2018 il dışı atama sonuçları açıklandı, öğretmenlerin il dışı tayinleri netleşti

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü öğretmenlerin 2018 yılı Haziran ayı il dışı atama sonuçlarını açıkladı.

2018 il dışı atama sonuçları açıklandı, öğretmenlerin il dışı tayinleri netleşti

2018 il dışı atama sonuçları açıklandı, öğretmenlerin il dışı tayinleri netleşti. İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından açıklandı.

İL DIŞI YER DEĞİŞTİRMELER

Öğretmenlerin 2018 yılı il dışı atama başvuruları 5-8 Haziran 2018 tarihinde alındı. Öğretmenlere bu sene il dışına açılan okulların az olması öğretmenleri memnun etmedi. İl dışı atamaya yaklaşık 50 bin öğretmenin başvurduğu tahmin edilirken il dışı ataması çıkan öğretmenler ay sonunda görev yerlerinden ilişik keserek ayrılacaklar ve yeni görev yerlerinde göreve başlayacaklar.

HAZİRAN 2018 İL DIŞI ATAMA SONUCU

Öğretmenlerin il dışı atama sonuçları 11 Haziran 2018 Pazartesi günü açıklandı. İlişik kesme süreci 29 Haziran 2018 tarihinden itibaren yapılabilecek. İl dışı ataması çıkan öğretmen eski okulunda görevden ayrıldıktan sonra 15 gün mehil müddeti kullanabilecek. İl dışı isteğe bağlı yer değiştirme sonucu eski okulundan ayrılan öğretmenin yeni okulunda göreve başlaması için 15 gün süresi bulunuyor.

İl dışı atama sonucu öğrenme ekranı için TIKLAYINIZ

İl dışı atama sonuçları olumlu sonuçlanan ve iller arasında yer değiştiren öğretmenler aşağıdaki yazılarımıza da bakarak bilgi sahibi olabilirler. Ayrıca yorumlar kısmından 2018 yılı Haziran ayı il dışı tayinleri ile ilgili sorularınızı da sorabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. 2018 İl dışı atamaları için de isteğe bağlı ya da eş durumu tayini çıkmayanlar için iptal hakkı olacak mı? Bir de ilişik kesmek için eşimizin özür grubu tayinini bekleyecek miyiz?Teşekkrüler.

    • Eşi Ağustos döneminde eş durumu yapacak öğretmen eş durumuna kadar ilişik kesmeyebilir. İl dışı atama iptali için MEB’in resmi yazı yayınlaması gerekiyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim