2018 Şubat öğretmen ataması hakkında İsmet Yılmaz açıklama yaptı

2018 yılında yapılacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması hakkında adaylar Milli Eğitim Bakanlığından resmi duyuru beklerken Bakan Yılmaz 5 bin ek atama kontenjanı daha olduğunu belirtti.

2018 Şubat öğretmen ataması hakkında İsmet Yılmaz açıklama yaptı

2018 Şubat öğretmen ataması hakkında İsmet Yılmaz açıklama yaptı

Antalya’nın Serik ilçesinde Özel Okullar Derneği tarafından düzenlenen Eğitim Sempozyumu başladı. Sempozyuma katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamalarda gündemdeki konuları değerlendirirken şubat sözleşmeli öğretmen ataması hakkında da bilgi verdi.

ŞUBAT AYI ÖĞRETMEN ATAMASI

Türkiye’de ve Dünyada Değerlendirme Sistemlerinin Eğitime Etkisi adlı programda gazetecilerin sorularını da yanıtlandıran Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz şubat ayı sözleşmeli öğretmen ataması hakkında da 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilave olarak Şubat ayı içinde 5 bin öğretmen alımı daha yapılacağını belirtti.

Bakan Yılmaz’dan Öğretmen Ataması Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın programda yaptığı konuşmadan bir bölüm video;

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ile ilgili duyurunun Şubat ayında yapılacağını açıklayan Bakan İsmet Yılmaz, öğretmen mülakatları ile ilgili de örnek verdi. Ücretli öğretmenlerin öğretmen olarak atanması için de bilgi veren Bakan Yılmaz çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Bakan İsmet Yılmaz tarafından 31.01.2018 tasrihinde yapılan öğretmen ataması açıklaması video;

20 bin öğretmen atamasının üzerine 5 bin kontenjanı da geçmeyecek şekilde bir atama yapılacağını ifade eden Bakan Yılmaz bununla ilgili bir yasal düzenleme gerekiyor, bu yasal düzenlemede tamamlandıktan sonra ikisinin bir arada olduğu öğretmen atama duyurusunun şubat ayında paylaşılacağını söyledi. ogretmenlericin.com olarak şunu belirtelim Bakan Yılmaz’ın yukarıda video görüldüğü gizi yaptığı açıklamada biz ücretli öğretmenlerin de atanması için bir düzenleme yapılacağını ve bu durumda olanlar arasından 5 bin öğretmen atanacağı görüşünü çıkardık.Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

 1. KPSS’NİN ÇIKTIĞI GÜNDEN BUGÜNE MEZUNİYET SIRASINA GÖRE 5’ER YILLIK DİLİMLER HALİNDE ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILMALIDIR. KPSS GİBİ ANLATMAYACAĞI DERSLERDENYAPILMAMALIDIR.

  • Sen kpss ye çalışma puan alma sonra kpss ye çamur at geçicen bu ayakları. Genel kültür seviyen düşük demekki kpss den sınıfta kalmışsın. Eğitim bilimkeri bilgin kötüki kpss de batmışsın

 2. Sayın bakanımızın açıklamasını sonuna kadar destekliyorum.Kendi branşında 5 yıl ücretli öğretmenlik yapan her eğitimcinin kadroya alınması normaldir.Olması gereken Burdur.

 3. Yıllarca kpss ye hazırlanmak için ücretli öğretmenlik yapmayan insanlara haksızlık olacal kpss olmadan öğretmen almak ne demek insanların umutlari ile oynamak bu kadar kolay olmamali

  • Yıllarca sadece KPSS çalışıp yeterli puanı alamadığı için atanamayan öğretmenlerle, yıllarca hep KPSS çalışıp hem ücretli öğretmenlik yapan hem evle barkla uğraşan öğretmenler bir olamazlar. Ücretli öğretmen ataması yerinde hatta geç kalınmış bir karar.

   sevgiler.

   • Kpss den puan alamayıp atabamıyorsan geçmiş olsun. Kesinlikle ücretlilerin kadroya geçmesi kul hakkıdır işinize geldi ya hemen alkış dimi kpss zor geldi size ezikler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Bu Vücut Benim