2018 Kasım Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atama duyuruları

İl Milli Eğitim Müdürlükleri norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri ile ilgili duyuruları yayınlamaya başladılar. Norm fazlası öğretmen atama başvuruları başlıyor.

2018 Kasım Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atama duyuruları

2018 Kasım Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atama duyuruları

2018-2019 eğitim öğretim yılı norm kadro güncelleme takvimi MEB tarafından geçtiğimiz aylarda açıklanmış ve okullar Ekim ayında norm kadro veri girişlerini son güncel verilere göre yapmıştı. İlçe, İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da norm kadro onay işlemleri tamamlandı. İl Milli Eğitim Müdürlükleri de norm kadro bilgileri kapsamında norm fazlası öğretmen atama duyuruları yayınlamaya başladılar.

NORM FAZLASI ÖĞRETMEN TESPİTİ

ogretmenlericin.com olarak norm fazlası öğretmen atama duyurusuna çıkan iller listesine geçmeden önce bir öğretmenin nasıl norm fazlası olduğuna değinelim. Öncelikle norm güncelleme döneminde MEB hem idarecileri hem öğretmenleri norm bilgilendirmesi konusunda uyarmıştı. Eğer idareciler branşların norm durumunu öğretmenlere tebliğ etmediyse hata yapmışlardır. Özellikle öğretmenler idarecileri bu konuda şikayet edebilirler çünkü MEB okul idaresini bu konuda ciddi olarak uyarmıştı. Hemen kısa bir örnekle norm fazlası olma durumunu açıklayalım.

Norm fazlası öğretmen nasıl tespit edilir?

Bir ilkokulda geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 8 şube varsa ve bu sene şube sayısı öğrenci azalmasından dolayı 7’ye düşmüşse okulun sınıf öğretmeni normu da norm güncellemede 7 olarak güncellenmişse bu okulda 1 sınıf öğretmeni norm kadro fazlası durumuna düşmüştür. Eğer o okulda sözleşmeli öğretmen varsa norm fazlası olan sözleşmeli öğretmendir. Eğer okulda sözleşmeli öğretmen yoksa norm fazlası olan kadrolu öğretmeni tespit etmek için tüm sınıf öğretmenlerinin hizmet puanına bakılır. En az hizmet puanı kiminse o öğretmen norm fazlası olur. Norm fazlası öğretmen tespit işlemi sırasında öğretmenin kıdemine, hizmet süresine değil hizmet puanına bakılır, hizmet puanı en az olan kadrolu öğretmen norm fazlasıdır.

NORM FAZLASI ATAMA DUYURUSUNA ÇIKAN İLLER

2018-2019 eğitim öğretim yılı norm / ihtiyaç fazlası öğretmen atama duyurusu İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin internet sitesinde yayınlanmaktadır. Öğretmenler İçin olarak duyuruya çıkan bazı illerin açıklamalarını aşağıda yer vereceğiz, lütfen çalıştığınız ilin Milli Eğitim Müdürlüğünün sitesini takip ediniz.

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünün norm fazlası öğretmen atama duyurusu yazısı TIKLAYINIZ

Isparta İl MEM Norm Fazlası Öğretmenlerin Atamaları yazısı TIKLAYINIZ

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2018 yılı norm fazlası öğretmen atama duyurusu TIKLAYINIZ

Denizli İl MEM Kasım 2018 norm fazlası atama duyurusu TIKLAYINIZ

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü duyurusu TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Merhaba. Bulunduğu ilçede üç yılı doldurmamış fakat okulunda norm fazlası olmuş bir öğretmen bu atamada tercih yapmaz ve resen atama yapılmazsa bir sonraki il içi atamaya başvurabilir mi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM