2017 ocak özür grubu atama sonuç kararnameleri okullara ne zaman gelir?

Ocak ayı özür grubu yer değiştirme atama sonuçları MEB tarafından açıklandı. 20 Ocak cuma günü karnelerin verildiği sıralarda açıklanan özür grubu sonuçlarından sonra atamaları gerçekleşen öğretmenler ilişik kesme ve göreve başlama işlemlerini yapacaklar. Özür grubu atama kararnamelerinin okullara gönderilmesi için en yakın tarih pazartesi günü olarak değerlendirilmektedir.

2017 ocak özür grubu atama sonuç kararnameleri okullara ne zaman gelir?

2017 ocak özür grubu atama sonuç kararnameleri okullara ne zaman gelir?

2017 Ocak Ayı Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu ile Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları MEB tarafından açıklandı. MEB tarafından özür grubu sonucu oluşan minimum puanlar açıklanmadı ayrıca özür grubu atamalarında il emri ve ilçe emri uygulaması yapılmadı. Atama sonuçlarında ataması çıkmayan öğretmenlerin durumu hakkında MEB’den herhangi bir resmi açıklama gelmezken, il emri verilmemesi durumunda eş özrü ve sağlık özrü özür grubu başta olmak üzere ataması gerçekleşmeyen birçok öğretmen mağdur edilecek.

ATAMA KARARNAMELERİ

Özür grubu atama sonuçlarının cuma günü açıklanması ve araya iki günlük hafta sonu tatilin girmesinden dolayı 2017 yılı Ocak özür grubundan ataması çıkan öğretmenlerin özür grubu atama kararnamelerinin okullara gelmesi 23 Ocak Pazartesi öğlen saatlerini bulacaktır. İl içi özür grubu yer değiştiren öğretmenlerle iller arası yer değiştiren öğretmenlerin atama kararnameleri pazartesi günü en geç öğlen saatinde gönderilecektir.

İLİŞİK KESME

Özür grubundan ataması gerçekleşen öğretmenin ilişik kesme işlemi 23.01.2017 Pazartesi gününden itibaren yapılacak olup, farklı yere ataması çıkan öğretmenlere ilişik kestikten sonra 15 günlük mehil süresi verilmektedir. İlişik kesmenin yapılabilmesi için atama kararnamelerinin gönderilmesi gerekmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM