2017 yılı Şubat ayı öğretmen ataması yapılabilir açıklaması geldi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017 yılı şubat ayı öğretmen ataması yapmak istiyor. Bunun için Maliye Bakanlığının izni gerekiyor. Açıklaması MEB Müsteşar Yardımcısından geldi.

2017 yılı Şubat ayı öğretmen ataması yapılabilir açıklaması geldi

2017 yılı Şubat ayı öğretmen ataması yapılabilir açıklaması geldi

MEB Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili yaptığı açıklamada MEB’in şubat öğretmen ataması yapma niyetinin olduğunu ancak Maliyenin de buna sıcak bakması gerektiğini ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili bir üniversitede düzenlenen programa katıldı. Burada eğitim fakülteleri ve eğitimle ilgili açıklamalarda da bulunan Bilgili, MEB olarak şubat ayında öğretmen ataması yapmak için istekli olduklarını belirtti.

ŞUBAT ATAMASI İSTİYORUZ

Milli Eğitim Bakanlığının şubat öğretmen ataması yapmak için Maliye Bakanlığından kadro talebinde bulunduğunu ifade eden MEB Müsteşar Yardımcısı Bilgili, şubat ayında öğretmen atamasının gerçekleşmesi için maliye Bakanlığından gerekli iznin çıkması gerektiğini belirtti. Atama bekleyen ve atanamamış öğretmen adaylarından oluşan büyük bir kitle olduğunu belirten Bilgili, Maliyenin izin vermesi durumunda şubat ayında öğretmen ataması yapmak istediklerini açıkladı. Şubat ayın öğretmen atama kontenjanları ile atanamamış kitlenin eritilmesinin mümkün olmadığını işaret eden Bilgili, MEB’in tüm paydaşları ile birlikte büyük bir aile olduğunu vurguladı.

HERKES MEB AİLESİNİN BİR ÜYESİ

Öğrencisi, öğretmeni ve velisi ile birlikte Türkiye’nin en büyük bakanlığının MEB olduğunu belirten Bilgili, tüm vatandaşlarımızın bir şekilde MEB ailesinin bir ferdi olduğunu açıkladı. Yayımlanan yeni eğitim müfredatı taslaklarına da değinen Müsteşar Yardımcısı, ilk defa bir müfredat hazırlanırken herkesten katılımcı olunması istendiğini ifade etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

 1. Ne alan degisikligi ne de belesci dershanecilerin atanmasi. Sadece kpss ile edebiyata 2000…

 2. Norm fazlası öğretmen ataması yapmatan iller ne olacak? Norm fazlası olarak kaldık ve atamalarla sürekli boş normlar doluyor, biz norm fazlası olarak bekliyoruz

 3. Madem edebiyat öğretmeni ihtiyacı yoktu; neden açık öğretimde edebiyat bölümü açılarak 17 bin olan mezun sayısının 46 bine çıkmasına sebep olundu. (En çok mezun 46 binle şuan edebiyatta) .Böylece edebiyat mezunun atanması Kaf dağının ardındaki elma oldu, ulaşabilene aşk olsun. Böylesine önemli bir bölümün eğitim ve atamasının hesap edilmemiş olması,Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarının mağdur edilmesi büyük bir talihsizliktir.

 4. Öğretmen VASFI taşımayanların öğretmenlik yapması, eğitim kalitesini düşürmemekte midir? Eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız, cehaletin bedelini hesaplayın.(sokrates) 1 (bir)kadrolu öğretmen maliyetine 3(üç) ücretli öğretmen çalıştırabiliyosunuz peki yitip giden geleceğimizin maliyeti ne kadar olacak hiç düşündünüz mü?Cahil insan kandırılmaya açık insandır.Atanamayan öğretmen problemi yıllık 160 bin öğretmen ataması yapılarak çözülebilir , bu oluşturulacak bütçenin kaynağını ise şöyledir: 160 bin öğretmenin atamasının maliyeti yıllık 6 milyar TL. Sadece sigaradan toplanan 1 yıllık vergi 22 milyar TL. Türkiye bilindiği gibi , OECD ülkeleri arasında en çok vergi alan ülkedir.

 5. 450 bin Atama Bekleyen Öğretmen olması Rahmetli Erbakan’ın açıkladığı 7 Maddelik Haim Nahum Doktrini’nin ilk 3 maddesini akla getiriyor:
  1 – Türkiye’de işsizliği arttıracaksınız
  2 – İnsanları aç bırakacaksınız
  3 – Borca esir edeceksiniz
  İnşAllah bu konuda Erbakan Hoca da biz atama bekleyen öğretmenler de yanılıyoruzdur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM