2017 yılı Eylül ikinci il içi atama ve il dışı atama kontenjanları, açılan okullar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından 2017 yılı Eylül ayı öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme ve il dışı atama başvuruları için tercihlere açılan okulların listesi yayınlandı.

2017 yılı Eylül ikinci il içi atama ve il dışı atama kontenjanları, açılan okullar

2017 yılı Eylül ikinci il içi atama ve il dışı atama kontenjanları, açılan okullar

Öğretmenlerin 2017 Eylül İl İçi Ve İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı akşamı yapılan basın duyurusunda öğretmenlere ikinci il içi/il dışı ataması verileceği açıklanmış ve başvuruların 8-12 Eylül 2017 tarihleri arasında alınacağı duyuruldu.

MEBBİS BAŞVURU EKRANI AÇILDI

8 Eylül Cuma günü başlayacak olan ikinci il dışı/il içi atama başvurularında MEBBİS başvuru ekranı öğleden sonra aktif hale geldi ve öğretmenlerin tercihleri alınmaya başlandı. 12 Eylül tarihine kadar sürecek olan başvurularda bazı branşlarda az kontenjan açıldığı göze çarpmaktadır.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Kontenjanlar İçin Tıklayınız

(Kontenjan listesini bilgisayarınıza indirdikten sonra inceleyiniz. Online listeyi görüntülemeye çalıştığınızda tam listeyi göremeyebilirsiniz.)

İndiremeyenler için alternatif. Atamaya açılan okulların kontenjanları İçin Tıklayınız

ogretmenlericin.com olarak bugün aldığımız sorular arasında başvuru sırasına ilin gözüktüğü ancak il seçildiğinde okulların listelenmeme durumu olmuştur. Başvuru tercih ekranında il çıkıyor ancak herhangi bir okul çıkmıyor sorununun nedeni zorunlu hizmet ile ilgilidir. Örneğin Ankara’da Çankaya İlçesinde A okuluna sınıf öğretmenliği kontenjanı açılmışsa, bu okulu zorunlu hizmetini yapmayan kişi göremez. O ilde bu şekilde zorunlu hizmet olmayan okullar 2.il dışına açıldı ise eğer kişinin zorunlu hizmet durumundan dolayı listelenmez. Kısaca o ilde okul var ancak kişi tercih edemiyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

42 yorum

 1. İl ici 2017 eylül ikinci atama döneminde ihtiyaç listesinde acık görünen bir okulu tercih ettim atamam yapıldı ayni boş olan kadroya ikinci bir atama daha yapılmış benim puan yüksek olmasına rağmen sen sonradan geldin deyip norm kadrosu fazlası olarak beni gösteriyorlar hizmet puanını göz önünde bulundurmadan yönetmelikte değişti acana

  • Hayır yönetmelik değişmedi, hizmet puanı az olan norm fazlasıdır. Size yapılan anlattığınıza göre yönetmelik dışı keyfi bir uygulamadır. Şikayet edebilirsiniz.

 2. Ağustos eş durumu atamadinda diyarbakirin ilcesine atandim esim farkli bir ilçede 15 eylulde bende basvurabilirmiyim cebap verirseniz sevinirim

 3. Eylül İl dışı atamasından sonra es durumu yapılmayacağı için tayin istemedik. Ancak duyduğumuz haberlere gore 15 inde es durumunun yapılacağı söyleniyor, bu haber doğrumundur?

 4. Merhaba,1yıldır müdür yardımcısı olarak görev yapıyorum.İl dışı tayin istedim ve yöneticilikten ayrılmak istiyorum/yöneticilik sürem doldu .Şeklimde beyan ile başvurum onaylandı , şayet tayinim çıkmazsa yöneticilik görevimden istifa etmiş sayılır mıyım ?

 5. Sonuçlar 14’u belli olacak,Ben 15 eylulde ayliksiz izne ayrılacağım.Tayin çıkarsa izni mi kaldırabilir miyim?

 6. Zorunlu hizmet görevi yükümlüsüyüm eş durumundan her sene erteleniyor.il içi tayin istedim şubat ayında tekrar eş durumu tayini isteyebilirmiyim(eşim belediyede yazı işlerinde devlet memuru bu aralar Başka bir ile tayin isteyecek yani bende şubat ayında eş durumu tayini isteyebilir miyim) il içinde atanmam buna engel olur mu

 7. Merhaba benim tayin isteyeceğim okulun bilişim kontenjanı bugün boşaldı ilişik kesildi ancak okul listede görünmüyor.Neden?

 8. Haziran ayında il dışı tayin istedim tayinim çıktı.Zorunlu hizmet yükümlüsü değilim il içi isteyebilirmiyim.

 9. Açık yer yok ya da olanda gösterilmiyor.Tüm okullar açılsa sirkülasyon olur.Sevgili bakanlık lütfen tüm okulları açın.Tayin hakkı veriyorsun ama tayin isteyemiyorum.Bu işten ben bir şey anlamadım.Garip bir durum.Herkese saygılar

 10. Haziran döneminde 3 yılı tamamlamama ramen tercih yapmıştım fakat çıkmadı. Şimdi zorunlu hizmet bölgesi tercih yapıyorum 3 yıl şartı zorunludur diye uyarı veriyor. Sebebi ne olabilir sizce?

 11. Benim ekranımda hem il içi hem il dışı gözüküyor yalnız daha önce il içi isteyememiştim ücretsiz iznimden dolayı 3 ay eksik 2 yıl 9 ay görünüyor tercihte bulunsam bir sorun çıkar mı?

 12. İl içi tayinlerde eş değer bölgeler mi açılıyor? Zorunlu hizmetimi yapıyorum. 1.2.3.hizmet alanlarındaki okulları göremiyorum.zorunlu hizmetten dolayı mı açılmıyor yoksa ihtiyaç olmadığı için mi açılmıyor?

 13. eş durumundan atamam malatyaya çıktı. il içi tekrar istekte bulunabilirmiyim. 2 okul açılıyor

 14. Eylül il dışı atamasında benim tayinim çıkması durumunda atandığım ile eşim için özür grubu ataması yapilacak mi? İl dışı atamasının hemen ardından özür grubu ataması hemen yapılacak mı? Bu konuda bir bilginiz var mı?

 15. eşimde bende ildışı atama isteyeceğiz eğer ikimiz birden farklı şehirlere atanırsak ne olur?birimiz atamasını iptal edebilirmi

 16. Haziran dönemi il dışı tayinim çıktı ilişikte kesmedim şu an yeniden başvuru yapabiliyorum bir sıkıntı olurmu tayinim çıkarsa birincisi iptal olur mu

 17. Ankara keciorende calisiyorum sincanda ikamet ediyorum eşim sincanda calisiyor özel sektörde. calistigim okulda 2.yılım ikamete göre ilici yapabilir miyim? Mumkunati var mi acaba

 18. Sayın editör samsun gibi büyük bir ilde okul öncesi kadrosu olmaması çok ilginç degilmi istege bagli olduğu için mi kadroaçılmamıştır

 19. İl içi atama başvurusunda bulunucam fakat sadece il dışı ekranı var il içini göremiyorum. Benim icin de söylenen geçerli midir yani zorunlu hizmetten dolayı midir?

 20. Geçen atamalarda olduğu gibi tüm okulların neden adı yok. Sürgün edilen öğretmenlerin normu hemen boşalıyor. Öğretmeni gittiğini bildiğimiz okullar bile yok. Kendi adamlatına mı ayrılmış acaba???

 21. Ben eşimden dolayı İç Anadolu’ nun zorunlu hizmet olmayan bir şehrinde yaşıyorum zorunlu hizmet yükümlüsüyüm. Mebbisimde de ‘eş durumundan ertelendi’ yazıyor. Batıya gitmeye çalışıyorum. Geçen hazirandaki eş durumunda sadece zorunlu hizmet olan yerler açılmıştı bana,tercih yaptım ama tayin olamadım.Bugünse zorunlu hzimet olmayan yerlerinde bana açık olduğunu gördüm. Sayfada sıkıntı mı var? Tercih edebilir miyim yani zorunlu hizmet olmayan yerleri de? Bu konulara hakim olanlar cevap verebilir mi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM