2017 Şubat ayında sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Şubat ayında sözleşmeli öğretmen ataması yapacak. 2017 Şubat ayı sözleşmeli öğretmen ataması kontenjanları meslekten ihraç edilecek öğretmenlerin sayısına göre netleşecek. AES ise şubat ayında 30 bin öğretmen atanacağını açıkladı. Ayrıca MEB 1500 engelli öğretmen ataması da yapacak.

2017 Şubat ayında sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

2017 Şubat ayında sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

Öğretmen adaylarının beklediği Kasım ayı öğretmen ataması yapılmayacak. MEB önümüzdeki aylarda öğretmen ataması yapmayı planlamıyor. Birinci dönem mevcut MEB personeli ile devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı ikinci dönemine ise öğretmen ataması yaparak başlayacak. 2017 Şubat sözleşmeli öğretmen ataması kontenjanları ise açığa alınan, meslekten ihraç edilen öğretmenlerin durumlarına göre belirlenecek.

KONTENJANLAR ARA TATİLDE

ogretmenlericin.com olarak aldığımız bilgiye göre Bakanlık tarafından şubat ayında yapılması düşünülen sözleşmeli öğretmen ataması için belirlenecek atama kontenjanları birinci dönem sona erdikten sonra kesinlik kazanacak. 2017 şubat öğretmen ataması özür grubu atamasından sonra yapılacak. Şubat ayı içerisinde yapılacak olan öğretmen ataması için atama takvimi netleşmedi. Şubat ataması kontenjanları da ihraçlar, açığa almalar, özür grubu ataması sonuçlarına göre belirlenecek. Şubat 2017 sözleşmeli öğretmen ataması takviminin ocak ayında yayınlanacağı düşünülüyor.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI

Şubat ayında yapılacak olan sözleşmeli öğretmen atamasının yanında MEB 1400-1600 arası engelli öğretmen ataması yapacak.

OHAL VE BÜTÇE SORUNU

CHP Milletvekili İrgil tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada Maliye Bakanının bütçeden dolayı atamalara izin vermediği belirtilmiş ve atama bekleyen öğretmen adaylarına üzücü haber verilmişti. Dün TBMM’de görüşülmeye başlanan MEB bütçesi ayrıntılarının yetkililer tarafından açıklanması bekleniyor. İçerisinde olduğumuz OHAL’in öğretmen atamasına engel olmadığı belirtilirken öğretmen atamalarında en büyük sorunun bütçe ve kamuda yürütülen soruşturmalar olduğu ifade edildi.


AES: 30 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK

Anadolu Eğitim Sendikası internet sitesinde yapılan açıklamada ise 2017 Şubat atamasında 30 bin öğretmen atamasının yapılacağı belirtildi. 30 bin öğretmenin 1500’ü engelli öğretmen olarak istihdam edilecek. Geriye kalan kontenjanlara ise sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. Alandan 68p alan sınıfçı arkadaş mülakatta 87 puan alarak Van A gitti giderken de dediği söz şu “biliyorum hakka giriyorum ama ben de bıktım” hakka girdiğini nasılda itiraf ediyor yazıklar olsun hakka giren herkese

  2. 1479 öğretmen aldı alanım bunun 1009 tanesinin puanı benden düşük çok yazık o torpil yaptırıp atananlar nasıl hesabını verecek öbür tarafda bakalım çorunuzdan çocuğunuzdan çıksın

  3. MİLLETİN HAKKINI YEMESİNLER YETER PUANIMDA VAR AÇILAN KADROMDA MÜLAKATLA 60 ALANA 98 VERMESELER 3 AYDIR ÖĞRETMENDİM

  4. Evli iki sozlesmeli ogretmenlerle ilgili de bir calisma yapilsin 6yil. Esimizden coluk cocugumuzdan ayri mi yasayacagiz nerde aile bitunlugu sayin bakan sesimizi duysun lutfen bi calisma yapilsin …

  5. bizlerde milli eğitim müdürlükleri bünyesinde çalışan, değişik branşlarda fakülte mezunu ve formasyonu olan personelleriyiz. Bakanlığımızın engelli öğretmen alımları gibi bizleri de eğitim-öğretim hizmetleri sınıfına kpss sınavı aramadan atamalarını umut etmekteyiz.

    • Sizin neyinize sinava girmeden branşınız var mi allah aşkına hakkımızı yiyorsunuz. Oturun oturduğunuz yerde önünuzdeki isinizi severek yapın. Sırf sizin gibi rahatlığa düşkün insanlar yüzünden bbinlerce eğitimci açıkta !

    • Açgözlülük bu kadar olur öğretmenler atanmıyor sizler yerinizde oturun,nasıl açgözlülüktür bu ya?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM