2017 Yılı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu

2017 yılı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yönetici atama takvimi açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı yönetici görevlendirme yönetmeliğini yayımladıktan sonra yönetici atama kılavuzunu da açıkladı. Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı atamaları da sözlü mülakat ile EK1’e göre yapılacak. Yazılı sınava dayalı yönetici ataması kaldırılmış oldu. 2017 yönetici atama kılavuzu içerisinde de bu hususlara yer verildi.

2017 Yılı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu

2017 Yılı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu yayımlandı. MEB yönetici atama takvimi 2017 yılı başvuru tarihleri açıklandı.

2017 MEB yönetici atama kılavuzu yayımlandı. Dün Öğretmenler İçin olarak biz ve bazı kamu haber siteleri tarafından paylaşılan 2017 yılına ait yönetici atama kılavuzu ve yönetici atama takvimi biraz önce Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Cumartesi günü yayımlanan MEB yönetici atama yönetmeliği sonrasında bakanlığın hemen yönetici atama takvimini açıklaması şaşırttı.

YÖNETİCİ ATAMALARINDA YAZILI SINAV KALDIRILDI

22.04.2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan MEB yönetici atama yönetmeliği hükümlerine göre artık okul müdürü, müdür yardımcısı atamalarında yazılı sınav yapılmayacak. En son geçen yıl yapılan müdür yardımcılığı yazılı sınavı da geçerliliğini kaybetmiş oldu. Yazılı sınava ek müdür yardımcılığı ataması bekleyen yönetici adayları MEB personelleri bu yönetmeliğin yayımlanmasından sonra büyük şoka uğradılar. Milli Eğitim Bakanlığı artık müdür başyardımcılarını ve müdür yardımcılarını aynı okul müdürlüğü sisteminde olduğu gibi sözlü mülakata göre atayacak.

2017 MEB Yönetici Atama Takvimi ve Atama Kılavuzu, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu-2017 İNDİR

Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği, MEB Yönetici Değerlendirme Formu EK-1, MEB Yönetici Atama Değerlendirme Sözlü Sınav Formu EK-2 indirmek ve görüntülemek için TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM