2017 Şubat öğretmen ataması, atama duyurusu ve kontenjanları açıklanmalı

2017 şubat ayı öğretmen atama duyurusu ve atama takvimi MEB tarafından açıklanmalıdır. Binlerce öğretmen adayı şubat öğretmen ataması duyurusu ve şubat ayı öğretmen ataması kontenjanları için MEB’den resmi açıklama beklemektedir.

2017 Şubat öğretmen ataması, atama duyurusu ve kontenjanları açıklanmalı

2017 Şubat öğretmen ataması, atama duyurusu ve kontenjanları açıklanmalı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Bakanlık yetkilileri 2017 şubat öğretmen ataması konusunda olumlu somut bir açıklama yapmaktan kaçınmaktadır. 2017 yılında kamuya atanacak kamu personel sayısının 60 bin olduğu ve bu 60 bin kişiden 30 bininin öğretmenler başta olmak üzere MEB personellerine ayrıldığı Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından birkaç kez dile getirildi. 30 bin kontenjan 2017 yılında yapılacak öğretmen atamaları için geçerli olacak. Eğer tekrar kontenjan arttırımına gidilmezse 2017 yılında yapılacak öğretmen atamaları için ayrılan kontenjan 30 bin ile sınırlı kalacak.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK

Başbakan Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz engelli öğretmen ataması şubat ayında yapılacak ifadelerini kullanmışlardı. MEB 1500’e yakın engelli öğretmen istihdamı sağlanacak. Şubat ayı öğretmen ataması içerisinde engelli öğretmen istihdamının da yer alması konuşulurken son dönemde yaşanan gelişmelerde 2017 şubat ilk atama (öğretmen ataması) yetkililer tarafından dile getirilmemektedir. Milli Eğitim Bakanı şubat ataması konusunda TBMM konuşması başta olmak üzere yaptığı açıklamalarda şubat ataması konusunda net bilgi veremeyeceğini, atama olması durumunda atama kontenjanı hususunun Maliye Bakanlığı başta olmak üzere oturup konuşularak karar verileceğini ifade etmişti.

2017 ŞUBAT ATAMASI YAPILACAK

CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Eğitim Komisyonu Üyesi olan Sibel Özdemir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından 2017 şubatta öğretmen ataması olacak açıklaması yaptığını belirtti. Özdemir tarafından soruya Ağbal’ın cevap verdiği, cevabında şubat ataması yapılacak açıklaması yapan Maliye Bakanının şubatta atanacak öğretmenlere ayrılacak kontenjanlar ve atanacakların alanları konusunda çalışma yapıldığını belirttiğini açıkladı.

subat atama

ÖĞRETMENLER İÇİN: ATAMA YAPILACAK

ogretmenlericin.com olarak yaptığımız öğretmen atama haberleri içerisinde 2017 Şubat ataması yapılacağını defalarca dile getirdik. Tekrar belirtmek gerekirse 2017 Şubat öğretmen ataması yapılacak. Önemli olan Milli Eğitim Bakanlığının şubat ataması atama takvimini biran önce açıklamasıdır. Ayrıca 2017 şubat öğretmen ataması kontenjanları ve atama branş dağılımları da MEB tarafından ilan edilmelidir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

10 yorum

 1. Yılardır öğretmenler sümürülüyor bu duruma çözüm bulunmalıdır.ihtiyaç olduğu halde atanmamak nasıl bir utanç kaynağı olduğunu ancak atanamayanlar anlar.işin ehli olmayan insanlar geçici görev yaparak kendilerine öğretmen dedirtiyorlar hem de gurur duyarak.öğretmenlik her babayiğidin harcı değil .lütfen farklı bölümlerden mezun olanlar geçici öğretmenlik yaptınız diye öğretmen havasına girmeyin.o boş havalara güvenmeyin o geçiçi şişkinliktir geçer.elbet birileri çıkıp bu duruma son verecek…Haklarımızı başkalarına yedirmeyin yılarca biz öğretmenler emek verdik,zahmet çektik geçici de olsa bu vasfı hakı olmayana vermeyin.ilgililer bunlara kulak verin.

 2. neden açık öğretimde edebiyat bölümü açılarak 17 bin olan mezun sayısının 46 bine çıkmasına sebep olundu. (En çok mezun 46 binle şuan edebiyatta) .Böylece edebiyat mezunun atanması Kaf dağının ardındaki elma oldu, ulaşabilene aşk olsun. Burada söz konusu olan durum mezun sayısı ile öğretmen atamalarındaki kontenjan arasındaki uçurumdur.(açık öğretim Edebiyat okuyan arkadaşlara sözümüz yok,elbette verilmiş hakkı kullanacaklar.)Böylesine önemli bir bölümün eğitim ve atamasının hesap edilmemiş olması,Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarının mağdur edilmesi büyük bir talihsizliktir.

 3. 450 bin Atama Bekleyen Öğretmen olması Rahmetli Erbakan’ın açıkladığı 7 Maddelik Haim Naum Doktrini’nin ilk 3 maddesini akla getiriyor:
  1 – Türkiye’de işsizliği arttıracaksınız
  2 – İnsanları aç bırakacaksınız
  3 – Borca esir edeceksiniz
  İnşallah Erbakan Hoca da biz de yanılıyoruzdur.

 4. Sayın editör şubat atamasından önce illerin normlaı güncellenip norm fazlası öğretmenlerin atamalarının yapılması gerekmez mi. Çoğu ilde hala yapılmadı . Özür durumundan sonra norm ataması yarıyıl tatili içinde yapılabilir mi acaba? lütfen sesimizi duyurun .

 5. 46 bin issiz edebiyatci evlenemiyor, hayat kuramiyor. En cok bekleyenle rekor sayida olan edebiyata 3 bin haktir.

 6. Atanamayan öğretmen problemi yıllık 160 bin öğretmen ataması yapılarak çözülebilir , bu oluşturulacak bütçenin kaynağını ise şöyledir: 160 bin öğretmenin atamasının maliyeti yıllık 6 milyar TL. Sadece sigaradan toplanan 1 yıllık vergi 22 milyar TL. Türkiye bilindiği gibi , OECD ülkeleri arasında en çok vergi alan ülkedir.Atama Bekleyen Öğretmenler Platformu-2016

 7. Atama hangi tarihte yapilacak kontenjan sayisi nedir ayrica mulakat ne zaman artik bir aciklama yapabilirmisiniz lutfen bizde atanirsak kurtulduk atanamazsak yeniden kpss ye calismak zorunda kalacagiz lutfen bir aciklama yaparmisiniz ders sayisi cok 21 mayista sinav var konular yetismiyor

 8. şubat atamasından önce norm kadro fazlası öğretmenlerin ataması mutlaka yapılmalıdır. sayın editör lütfen siz de bu meselenin takipçisi olun. sesimizi illere duyurun.

 9. Milli Eğitim Bakanlığının duyurularını yakından takip eden biz Atama Bekleyen Öğretmenler şubat ayı öğretmen atamasıyla ilgili ivedilikle resmi bir açıklama bekliyoruz. Neden mi? Çünkü : 1–Ücretli öğretmen sayısı 150 bine yaklaşmışken(Türk Eğitimsen 2016 verileri) neden hala şubat ayı öğretmen atamasıyla ilgili bir açıklama yapılmıyor?2–Eğitim fakültesi mezunlarını, kpss’den başarılı olmalarına rağmen öğretmen olarak yeterli bulmayıp ‘liyakat’ amacıyla mülakata sokarken ücretli öğretmen alımlarında öğretmen vasfı taşımayan herhangi bir fakülte mezununu hatta ön lisans mezunlarını bile öğretmen olarak derse sokmak nasıl bir tezattır? bu sistemle nasıl bir verim almayı planlıyorsunuz? geleceğin teminatı olan çocuklarımızı bu sözde öğretmenlere nasıl emanet ediyorsunuz? 3–. Türkiye taşeron işçiliği kaldırmaya çalışırken ( Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kadro durumuna ilişkin, ”Bir süre daha sabredecekler. Biz şu anda onlara verdiğimiz sözün planlamalarını yapmaktayız.” dedi. Haber Tarihi : 26 Aralık 2016 Pazartesi 21:24 / Kaynak : Memurlar-net ) ‘ücretli öğretmen’ çalıştırmanın mantığı nedir?4–Doktor, hakim, polis, asker gibi mesleklerin ücretlisi yokken neden en az diğer meslekler kadar kutsal olan öğretmenliğin ücretlisi var? 5- Ücretli öğretmenlerin büyük bir kısmı da her sene değişmektedir. bunun etkileri de hesap edilmiş midir? atama bekleyen öğretmenler olarak sorularımızın en kısa sürede meb tarafından cevaplanmasını bekliyoruz.Atama Bekleyen Öğretmenler Platformu-2016

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM