller arasında.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

  1. Benim eşim okulunda 2010 dan beri çalışmakta. Okul müdürü 12 olan şube sayısını sınıf mevcutları az diye 8 e düşürmüş. sınıf mevcutları ortalama 17-20 kişi civarında. ancak 1. sınıflar 63 kişi olduğu halde idareci şubeleri 29 18 16 diye ayarlamış ve eşim ve diğer 3 şube de hizmet puanına göre norm fazlası duruma düşürülmüş. ancak yönetmelik 10 öğrenciye sınıf açılır diyor. fakat bu idareciye bu durum sorulduğunda ben bu öğretmenlerin az öğrenci için maaş almasını istemediğini buna göre kafasına göre 4 öğretmeni norm dışına çıkarıyor. Bu durumda veliler valiliğe bildiriyorlar ve okula gelen yazıya göre 2017-18 yılı ders kesim tarine kadar bulundukları yerde görevlerine devam edeceğine dair yazı geliyor, ama idareci ben 2. dönem şubeleri birleştireceğim ve sizlereide başka okullara görevlendireceğim diğer. Acaba böyle yetkisi var mı, biz bu durumda idare mahkesinde dava açarsak yönetmeliğe uygun olmadan şube kapatması ve norm fazlası durumu yürütmesini durdurabilir miyiz….

  2. Malatya halen norm fazlası öğretmen atamalarını açmadı.Dönem başından beri bekliyoruz.Özür durumunun senede 2 defa tayin isteme hakları oluyo.onlar ocakta yine merkezde açık olan kadroları dolduracak.bizlerede resen atamamı yapılacak uzak yerlere bu bizlere haksızlık olmuyor mu?

  3. neden tüm iller duyuruya cıkmıyor. sayın editör ikinci kez duyuruya cıkmayan illerde, yönetmelikten sonra norm fazlası olan öğretmenin durumu ne olacak? en erken en zaman tercih yapabiliriz, ilçedeki ve ildeki münhal kadrolar ilk atama ve özür grubu ile doldurulmadan bizlere öncelik verilmesi gerekmez mi?

    • Duyuruya çıkmayan illerde norm fazlası öğretmen olmayabilir ancak genel olarak baktığımızda duyuruya çıkmayan illerde norm fazlası öğretmen olmaması mümkün değil. MEB’in bu konuda gerekli denetim mekanizmasının olmadığını görüyoruz. Norm güncellemeden sonra norm fazlası olan öğretmenler bulundukları ilin norm fazlası atama duyurusuna çıkmayı bekleyecekler. Bu süreçte belki geçici olarak görevlendirilebilirler. Dediğiniz gibi özür grubu ve muhtemel şubat atamasından önce norm fazlası öğretmen atamalarının bitmesi gerekiyordu. Müsteşar Yusuf Tekin ve Bakan Yılmaz her fırsatta bunu dile getirdiler. Ancak İl MEM’ler ağırdan aldılar ve yanlış yaptılar.

    • Aynı problem su anda var! Yozgat duyuruya çıkmadığı için biz hala norma geçemiyoruz?Özür grubu ataması başladı bile. Neler yapabiliriz bu durumla ilgili?

  4. Edebiyata gercekten iki bin iki bin bes yuz kontejan verilmeli ki yigilma hafiflesin.Hizmet etmeyi cani gonulden bekleyenlerdenim ve 79.98 le mulakati goremedim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM